13. 12. 2014 | Martina Válková

Benátky vystavily rozjetému Motoru stopku. Pokořily jej 4:1

34., sobota 13. 12. 2014
Benátky n.J. - Č. Budějovice BEN - CBU

Těžký soupeř s vizitkou nejproduktivnějšího celku I. ligy a celkově druhý tým v tabulce dorazil v sobotu do Benátek. Jihočeši jistě na body pomýšleli i zde, Benátečtí však favorizovanému soupeři vystavili účet za předchozí dvě vzájemné prohry a po trefách Plodka, Dlouhého, Víška a Skořepy si vychutnali výhru 4:1. O zadrhnutí českobudějovického Motoru se zasloužil i Marek Schwarz, jenž z vydatné porce čtyřiatřiceti střel propustil jedinou. Tři body tak zaslouženě zůstaly u Jizery!

Benátky n.J.: Schwarz (Stejskal) – Havlín, Plutnar, Pabiška, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Říha – Kica, Skořepa, Miškovský – Víšek, Plodek, Hrníčko – Jonák, Mikyska, Dlouhý – Ordoš, Špaček, Psota – Skalický.
Č. Budějovice: Kůdela (Pechek) – Vráblík, Punčochář, Suchánek, Mucha, Semrád, Chmelíř, Parýzek – Švihálek, Pajič, Kuchejda – Heřman, Straka, Nouza – Prokeš, Rob, Vaniš – Přibyl.
Branky a nahrávky: 1. Plodek (Havlín), 9. Dlouhý (Havlín), 33. Víšek (Hrníčko), 41. Skořepa (Miškovský, Kica) – 7. Pajič (Kuchejda, Švihálek). Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 372. Střely na branku:. 24:34.

Domácí svého soupeře zaskočili hned v úvodu utkání. Zatímco českobudějovický Motor se teprve zahříval, Benátečtí ten svůj zažehli zřejmě již v kabině. Hned v první minutě totiž Benátky daly zapomenout na střelecké trápení z minulého zápasu, když od modré napřáhl Tomáš Havlín a pozorný Jan Plodek hlídkující u brány Jihočechů si puku všiml včas a usměrnil ho za Kůdelova záda. Zaskočeným Budějovicím trvalo necelých pět minut, než se z úvodní branky oklepaly a našly na ni odpověď. Bekhendem přesně pod břevno zavěsil bývalý liberecký frekventant Rok Pajič, asistovali mu David Kuchejda a Michal Švihálek. Střelecká podívaná pokračovala i nadále. V deváté minutě se totiž Benátky v přesilovce znovu přihlásily o vedení, když Kůdela nechytil střelu Adama Dlouhého z pravého křídla, jemuž okamžik před tím nahrával opět Havlín. Po zbytek první třetiny se v sedle ještě několikrát vystřídaly oba týmy, žádná z akcí ale ke změně stavu 2:1 nevedla.

Ve druhé periodě sice branka nepadla tak rychle, jako v té předešlé. Hráči ale přítomným nabídli atraktivní vyrovnanou podívanou. Tu mohli hosté v 27. minutě korunovat vyrovnávací brankou. Puk se totiž pohyboval v nebezpečné blízkosti brankové čáry, kterou s vypětím všech sil střežil Schwarz. Nebyl však sám. Jeho obětaví spoluhráči touš včas zpoza jeho zad vyšťourali a poslali jej do bezpečí mimo brankoviště. Ve 34. minutě brankář hostí Kůdela ale takové štěstí neměl. Ten proti rychle sehrané akci Benáteckých nezmohl nic. Na jejím konci byl dobře postavený Jan Víšek, který kotouč přesnou střelou zavěsil do pravého horního růžku Kůdelovy svatyně a zvyšoval na 3:1! Hra nahoru dolů pokračovala i nadále, ke gólovému momentu ale nevedla.

Jestli první trefa Benáteckých byla rychlá, tak ta čtvrtá v úvodu třetí části utkání by se svou rychlostí dala přirovnat k blesku! Po třiceti vteřinách hry za svůj důraz před bránou Motoru sklidil ovoce benátecký kapitán Josef Skořepa, jenž po spolupráci s Miškovským a Kicou navyšoval vedení domácích již na 4:1. Od tohoto okamžiku zbývalo do konce závěrečné periody sice ještě přes devatenáct minut, v nich ale hráči nabídli pouze vyrovnanou bezgólovou hru, jejíž průběh domácí víceméně kontrolovali. Výkon favorizovaného celku hostí tedy rozhodně zaostal za očekáváním, naopak Benátečtí svou hrou proti kvalitnímu soupeři překvapili, když vybojovali zasloužené vítězství 4:1!

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Měli jsme několik kluků z juniorky, ale i ti dnes obstáli na výbornou. Oplývali jsme dobrým pohybem, byli jsme nebezpeční v útočném pásmu. Po celý zápas jsme byli o chlup lepší než hostující tým, proto jsme vyhráli zaslouženě.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Blahopřeji soupeři, který odehrál výborné utkání. Náš tým se mohl dostat do zápasu tím, kdyby ve druhé třetině proměnil nějaké šance. Pak bychom možná dokázali utkání zvládnout. V první třetině jsme udělali dva fauly, nepokryli jsme hráče po buly a inkasovali. Řekněme, že rozhodla druhá třetina.