13. 3. 2007 | Mirek Ondra

Benátky vstoupily do druhého kola vítězně

SF1, úterý 13. 3. 2007
Benátky n.J. - Klášterec nad Ohří BEN - KNO

B e n á t k y n a d J i z e r o u - V napínavém zápase se čekalo na gól až do poloviny posledního dějství. Ten padl z hole Martina Krupky. Klášterec však bleskově kontroval a po méně jak minutě srovnával Jiří Panocha. O tom, že se nebude prodlužuvat, rozhodnul pět minut před koncem po přihrávce Petra Peška dělovkou z pravého kruhu Petr Jaroš. Benátky tak do série vkročily úspěšněji a odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Druhý zápas je na řadě ve středu od 18:00.

Benátky n.J.: Barek - Beránek, Klouček, Klaban, Gajda, Kaulfus, Štrach, Vrzal, Pešek - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, M. Krupka, Mařík, Kocman, L. Krupka, Oulík, Jaroš, Weiss
Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Kuncl, Chyba, Babka, Panocha, Kocek, Diviš, Kotrouš, Znojemský, Novák, Ambrož, Řepík, Suk, Šedivý, Zika, Pokorný, Březina, Novotný, Pražák
Branky a nahrávky: 49. M. Krupka (Beránek), 56. Jaroš (Pešek, Kristek) - 50. Panocha (Novák). Rozhodčí: M. Fraňo - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 9:11 - navíc Panocha (KNO) 10 min. OT a Milan Vrzal (BEN) 5 + DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:0 / 0:0 / 1:0 - 1:1 - 2:1.

Fotogalerie

Úterní utkání opět předvedlo, že v play-off se hraje především ze zajištěné obrany a vyčkává se na chyby soupeře. Pro diváka je to na jednu stranu ochuzení od útočného hokeje na druhou stranu více než v základní části se počítají vydřené vítězné zápasy. Jednoho takového byly diváci svědky v úterý 13.3.2007 v Benátkách nad Jizerou.

Benátky vstoupily do utkání aktivněji a už v 17. vteřině vyzkoušel Damaškovu připravenost Martin Kocman nepříjemnou střelou do pravého dolního rohu branky. Na konci druhé minuty se domácí dožadovali vyloučení kláštereckého obránce za vyhození puku v obranném pásmu. Rozhodčí však viděl teč jednoho z Benáteckých a tak byly všechny protesty marné. O další dvě minuty později se dostal do první vážnější šance hostí Jan Soukup, zblízka však Martina Barka nepřekonal.

V čase 4:44 šli hosté poprvé do čtyř a Benátky rozpoutaly před Damaškem střeleckou smršť. Nejdříve Lukáš Krupka zaměstnal lapačku kláštereckého gólmana, když se snažil najít přízemní střelou volné místo mezi Damaškem a jeho levou tyčí, poté nebezpečně pálil od modré Milan Gajda. Nicméně Klášterec své oslabení ubránil a v polovině první třetiny se na Barka řítil samotný Milan Babka. Na ukazateli skóre však i po této akci stále svítil stav stav 0:0.

Pět minut před koncem první třetiny vyslal směrem na kláštereckou klec svůj projektyl Martin Mařík, Damašek dostatečně nepokryl a Petr Weiss tak mohl zblízka zakončovat. Damašek však byl proti. Těsně před sirénou si klášterecký gólman připsal další hvězdný okamžik, když vyhrál souboj tváří v tvář s benáteckým kanonýrem Martinem Kocmanem.

Druhé dějství začalo více opatrněji. Ani jedno z mužstev se nehrnulo do útoku a vyčkávalo na soupeřova zaváhání. V deváté minutě musel hasit požár Petr Klaban, když se nohama vrhnul do střely Václava Kotrouše. Z následného protiútoku pak zahrozil dalekonosnou střelou benátecký Milan Beránek.

V polovině druhé třetiny to byl opět Martin Krupka, kdo měl na čepeli své hole první branku zápasu. Pavel Damašek však měl svůj den a bohatě úročil své prvoligové zkušenosti. Ten samý hráč mohl proměnit následnou přesilovou hru, ale smůla se lepila všem střelcům na paty. To zjistil i klášterecký Libor Řepík, když na Barkovi ztroskotal jeho bekhendový pokus.

Krásnou kombinaci na jeden dotek předvedli hosté v závěru druhé dvacetiminutovky. Novák našel zpoza brány osamoceného Panochu, ale jeho pokus Barek opět vychytal.

Gólově se urodilo až v posledním dějství. Milan Beránek našel ve středním pásmu Martina Krupku. Ten se prosmýkl po levé straně kolem obránce a přes jeho hokejku vystřelil. Střela byla mírně tečována a možná i proto si našla cestu mezi ledem a Damaškovou lapačkou.

Klášterec pochopil, že je to on, kdo je na řadě se vstřelením gólu a jeho snaha neměla dlouhého trvání. V čase 49:11, necelou minutu po inkasovaném gólu jeli na Martina Barka hned dva hráči hostů. Ondřej Novák ještě benáteckého nepřekonal, Jiří Panocha ale již měl s odraženým pukem před prázdnou benáteckou brankou snadnou práci - 1:1.

Nervozita na ledě se dala krájet a z toho pramenila častá vyloučení. Na začátku 55. minuty byl vyloučen za podražení Václav Pokorný a Benátky přesně po 60 vteřinách trestaly. Po ose Kristek - Pešek se puk dostal k Petru Jarošovi a ten svůj návrat do mužstva po tříselném zranění oslavil jaksepatří. Dělovkou z pravého kruhu prostřelil bezmocného Pavla Damaška. Marná byla snaha Ondřeje Šedivého skokem zblokovat Jarošův projektyl.

Benátky si vzaly okamžitě oddechový čas a trenér Kolda nařídil jasnou taktiku - neinkasovat! A to se hráčům od Jizery povedlo. K tomu pomohl domácím i výborným zákrokem lapačkou Martin Barek, jenž musel ze svého arsenálu vytáhnout proti střele Libora Řepíka. Svůj time-out si vzal i Klášterec, ale Benátky udržením útočného pásma nepustily soupeře do záverečné power-play.

Sérii tedy načal úspěšněji druhý tým druholigové skupiny Střed. Další zápas je na programu již ve středu 14.3.2007 od 18:00 a Klášterec má tak sedmý pokus porazit Benátky ve vyřazovacích bojích.

Video ze zápasu

Video v rozlišení 360x288px můžete stáhnout zde. Při přenosu videa z youtube.com se snižuje jeho kvalita.