28. 3. 2007 | Mirek Ondra

Benátky udolaly Most a vynutily si další zápas

F3, středa 28. 3. 2007
Benátky n.J. - Most BEN - MST

Pavel Metlička si málem opět zahrál na kata Benátek, poté co vstřelil třetí gól mosteckého týmu. Benátkám se však zásluhou dvojnásobného střelce Ondřeje Máchy podařilo vyrovnat a vynutily si tak prodloužení. Po úpravě ledu trvala čistá hra pouhých 93 vteřin, když pod víko ukllidil puk Josef Skořepa po krásné nahrávce Ondřeje Máchy. Domácí tak zvítězili 4:3 po prodloužení a ve finálové sérii snížili na 1:2. Srovnat krok s Mostem mohou již ve čtvrtek od 18:00.

Benátky n.J.: Barek - Beránek, Klouček, Klaban, Gajda, Kaulfus, Štrach, Vrzal, Pešek - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, M. Krupka, Mařík, Kocman, L. Krupka, Oulík, Jaroš, Weiss.
Most: Slipčenko - R. Plaček, O. Plaček, Pospíšil, Zetek, Szakál, Staněk, Čížek - Metlička, Koláček, Heinisch, Karli, Gergel, Plachý, Kašík, Zajíc, Jánský, Kašťák, Černý, Urban, Nedrda.
Branky a nahrávky: 3. Gajda (Mácha), 14. Mácha (Jaroš), 53. Mácha (Kristek, Jaroš), 62. Skořepa (Mácha) - 20. Karli (Jánský), 29. Metlička (Heinisch, R. Plaček), 48. Metlička . Rozhodčí: Souček - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:8 navíc Oulík (BEN) 10 min. OT Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 2:0 - 2:1 / 2:2 / 2:3 - 3:3 / 4:3 .

Benátky měly cíl jasný. Porazit HC Baník Most a vynutit si tak další zápas na svém ledě. A to se jim nakonec podařilo.

Domácí začali aktivněji, čemuž domohlo i vyloučení Ondřeje Plačka v polovině druhé minuty. Dobře nacvičené přesilovky potvrdil po pár vteřinách parádní ránou Martin Mařík. Ke gólu ale vedla až situace v čase 2:57, akci kterou sám rozjel Milan Gajda nakonec za přispění Ondřeje Máchy i zakončil. Benátky se tak vůbec poprvé v celé sérii dostaly do vedení.

Most se zdál trochu zaskočen a byl přesně tam, kde ho Benátky chtěly mít. Hosté kupili fauly a nedokázali si získat převahu. Ve 14. minutě tak udeřili hráči od Jizery podruhé. Po asistenci Petra Jaroše si se Slipčenkem efektním blafákem poradil Ondřej Mácha.

Ke konci prvního dějství se udál jeden ze zlomových momentů utkání. Benátky nedokázaly využít zhruba minutu a půl trvající přesilovku 5 na 3, což hosty posadilo do sedla. V čase 19:20 vypálil od modré Filip Karli a Peter Jánský tečoval puk za Barkova záda.

Do druhé třetiny vlítli Mostečtí s obávanou dravostí, stejně jako v předešlých dvou domácích zápasech. Martin Barek musel v brance Benátek čarovat. Nejprve pouze ztlumil Kašíkův střelecký pokus a následně ho musel odpálit zpoza zad z vlastního brankoviště. Následně si musel poradit i s nepříjemnou střelou Kamila Koláčka.

V čase 28:06, deset vteřin před předpokládaným návratem Milana Beránka z trestné lavice, srovnal skóre utkání Pavel Metlička. Spolu s Kamilem Koláčkem a Robertem Plačkem rozjeli nádhernou přesilovkovou akci a ťukes zakončoval zkušený extraligový matador v podstatě do prázdné branky.

Pět minut před koncem třetiny všem benáteckým příznivcům zatrnulo. Jeden z mosteckých útočníků zakončoval přes ležícího Barka, na gólmana si však na vlastní brankové čáře zahrál Tomáš Kaulfus a odvrátil tak vedení hostů.

To ale přišlo s končící osmou minutou třetí části hry a postaral se o něj Pavel Metlička. Připsal si tak již svůj třetí branku proti benáteckému týmu.

Benátky opět o gól prohrávaly, což znají velmi dobře ze soupeřova kluziště. Ale domácí led jim přinesl štěstí. V 53. minutě napnul podruhé v zápase síť ve Slipčenkově bráně Ondřej Mácha a domácí srovnali.

Do konce třetiny se neujala žádná z gólových příležitostí, především díky skvělým výkonům obou gólmanů. Víc napilno měl v koncovce Martin Barek a opět tak prokázal že je výtečným ochráncem svatyně. 31 vteřin před koncem třetiny se odehrál další ze zlomových momentů utkání. Rozhodčí Nečas odpískal faul hostujícího hráče a ten tak oslabil svůj tým v úvodu nastavení.

Nabídnutou příležitost v podobě jednoho hráče v poli navíc Benátky ještě nevyužily, ale jen o pár sekund později převzal na modré Josef Skořepa přesně načasovanou přihrávku Ondřeje Máchy a svůj nájezd na Slipčenka zakončil přesnou střelou nad jeho lapačku.

Benátky tak vyhrály první své utkání hrané v závěrečné části druhé ligy, které rozhoduje o postupujícím do druhé nejvyšší soutěže, a snížily tak stav na 1:2.

Spolu s výborným výkonem celého mužstva je třeba vyzdvihnout fazónu Ondřeje Máchy, jenž dal dva góly, další dva připravil, a nechyběl tak u žádné branky domácího výběru.

Video ze zápasu:

Video v rozlišení 360x288px můžete stáhnout zde. Při přenosu videa z youtube.com se snižuje jeho kvalita.

Ladislav Kolda (trenér Benátek): "Bylo to zase vyrovnané utkání. Rozdíl byl v tom, že jsme se dostali v úvodu utkání do vedení. Hráli jsme dobrý hokej a dostali jsme soupeře pod tlak. Škoda že jsme dostali v závěru té první třetiny gól na 2:1. Pořád do utkání bylo dobře rozehrané a nakonec se Most dostal do vedení, přesto jsme vyhráli. Mělo to podobný vývoj jako první dva zápasy v Mostě, tentokrát jsme se však dokázali střelecky prosadit a o ten jeden gól v prodloužení jsme nakonec vyhráli."

Kamil Kašťák (trenér Mostu): "Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Rychle jsme prohrávali 0:2. Pak jsme dali před koncem první třetiny kontaktní branku. Druhou třetinu jsme byli myslím jasně lepší, měli jsme velké šance, z nichž jsme vytěžili pouze jeden gól. V posledním dějství už to bylo vyrovnané. V prodloužení přišla chyba a dostali jsme nešťastně rozhodující branku. Propadli jsme herně hlavně v první a poslední třetině."