15. 8. 2014 | Ondřej Nejedlo, Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Benátky v přípravě Havlíčkův Brod porazily i podruhé

přát., pátek 15. 8. 2014
Benátky n.J. - Havl.Brod BEN - HBR
Netradičně už od třinácti hodin se hrálo další přípravné utkání benáteckých hokejistů před novou sezónou. K Jizeře přijel Havlíčkův Brod, který nakonec Benátky udolaly i podruhé. Poprvé v benáteckém mužském týmu nastoupil i nadějný místní odchovanec Vojtěch Havlas. Další novic Jan Ordoš si připsal pro změnu premiérový gól. O další dvě trefy se pak postarali Maďar s Krejčíkem a dohromady to tak vyšlo na výhru 3:1. Další přátelský duel čeká Benátecké příští týden, v úterý vycestují do Litoměřic.
Benátky n.J.: Vaněček (Jelínek) – Niko, Pabiška, Beránek, Jandejsek, Pokorný, Kovář, Ulrych – Špaček, Skořepa, Krejčík – Vařecha, Maďar, Bittner – Mikyska, Skalický, Havlas – Ordoš, Miškovský, Kalfiřt – Jonák.
Havl.Brod: Dlouhý – Pavlíček, Prokop, Kolář, Jeník, Sedlák, Vala – Trummer, Jankovič, Kuchta – Ludvík, Stehlík, Minárik – Pejchar, Přikryl, Endál.
Branky a nahrávky: 19. Maďar (Beránek), 40. Krejčík (Špaček, Ulrych), 46. Ordoš (Mikyska) – 29. Jankovič (Trummer, Sedlák). Rozhodčí: Horinek - Prokop, Záhora. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: .

Havlíčkobrodští přijeli do Benátek nad Jizerou pouze se třemi kompletními lajnami, plus jedním brankářem. Domácí tentokrát mohli využít služeb obránce Ulrycha a útočníka Jonáka, kteří den před tímto utkáním nastoupili za Liberec proti Spartě. Úvod zápasu se nesl ve znamení četných nepřesností z obou stran. První větší šanci tak hrstka diváků na benáteckém zimním stadionu registrovala až téměř v polovině úvodní třetiny. Jankovič se dostal nepozorovaně za záda domácích beků a pelášil sám na Vaněčka, který jej však vychytal. Domácí gólman si následně poradil též se střelou Pejchara. Také hostující gólman Dlouhý musel několikrát předvést svůj um, nepříliš nebezpečné střely domácích jej z klidu příliš nevyvedly. Udeřilo až v 19. minutě. Beránkův pokus od modré vyrazil Dlouhý pouze nad sebe, kotouč za brankovou čáru dostal basketbalovým úderem pohotový Patrik Maďar.

V úvodu druhé třetiny mohl zvýšit Krejčík, který při přečíslení volil střelu, po ní ale máchl Dlouhý lapačkou a puk v ní našel. Při hře pět na pět se hrál vyrovnaný hokej, Rebelové zlobili zejména při početních výhodu. Po prohřešku Ulrycha se jim také jednu přesilovku podařilo přetavit v gól. Po velice pěkné kombinaci zakončoval nedostatečně obsazený Branislav Jankovič. Od této chvíle působili hosté jistějším dojmem, naráželi však na velmi dobrého Vaněčka v brance. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, vtrhl do útočného pásma Lukáš Krejčík a naprosto přesnou střelou k pravé tyčce pokořil Dlouhého.

Úvod třetí části hry patřil hostům, ti však si stále nemohli přijít na velmi dobře chytajícího Vaněčka. Skórovali tak Benátečtí. Mikyskovu příhru napříč útočným pásmem dostal za brankovou čáru benjamínek Jan Ordoš. Vzápětí uháněl na Vaněčka zcela volný kapitán Endál, domácí brankář se však blýskl dalším výtečným zákrokem. Na mládežnického reprezentanta si nepřišel ani Trummer. Závěr zápasu se dohrával spíše v poklidu a bez větších emocí z obou stran.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Dnešní zápas poznamenal fakt, že oba týmy dohrály svůj zápas ve včerejších večerních hodinách a bez tréninku šly v polední čas dalšího dne na led. Úroveň tedy byla z obou stran opravdu špatná. Od druhé třetiny byl soupeř dokonce o něco lepší než my. Paradoxně po včerejším dobrém výkonu, kdy jsme prohráli, jsme dnes byli horším týmem a přesto jsme vyhráli. Musím pochválit brankáře Vaněčka. Otestovali jsme několik juniorů, kteří splnili naše očekávání. Byl to dobrý trénink morálního charakteru.

Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): Nepředvedli jsme vůbec špatný výkon. Přijeli jsme se třemi pětkami. Někteří kluci, o kterých máme jasno, dostali volno. V první třetině byli domácí aktivnější, podařilo se jim vstřelit šťastnou branku. Od druhé třetiny jsme byli hokejovějším mužstvem, vytvořili si spoustu šancí, ale bývalý Broďák Vaněček nás vyčapal. Právě koncovka nás v posledních zápasech hodně trápí. V závěru druhé třetiny se domácí dostali do vedení po naší buly v útočném pásmu. Také ve třetí třetině to byl souboj našeho týmu s Vaněčkem, na tom jsme se shodli i s domácím trenérem. Dnes rozhodlo proměňování šancí. Vypracovali jsme si jich více, ale dali jen jeden gól. Klukům za výkon nemůžeme nic vytknout.