4. 3. 2013 | Tomáš Nejedlo

Benátky ve třetí třetině otočily duel v Mostě

5., pondělí 4. 3. 2013
Most - Benátky n.J. MST - BEN
Most to na Benátky prostě neumí. V prvoligové historii totiž se středočeským týmem nedokázal získat ani bod. V letošní sezóně s tímto sokem Baník prohrál již popáté. Tentokrát však měli Benátečtí pořádně nahnáno, vždyť v 55. minutě ještě prohrávali 1:2, ale po gólech Lišky, Skořepy a Vařechy k Jizeře nakonec vezou výhru 4:2 a díky porážce Litoměřic v Berouně se posunuli opět na průběžné první místo skupiny play out.
Most: Volke (Gutsevich) - Charousek, M. Rohan, Hora, Pavlů, Tomeček, Havelka, Fedorov, Kabeláč - T. Rohan, Smolka, Heřman - Bojer, Slavíček, Kloz - Nevyhoštěný, Kuběna, Nedrda - Skvortsov, Vaněk.
Benátky n.J.: Blažíček (41. Stejskal) - Kolmann, Mrkvička, Pabiška, Niko, Vála, Pyrochta - Klimt, Skořepa, Vařecha - Špaček, Král, Skalický - Kopic, Bortňák, Jech - Liška, Miškovský.
Branky a nahrávky: 28. Nedrda, 38. Kloz (Slavíček) - 7. Vařecha (Niko, Skořepa), 55. Liška, 57. Skořepa (Kolmann), 60. Vařecha (Skořepa, Klimt). Rozhodčí: Florian - Komárek, Krátký. Vyloučení: 3:8 + navíc Niko (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 233. Střely na branku: 33:33.

Benátky začaly utkání se svým velmi oblíbeným soupeřem dobře a po šesti minutách se také radovaly z vedoucí trefy. Od modré nahazoval puk před branku Ján Niko a Lukáš Vařecha tečoval mimo dosah brankáře Volkeho - 0:1. V první části se hrál rychlý hokej nahoru dolů a také domácí měli několik příležitostí něco s nepříznivě se vyvíjejícím stavem něco udělat. Tomáš Rohan v dobré pozici netrefil Blažíčkovu branku. V závěru 18. minuty Nedrda s Nevyhoštěným postupovali na jediného hráče Benátek. Druhý jmenovaný a shodou okolností někdejší benátecký útočník vypálil, jenže minul klec. Na druhé straně v samostatném úniku neuspěl zkušený Klimt.

Druhá třetina byla v gólové režii Mosteckých. Tomáš Rohan ve 23. minutě svou druhou velkou příležitost neproměnil, když nechal vyniknout Blažíčka. Ve 28. minutě si slabší chvilku vybral benátecký gólman Blažíček, když ve vlastní přesilovce vyjel za bránu rozehrát vyhozený puk, jenže jej před prázdnou klec předložil Vítězslavu Nedrdovi, jenž touto příležitostí samozřejmě nepohrdl - 1:1. Následně na Skalického příležitost reagovali taktéž šancemi Bojer s Heřmanem, ale skóre se měnilo až ve 38. minutě, kdy Slavíčkovu přihrávku pod Blažíčkovu vyrážečku umístil střílející Jan Kloz. Ještě do druhé pauzy Nevyhoštěný trefil tyč a další šanci stejného hokejisty zastavil Blažíček lapačkou.

Do třetí třetiny se do benátecké branky postavil Jiří Stejskal a již neinkasoval. Ve 43. minutě mu při Heřmanově střele pomohla břevno a Fedorova následně vychytal. V 55. minutě Benátečtí vyrovnali šťastným gólem, když Tomáš Liška zpoza branky nahodil touš do brankoviště a Volke nebo Charousek si kus černé gumy srazili do vlastní branky - 2:2. Poté přišla přesilovka Mostu a místo navrácení vedení domácích Kolmann vyslal do úniku v oslabení Josefa Skořepu, který si střelou mezi Volkeho betony věděl rady - 2:3. V čase 58:54 nařídil trestné střílení za posunutí branky benáteckým kapitánem Válou, jenže Charousek si v penaltě forhendovým blafákem vylámal zuby na Stejskalovi. A tak přišel v pokračující power play Mosteckých čtvrtý pojišťovací gól z hole Lukáše Vařechy - 2:4.

Kamil Kašťák, trenér HC Most:
"Zápas jsme začali špatně, a také jsme ho špatně skončili. Otočili jsme z 0:1 na 2:1. Měli jsme spousta šancí, které jsme nedokázali využít. V poslední třetině jsme dostali hodně hloupý vyrovnávací gól, kdy jsme si sami srazili puk do branky. Potom, když jsme hráli přesilovku, ve které jsme měli strhnout vítězství na naší stranu, tak jsme si nechali ujet hráče a dostali jsme další branku. Ještě jsme v závěru neproměnili trestné střílení. Dnes jsme to odehráli špatně, musíme se z toho ponaučit, abychom si tu záchranu ještě nezkomplikovali."

Antonín Nečas, asistent trenéra HC Benátky nad Jizerou:
"Začali jsme slušně, hráli jsme dobře. Rychle jsme vedli 1:0. Ve druhé třetině hodně polevili, byli jsme málo střelecky produktivní. Inkasovali jsme vlastní gól od brankáře, který udělal obrovskou chybu. Domácí potom ještě jednu branku přidali. V kabině jsme udělali o druhé přestávce bouřku. Hráči se nám odvděčili tím, že dokázali ten zápas otočit a zvítězit."