5. 4. 2008 | Tomáš Nejedlo, Michal Nový, Tomáš Nejedlo

Benátky vezou z Brna bod

BAR2, sobota 5. 4. 2008
Technika Brno - Benátky n.J. TEC - BEN
V brněnské Hokejové hale dětí a mládeže bylo v pátek sehráno v rámci 3. kola kvalifikace o 1. hokejovou ligu utkání mezi domácí Technikou a Benátkami. Hosté šli do vedení po kulišárně Roda, domácí poté vždy dotahovali a když už se zdálo, že hosté vyhrají za tři body, tak v 58. minutě vyrovnal brněnský David Šebek. V prodloužení rozhodl vydařenou střelou obránce Kučírek. Pro Benátky kvalifikace pokračuje ve středu v Chrudimi.
Technika Brno: Chvátal (Hrachovina) - Habrovec, Zapletal, Kučírek, Daňo, Halouska, Bulička - Korotvička, Sedláček, Mráz - D. Šebek, Martinák, P. Šebek - Šúrek, Hruška, Dostál - Špok, Žibrita
Benátky n.J.: Barek (Hanousek) - Beránek, Tondr, Nedbal, Gajda, Cunik, Svoboda, Ton, Protivný - Zajíček, Rod, Jakeš, Skořepa, Malý, Stehno, Mácha, Kadeřábek, Weiss, Kristek, Švagrovský, Mrňa
Branky a nahrávky: 7. Martinák (Kučírek, P.Šebek), 43. Martinák (Šurek), 58. D. Šebek (P. Šebek), 63. Kučírek (Korotvička) - 3. Rod (Cunik), 10. Mácha (Tondr), 52. Malý (Weiss, Skořepa) . Rozhodčí: A.Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 410.

Již po dvaceti sekundách mohli jít domácí do vedení, Korotvička ale sám před Barkem svou šanci prohospodařil. O pár chvil později ujel Sedláček, ani on však nedokázal dostat puk do benátecké brány. Ve 3. minutě zafungovalo pravidlo nedáš - dostaneš. Tomáš Rod zpoza brány velice chytře nahodil puk na Chávátala, který si jej chráničem srazil do brány - 0:1. Vyrovnávací gól přišel hned v 7. minutě, při vyloučení Gajdy pálil z modré čáry Kučírek, hostující gólman kotouč vyrazil přímo k Martinákovi, který neměl problém zakončit - 1:1. Tondr poté nahazoval kotouč na Chvátalovu bránu, ten jej nedokázal pokrýt a z přesné dorážky těžil nikým neobsazený Ondřej Mácha - 1:2. Po druhé brance ve vlastní síti domácí elán klesl a Benátky se začaly dostávat do hry. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Mrňa, který ujíždějící zprava, bohužel však přestřelil. V 18. minutě bylo horko také v obranném pásmu hostů, Zapletal z mezikruží trefil tyč Barkovy klece!

Druhou část začala Technika přesilovkou, v ní měl největší šanci Martinák, zblízka ale touš za hostujícího gólmana nedošťouchal. Další průběh utkání byl na šance spíše skromný, oba týmy se snažily především o kvalitní defenzívu. Ve 30. minutě vyrobil jeden z Brněnských ve vlastním pásmu velkou minelu a nabídl tím stoprocentní příležitost ke skórování Malému. Chvátal ale svůj tým tentokrát podržel. Krátce na to se bratrské duo Šebků dostalo do přečíslení, i Barek v brance Benátek však zachoval klid a střelu zpacifikoval. V závěru druhé části hráli Brňané hned dvě oslabení a v nich hostující tým rozjel několik kolotočů před domácí bránou. Blízko ke skórování měl Gajda i Mácha, jenže jim chyběla přesnější muška.

Závěrečné dějství začali vysokoškoláci velice dobře. Psala se 43. minuta, když Šúrek vyslal do samostatné akce Martináka, tomu těsně před Barkem sjel puk z hole a skulinkou mezi betony doklouzal za čáru - 2:2. Technika pokračovala v dalších minutách v nátlakové hře, která donutila Benátky k faulům. Díky velice nepřesnému rozhodčímu Jeřábkovi obdrželi domácí ve 46. minutě přes 40 sekund trvající přesilovku 5 na 3, tu ale naštěstí sehráli velmi zle. Namísto vstřelení gólu mohli inkasovat, Zapletal ztratil na modré čáře kotouč a dva hostující borci uháněli na Chvátala. Ten celou situaci vyřešil. Zhruba 10 minut před koncem stál před odkrytou bránou Mráz, jenže otálel a Barek se mezitím stačil přesunout. V 52. minutě se domácí ocitli na pokraji zoufalství, Josef Malý totiž z blízkosti lehce protlačil puk do brány a bylo to 2:3. Na Brněnských byla vidět křeč a ani další nepřesné vyloučení Švagrovského jim cit na hole nedodalo. Když už se domácí fandové začali smiřovat s tím, že jejich tým je de facto vyřazen z kvalifikačních bojů, přišlo zčistajasna vyrovnání. Při hře 4 na 4 dostal přihrávku před bránu David Šebek a střelou do růžku upravil na 3:3.

Hrát se tedy muselo prodloužení. Hned v úvodu mohl vstřelit vítěznou branku Mácha, ale štěstí mu nepřálo, a proto uhodilo na druhé straně. To netrvalo ani tři minuty, protože Richard Kučírek v jízdě napřáhl a Barkova lapačka na jeho pokus nezareagovala, bylo rozhodnuto - 4:3.

Jaroslav Beck (trenér Techniky): "Dnešní výkon už se zase začal podobat tomu, co jsme předváděli v play-off. Výkon kluků měl vzestupnou tendenci, roste i sebevědomí. Snad se nám dnes podařilo odvalit ze sebe ten barážový balvan, který nás brzdil v prvním utkání. Kluci si víc věřili a musím je pochválit za to, jak se na konci dokázali zvednout. Benátky předvedly vyzrálý výkon, byly nebezpečné. Baráž je naprosto specifická soutěž, platí tu úplně jiné zákony než v klasické soutěži, každá maličkost hraje podstatnou roli. Vycházíme z toho, že v Benátkách se rozhodne, nemůžeme si dovolit tam prohrát. V mužstvu jsou bojovníci a zároveň dobří hokejisté, takže věřím, že se nám tam povede uspět."