28. 7. 2009 | Štěpán Tomš, Štěpán Tomš, Tomáš Nejedlo

Bojovný výkon na Mladou Boleslav nestačil

přát., úterý 28. 7. 2009
Ml.Boleslav - Benátky n.J. MBL - BEN
Zápasová příprava hokejistů HC Benátky nad Jizerou právě začala. První soupeř na prahu nové sezóny byl vskutku kvalitní, extraligový celek BK Mladá Boleslav. Mladoboleslavští své kvality ukázali v samotném zápase, kde zvítězili nakonec v poměru 5:1. Benátky se však prezentovaly velmi dobrou bojovnou hrou a výsledek je pro ně možná až moc krutý. Jedinou branku vstřelil bekhendovou střelou Michal Kazatel. Ve výborném světle se předvedli také oba brankáři. Michal Nedvídek i Robin Blažíček se prezentovali několika skvělými zákroky. Další přípravný zápas sehrají Benátečtí již ve čtvrtek, kdy budou od 18 hodin hosty ve Vrchlabí.
Ml.Boleslav: Schwarz (41. Řehoř) - Duben, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Jindra, Čížek, Bauer - Macho, Gajovský, Handlovský, Bezděk, Pabiška, Sýkora, Krejčík, Bahenský, Boháč, Loskot, Belay, Kotrba
Benátky n.J.: Nedvídek - M. Tondr, Drbohlav, Kopic, Skořepa, Weiss, Hobza, Hataš, Hudíček, Ciupa, Jaroš, Bílek, Mrkvička, Jech, Kica, Slavík, Ton, Vařecha
Blažíček - Pavlů, Müller, M. Pabiška, M. Krupka, Nevyhoštěný, Lukáč, Hrach, L. Tondr, Kazatel, Šinkovič, Drbohlav, Ton, Vařecha, Vach, Kopic, Hobza, Liška
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Pabiška), 18. Bahenský (Duben), 54. Kasík (Loskot), 63. Macho (Boháč, Šterbák), 78. Belay (Kotrba) – 56. Kazatel (L. Tondr, Hrach). Rozhodčí: Švejda, Jecelín – Záhora, Holec. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 821.

Hrát se začalo svižně. Už v páté minutě otevřel skóre střelou do horní poloviny brány Boháč a zužitkoval tak přihrávku Pabišky. V 9. minutě Ton boleslavskou bránu přestřelil. Po polovině úvodní čtvrtiny fauloval Pabiška a Benátky zahrávaly první přesilovku. V té pálil Hobza jen do Schwarze a ani Bahenský v úniku ve vlastním oslabení neuspěl.

Ve 14. minutě hráli první přesilovku i Boleslavští, ale ani ti ji využít nedokázali. V 18. minutě předvedl krásnou individuální akci Bahenský, když se na modré čáře kličkou uvolnil a tahem uklidil puk nad Nedvídkovo rameno. V závěru mohl zvýšit Krejčík, Pabiškovu přihrávku však usměrnil jen nad branku.

V úvodu druhé části fauloval Čížek, nicméně v přesilovce se hosté do šance nedostali. Pak zahráli Benátečtí v šesti a podruhé se bránili. Ve chvíli, kdy trest vypršel, se Boháč natahoval před odkrytou bránou po puku marně. Ve 29. minutě vychytal Schwarz na brankové čáře Jecha. O tři minuty později byl v dobré pozici před bránou Kopic, v rozhodující moment mu ale boleslavští beci zablokovali hůl.

Domácí si začali vypracovávat pěkné šance, na konci jedné takové stál Gajovský, jenže branku nepřidal. V další přesilovce Benátek ujel nejprve domácí Macho; branku nedal, a ani na druhé straně Weiss Schwarze neprostřelil. V závěru druhé části fauloval ještě Jiruš, zkrácenou přesilovku předělila siréna.

V polovině zápasu hosté pozměnili sestavu, ale ani čerství muži v benáteckém dresu nedokázali pátou přesilovku přetavit v branku. Od modré čáry se odhodlal vypálit domácí Pabiška, jeho ránu benátecký gólman dokázal vyrazit. V 53. minutě fauloval Nevyhoštěný a hlavním sudím byl na dvě minuty vyhoštěn na trestnou lavici. Třetí přesilovku domácí dokázali využít, Kasík napřáhl od modré a puk se zastavil až v síti.

Benátečtí hokejisté se za stavu 3:0 pro domácí začali dostávat stále více do hry. Snížit se jim podařilo v další přesilovce, když Kazatel zblízka prostřelil Řehoře. Jen o pár vteřin později jeli hosté 2 na 1, Krupka ale na puk před bránou nedosáhl. Při hře 4 na 4 prchal Nevyhoštěný sám na Řehoře, který zabránil gólu betonem. V závěru třetí čtvrtiny minul odkrytou benáteckou branku Kotrba.

Na začátku závěrečného dějství navýšil boleslavský náskok Macho. V 67. minutě předvedli pohlednou souhru mladíci Belay s Krejčíkem, akci scházelo jen přesnější Krejčíkovo zakončení. V 74. minutě předkládal před bránu Boháč, Macho byl ale také neuspěšný. Dvě minuty před koncem se prosadili junioři, když přihrávku Kotrby zužitkoval s přehledem Belay. V samém závěru mohl ještě zvýšit Boháč, jenže jeho únik byl neúspěšný.