20. 8. 2021 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Benátky zvládly v Rakousku i druhou otočku, vezou dvě výhry

přát., pátek 20. 8. 2021
Salzburg - jun. - Benátky n.J. RBJ - BEN
Také v pátečním odvetném utkání na ledě rakouského Salzburgu benátečtí s tamní juniorkou, hrající Alpskou hokejovou ligu, prohrávali, avšak díky třem gólům v prostřední dvacetiminutovce zcela otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a po gólech Aubrechta, Čederleho a Jiruše vedli po čtyřiceti minutách 3:1. Ve třetí části už padl jen jeden gól, pojistku přidal při power play Žůrek, a tak Jirušova družina odvezla ze Salzburgu dvě výhry!
Salzburg - jun.: Bugl – Lehmus, Schwaiger, Wimmer, Ettwein, Stapelfeld, Fischer – Krening, Proning, Hengelmüller – Auer, Maier, Leonhardt – Lipianský, Gschliesser, Purdeller – Heigl, Eckl, Lindner.
Benátky n.J.: Král – Žůrek, Bukač, Aubrecht, Patzelt – Dlouhý, Dušek, Čermák – Jiruš, Jansa, Pabiška – Wiencek, Čederle, Křepelka – Vomáčka, Hájek, Dospěl.
Branky a nahrávky: 13. Stapelfeldt (Auer) - 24. Aubrecht (Dušek, Patzelt), 26. Čederle (Křepelka), 27. Jiruš (Pabiška), 60. Žůrek. Rozhodčí: Brunner, Wallner - Matthey, Reisinger. Vyloučení: 3:6, navíc Eckl (RBJ) do konce zápasu - Vomáčka (BEN) do konce zápasu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Střely na branku: 31:38.

Podobně jako ve včerejším zápase, hned v samém úvodu měli hosté výhodu přesilové hry. Nesehráli ji vůbec špatně, nicméně brankově se neprosadili. Na druhé straně měl velkou šanci Lipianský, který ale narazil na pozorného Krále. Benátečtí odpověděli akcí Čederleho a dorážkou Křepelky, také Bugl ale předvedl pohotový zákrok.

Poté měli hráči Salzburgu k dispozici hned dvouminutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Na hranici kruhu napřáhl Paul Stapelfeldt, který se trefil přesně nad Královu vyrážečku. Vyrovnat mohl Čermák při přečíslení dvou hráčů proti jedinému domácímu. Bugl opět předvedl velmi dobrý zákrok. V 18. minutě se na ledě strhla potyčka mezi domácím Ecklem a hostujícím Vomáčkou, oba hráči putovali do sprch. Navíc na domácí čekala další přesilovka, ta byla navíc umocněna Jirušovým faulem. Rakouští hráči se ale tentokrát neprosadili, a tak si do kabin odnášeli pouze jednobrankový náskok.

Vyrovnat mohl hned v úvodu druhé třetiny Křepelka, kterého pěknou přihrávkou oslovil Patzelt, hostující útočník ale netrefil puk tak, jak by sám potřeboval. Ve 24. minutě Dušek při ponechané výhodě našel najíždějícího Davida Aubrechta, který trefil volné místo u Buglovy tyče. Domácí odpověděli tvrdou Stapelfeldtovou střelou, která se odrazila od tyče. Ve 26. minutě se Sebastian Čederle prodral přes soupeřova obránce a přesnou střelou do pravého horního růžku otočil stav.

Na druhé straně se za benátecké zadáky dostal Lindner, avšak Král měl dobře postavené tyčky, neboť domácí útočník trefil spojnici břevna a tyče. O malou chvilku déle Pabiška parádní přihrávkou poslal do sóla Vojtěcha Jiruše, jenž střelou k pravé tyči zajistil svému týmu dvoubrankové vedení. Zvýšit mohl v polovině zápasu Dušek, který ale netrefil odkrytou část branky, mířil jen do boční sítě.

I když byli domácí ve druhé třetině střelecky aktivnějším týmem, branky stříleli jen hosté, kteří si do závěrečné části hry přenášeli dvoubrankový náskok.

Vstup do třetí třetiny patřil hostům, kteří posílali na Bugla jednu střelu za druhou. Zvýšit mohl Pabiška, který se dostal za domácí obranu, po dlouhé kličce se mu ale zakončit nepodařilo. Domácí tým opět sáhl v závěru k power play. Čtrnáct vteřin před koncem pečetil vítězství střelou do prázdné branky ze středního pásma Jakub Žůrek.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Máme za sebou dvojutkání se Salzburgem. Ve čtvrtečním zápase jsme dobře hráli až od druhé třetiny. Zlepšili jsme pohyb a vytvářeli jsme si postupně šance, které jsme využili. V dnešním zápase jsme soupeře přehrávali a hráli pohledný, rychlý hokej a zaslouženě znovu vyhráli.