6. 2. 2017 | Věra Novotná, Martina Nová

Benátky udělaly důležitý krok do předkola! Berou tři body s Přerovem

48., pondělí 6. 2. 2017
Benátky n.J. - Přerov BEN - PRE

Po kvalitním, leč bezbodovém výkonu v Prostějově si chuť spravili Benátečtí v dohrávce na domácím ledě proti Přerovu. Vedení domácím zajistil již v šesté minutě Ladislav Bittner, hosté však odpověděli ještě v prvním dějství. Jenže dvě trefy Jiřího Černocha z prostřední dvacetiminutovky dopomohly Benátkám ke klidu a v závěru zápasu hosté již pouze snížili na jeden gól. Středočeši tak v boji o play off udělali veliký krok vpřed po vítězství 3:2 za tři body.

Benátky n.J.: Halász – V. Kočí, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa – Hrníčko, Plodek, D. Špaček – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Černoch, Lakatoš, Prokeš – J. Havel, Janele, Bittner.
Přerov: Horčička – Ferenc, M. Novotný, Malina, Chmelíř, L. Vágner, Pala, Zahradníček, Šnajnar – Sikora, T. Sýkora, Plášek – Berger, Pšurný, Milan Procházka – Kovařík, F. Dvořák, Goiš – Petelin, M. Kratochvíl, Ižacký.
Branky a nahrávky: 6. Bittner (J. Havel), 28. Černoch (Prokeš, Plutnar), 34. Černoch (Prokeš, Havlín) – 13. Kovařík (F. Dvořák, Goiš), 57. Berger (Pšurný). Rozhodčí: Valenta – Klouček, Malý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 206. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Úvodní dějství přineslo hru na obě strany, obrany musely být v pohotovosti, neboť jak domácí, tak hosté si vytvořili několik dobrých příležitostí. Tu první měl Přerov poté, co Halász nedokázal zastavit puk za brankou. Petelin hledal Kratochvíla, ale domácí brankář své zaváhání následným zákrokem proti střele napravil. Zubři dlouho odolávali velkému tlaku domácích, ačkoliv se z něj dokázali nakonec vymanit, inkasovali. V šesté minutě ujeli obraně Ladislav Bittner spolu s Janem Havlem. První jmenovaný neváhal, a Havlovu přihrávku umístil přesně mezi Horčičkovy betony. Domácí dostali šanci k vyrovnání v přesilové hře, využít se ji však nepodařilo. Výhoda jednoho muže však vedla k následujícímu tlaku hostí, ze kterého vzešel vyrovnávací gól. V končící třinácté minutě využil nedorozumění v benátecké obraně Lubomír Kovařík, jehož střela prolétla nad lapačkou Halásze a zastavila se v síti.

Z kraje druhé třetiny měli hosté možnost zvýšit vedení. V signalizované výhodě se dostali do slibného zakončení Berger s Pšurným, ale benátecký brankář byl připraven. Také následná přesilová hra byla v režii Přerova, ale proti nim stál Tomáš Halász, který předvedl dokonalý přehled o hře a mařil hostům jednu akci za druhou. Při Novotného střele od modré čáry sáhl do změti těl a došel si pro puk. Jeho lapačka zaúřadovala i při samostatné akci Goiše. I dnes platilo pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Po nevyužité šanci Sýkory ujel po pravé straně Jiří Černoch, s ranou z úhlu si Horčička poradil, ale na nešťastný zásah obránce Novotného již nezareagoval. Hosté mohli srovnat po zaváhání obránce Kolmanna, který nabídl puk Goišovi, ten ale branku přestřelil. Ve 33. minutě šli hosté do oslabení, vyloučení hostujícího Dvořáka potrestal Jiří Černoch, jenž se ocitl před prázdnou brankou a dostal ukázkovou přihrávku od Radka Prokeše, ani v pokleku mu nečinilo problém zakončit, Horčička se již nestihl přesunout.

Poslední část zápasu měla obrovské tempo. Na začátku měli hosté přesilovou hru, kterou ale domácí s přehledem ubránili. Jak bylo vidět, Jiří Černoch byl při chuti a k hattricku nebylo daleko. Po závaru před přerovským gólmanem několikrát zkoušel dopravit puk za jeho záda, ale nepodařilo se. Do dalšího slibného útoku se řítil domácí Mikyska, jehož ale zastavil hvizd rozhodčího. Přerovští nehodlali nic vzdát a zvýšili tempo, Benátečtí ale skvěle pokrývali kotouč a svůj náskok si hlídali. Pět minut před koncem šli domácí opět do čtyř a tentokrát se přerovští hokejisté branky dočkali a zdramatizovali tak konec utkání. Z rychlého protiútoku zakončoval Jan Berger, jenž dokázal procpat puk pod roztaženým benáteckým gólmanem. Drtivý tlak Přerova ještě umocnilo další vyloučení Benátek, které nelibě nesl domácí kotel fanoušků. Nabídnutou přesilovou hru již hosté ale využít nedokázali.

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Pochopitelně jsme rádi za tři body. V této fázi sezóny je každý bod zlatý. Dnes jsou tři, což je výborné. Ještě ale není nic hotového. Dnešní zápas byl z naší strany odbojovaný. Jen mě mrzí, jak to pískají rozhodčí.

Kamil Přecechtěl (Přerov): Byl to další z řady zápasů, ve kterém jsme soupeře přestříleli. Vyvíjeli jsme větší tlak do branky než benátecký tým, bohužel jsme si ale jednu branku dali vlastní, při další trošku nešťastně puk prošel brankáři mezi betony. Jediný krásný gól, který soupeř vstřelil, byl v přesilovce. Bohužel v početních výhodách jsme trochu méně produktivní. Dnes jsme využili jen jednu v závěru při hře šesti proti čtyřem. Potýkáme se s tím, že naše střelecká impotence je na vysoké úrovni.