6. 1. 2010 | Tomáš Nejedlo

Benátky vezou z Vrchlabí cenné tři body!

37., středa 6. 1. 2010
Vrchlabí - Benátky n.J. VRC - BEN
Další prvoligové kolo mezi sebe svedlo tradiční rivaly Vrchlabí a Benátky. Zápasy těchto dvou soupeřů v letošní sezóně nerozhodovalo mnoho branek a ani středeční zápas nebyl výjimkou. Diváci v Podkrkonoší viděli jen tři branky, podstatné však je, že dvě z nich vstřelili Benátečtí. Po první nezáživné třetině padly ve druhé části hry dva góly. Nejprve se trefil Pabiška a poté šťastně vyrovnával Andres. Ve třetí části rozhodl svou trefou Miroslav Kopic. Hosty opět velmi dobrým výkonem podržel gólman Michal Nedvídek. Benátky si po výhře pojistily pěknou osmou příčku v tabulce!
Vrchlabí: Ševčík (Biegl) - Matějíček, Novajovský, Bendík, Čížek, Chmelíř, Vála, Hanzl, Chaloupka - Filip, Rusnák, Gengel, Čaloun, Klimt, Mikšovský, Zíma, Hruška, Andres, Kříž, Gajovský
Benátky n.J.: Nedvídek (Stejskal) - Drábek, Kajínek, Pavlů, Hrach, Kolmann, Mrkvička, Tondr - Kica, Hudíček, Loskot, Kopic, Skořepa, Nevyhoštěný, Kudrna, Pabiška, Vařecha, Jech, Urban, Bárta, Weiss
Branky a nahrávky: 35. Andres (Mikšovský, Zima), 31. Pabiška (Kudrna), 50. Kopic (Mrkvička, Nevyhoštěný). Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8 + navíc Urban (BEN) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1340. Střely na branku: 32:34.

Benátky začaly utkání lépe, v prvních šancích se ocitli Hudíček a Skořepa. Paradoxně hosty zastavila v tlaku vlastní přesilovka, při které se nedokázali prosadit a hlavně ani pořádně dostat do pásma. Domácí zahrozili až na začátku 6. minuty, ve vlastní přesilovce mířil vedle Klimt. I hosté však svoje oslabení vcelku snadno zvládli. Při dalším trestu hostí mířil z předbrankového prostoru nad Jan Čaloun. V 10. minutě pálil Chmelíř, Nedvídek ale jeho střelu lapačkou zastavil, stejně jako Cmelíř si pak vedla dvojice Vála - Andres. V první třetině nebyl k vidění příliš atrativní hokej, ani jednomu týmu se nedařila hra v početní výhodě a ve hře 5 na 5 se také nestávalo nic zajímavějšího.

Druhou třetinu začalo aktivněji Vrchlabí. Gajovský si to ze strany namířil na Nedvídka, ten jeho střelu betonem vyrazil. Na druhé straně si Ševčík poradil se střelou Kopice. Ve 23. minutě málem překvapila Ševčíka skákavá střela od modré čáry, domácí brankář na poslední chvíli odpálil touš do bezpečí před dotírajícím Vařechou. Hosté v tu chvíli byli mírně aktivnější, jenže Jech před brankou netrefil kotouč a Tondra vychytal Ševčík. Vrchlabí se připomnělo šancí Mikšovského, ten ani nadvakrát neuspěl. Matějíčkův pokus skončil také na hrudi připraveného Nedvídka. Oba týmy mohly dokázat, že o přestávce si vzpomněli na to, jak se využívají přesilovky. Vrchlabští se ale o přesilovku nechali vlastním faulem připravit a hosté poté svojí krátkou početní převahu využili. 27 sekundovou přesilovku využil po 16 vteřinách Marek Pabiška, který bekhendem zamířil přesně pod "víko" Ševčíkovy branky a poslal hosty do vedení - 0:1. Vrchlabí mohlo vyrovnat z akce 2 na 1, Gajovský chtěl připravit střeleckou pozici pro spoluhráče, trefil sice jen Mrkvičku, ten si však málem zavezl puk do vlastní branky. Ve 34. minutě naznačila Křížova střela běh věcí příštích. O minutu později totiž domácí šťastně vyrovnali. Odražený kotouč se dostal na hůl Bronislava Andrese, jehož střela trefila Nedvídka, tomu ale puk přepadl přes záda a dokutálel se do branky - 1:1. Ve vlastním oslabení potom zahrozil Hudíček, Ševčík byl připraven. Druhá třetina se v Elektromont aréně rozhodně líbila víc, než ta první, do třetí třetiny se ale šlo za nerozhodného stavu.

I třetí periodu načal svojí šancí Gajovský, branku ale minul. V další přesilovce si Vrchlabí konečně vynutilo tlak, střílelo ze všech možných pozic, kanadský styl přesilovky ale nabídl vážnou šanci jen pro Klimta, kterého vychytal Nedvídek. Ve 47. minutě mohl nejprve poslat hosty do vedení Bárta, k němu se odrazil touš od zadního mantinelu, jenže hostující hráč nebyl schopen zamířit jinam, než do Ševčíka. O minutu později zahrozili hosté ještě větším kalibrem. Před domácí branku se natlačil Kudrna, který trefil tyč! Do třetice všeho dobrého se hosté dočkali. Vteřinu po návratu Filipa z trestné lavice se jim podařilo strhnout vedení na svojí stranu. Odražený puk se dostal před Miroslava Kopice, který střelou z první překonal Ševčíka - 1:2. Domácí se pochopitelně chtěli tlačit dopředu, jenže se jim nedařilo překonat obranu Benátek, hosté díky tomu mohli hrozit z brejků. Aktivní Gajovský vymyslel v přesilovce chytrou přihrávku před bránu, ani jeden ze dvou domácích útočníků ale puk netrefil. Domácím nakonec nepomohla ani powerplay a hosté tak odvezli z Elektromont arény tři body.

Fotky ze zápasu od Petra Krause můžete prohlížet zde!

Josef Řeháček, trenér HC Vrchlabí
"Soupeřův tým jsme znali, tak jsme i nějak počítali s určitým systémem jejich hry. Měli jsme problém s rozehrávkou. Každopádně jsme měli velké šance v první třetině. Bohužel jsme je neproměnili a v dnešním zápase jsme se vůbec nedostali do vedení. Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak. Ve třetí třetině jsme se dali zase dohromady, ale bohužel, malá chybička v obraně nás stála branku. Bohužel už jsme nesrovnali."

Milan Černý, trenér HC Benátky
"Pro nás to jsou zlaté body se soupeřem, kterého uznáváme. Byl to vyrovnaný zápas a po první třetině bylo i jasné, že nepůjde o žádné gólové žně. Měli jsme hodně vyloučení, ale hráči hráli obětavě, stejně tak náš gólman podal velice dobrý výkon."