11. 9. 2007 | Mirek Ondra

Benátky vysoko porazily Kolín

přát., úterý 11. 9. 2007
Benátky n.J. - Kolín BEN - KOL
V posledním utkání letošní přípravy před ligovou soutěži dokázaly Benátky přehrát Kolín vysokým rozdílem 11:3. Kdo bude hrát v zápase prim, bylo jasné již od prvních minut. Domácí vyhráli první třetinu 3:0 a Kolín se zmohl na brankovou odpověď až za velmi nepříjemného stavu 6:0 v jejich neprospěch. Konečné skóre zápasu 11:3 uzavřel čtyři minuty před koncem kolínský Václav Čtvrtečka. Benátečtí hokejisté předvedli, že se s nimi musí v druholigové skupině Střed počítat na stupních nejvyšších.
Benátky n.J.: Barek - Beránek, Kolman, Nedbal, Gajda, Klouček, Svoboda, Kumstát, Ton, Tondr - Zajíček, Kristek, Drak, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Mácha, T. Kadeřábek, Weiss, J. Kadeřábek
Kolín: Melna (21. Král) - Rejthar, Procházka, Ivičič, Komárek, Heřmanský, Morkes, Mráz - Pelán, Adamec, Kubišta, Miška, Taragel´, Pomichálek, Grill, Kubát, Mejzr, Šebesta, Čtvrtečka, Šindelář
Branky a nahrávky: 4. Mácha (Zajíček), 9. Ton (T. Kadeřábek, Tondr), 16. Skořepa (Nedbal), 30. Kadeřábek T. (Jakeš), 32. Mácha, 34. Svoboda (Zajíček), 40. Zajíček, 51. Jakeš (Nedbal, Gajda), 54. Gajda (Zajíček), 54. Jakeš (Kumstát), 56. Skořepa (Malý) - 38. Grill (Kubát, Morkes), 45. Grill (Mejzr, Kubát), 57. Čtvrtečka (Rejthar). Rozhodčí: Veselý - Švejda, Bohdan. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 140. Průběh utkání: 3:0 / 6:0 - 6:1 - 7:1 / 7:2 - 11:2 - 11:3.

Čtyři dny před začátkem druholigové sezóny 2007/08 sehrály domácí Benátky poslední přípravné. Soupeřem jim byli Kozlové z Kolína.

Domácí na soupeře vlětli již od úvodních vteřin. Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě Ondřej Mácha po přesné přihrávce Lukáše Zajíčka.

Do první vážnější šance Kolína se dostal Komárek, Barek jeho pokus s přehledem kryl a v deváté udeřily opět Benátky. Mezitím co si Pavel Pelán odpykával trest za vražení, rozjeli přesilovkovou akci Martin Tondr s Tomášem Kadeřábkem a tvrdá střela Martina Tona si našla cstu za Melnova záda.

Pět minut před koncem prvního dějství nahrával Karel Nedbal Josefu Skořepovi, ten vyzkoušel Melnu z úhlu a tomu popadla střela mezi betony. Kozlové tak šli po první třetině do šaten s třígólovým mankem.

Po dvaceti minutách vystřídal trenér Bednář brankáře. Jakub Král nahradil Jaroslava Melnu.

Po první přestávce hosté přeci jen ožili. Důkazem toho byla slibná příležitost Marka Grilla, ten si ale své zásahy nechal na později.

V polovině utkání zvyšoval v přesilové hře již na 4:0 Tomáš Kadeřábek. Benátky byly na koni a nezastavilo je ani vyloučení obránce Svobody. Naopak, Ondřej Mácha ujel všem obráncům a proměněným blafákem vyšperkoval svůj nájezd.

Když Jiří Svoboda opouštěl trestnou lavici, zůstalo to u hostujících obránců bez povšimnutí. Lukáš Zajíček ho z hloubky vlastního obranného pásma našel přesným pasem a přehlídka v samostatných nájezdech na brankáře mohla pokračovat. Ani benátecký obránce se nemýlil a zvýšil tak na pro Kolín hrozivých 6:0.

Až toto vysoké vedení Benátek bylo impulsem pro zlepšenou hru Kolína. Tři minuty před koncem druhé třetiny proměnili přečíslení dva na jednoho Marek Grill a střílející Pavel Kubát.

Jen pár vteřin před druhou sirénou předvedl Lukáš Zajíček střeleckou parádu. Dělovkou z červené čáry zaskočil brankáře Jakuba Krále, který už očekával konec třetiny.

Ani s vysokým vedením 7:1 však nešli Benátečtí na led jen dohrávat. I když první se prosadili hosté. Marek Grill se v 44. minutě prosadil z brezprostřední blízkosti proti Martinu Barkovi. Utkání tímto gólem dostalo nový náboj. Kolín se snažil vstřelit další branku a tím kosmeticky upravit nelichotivý výsledek. Tím se ale otevírala dvířka v obraně Kozlů, což způsobilo následující benátecký pětiminutový brankostroj.

V padesáté minutě dorazil Jiří Jakeš za záda Krále jedovku Karla Nedbala. Dále se přesně trefil Milan Gajda, desítku zkopletoval po nepředvídaném odrazu puku o mantinel Jiří Jakeš a jedenáctou branku přidal Josef Skořepa.

Na konečných 11:3 snižoval čtyři minuty před koncem Václav Čtvrtečka.

Zápas rozhodlo hlavně nasazení, které bylo jednoznačně na straně domácích. Na druhou stranu Kolín čeká v neděli zápas proti Chrudimi největšímu favoritovi naší skupiny, proto bylo určité šetření sil na místě. Benátky naopak prokázaly slušnou formu před startem soutěže a ukázalo se, že by mohly zopakovat skvělé loňské výsledky.