26. 1. 2022 | Marek Vachta, Tomáš Nejedlo

Černá série proher je u konce, z Ústí se třemi body

41., středa 26. 1. 2022
HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou UNL - BEN
Šest zápasů čekali benátečtí hokejisté na bodový zisk. Poprvé v kalendářním roce 2022 dokázali v utkání Chance ligy více než dvakrát skórovat a hle - jsou z toho tři body! Zvýšená produktivita přinesla své ovoce v utkání naděje na ústeckém ledě, tedy s přímým konkurentem o záchranu soutěže. Po středečním utkání, které Benátky vyhrály 4:3, je tak stále o co hrát, byť ztráta Středočechů na Slovan aktuálně činí devět bodů. Benátečtí v Ústí třikrát vedli o dvě branky, Slovan se vždy dokázal dotáhnout a trefa nejlepšího střelce hostí Sebastina Čederleho z 52. minuty se nakonec ukázala jako vítězná. Teď už se zraky upínají k dalšímu duelu, kdy k Jizeře dorazí v sobotu poslední Havířov a to je potřeba zabrat!
HC Slovan Ústí nad Labem: L. Cikánek (Hamalčík) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož (A), Kottek, Trefný, E. Mareš – M. Tůma, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Milfait, Urban, D. Tůma – Trávníček (A), Ondřej Bláha, Severa – Bernat, Grim, Berčík.
HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka (D. Král) – Aubrecht (A), J. Šedivý, Hampl, Kunst, F. Kovář, Žůrek, Patzelt – Rychlovský, J. Šír, Faško-Rudáš – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý – Daniel Špaček (A), Měchura, R. Duda – Wiencek, E. Čermák, Pabiška (C).
Branky a nahrávky: 29. D. Tůma (Urban, Trefný), 50. Trefný (Severa, Ondřej Bláha), 60. J. Drtina (Štěpán Bláha, Trávníček) – 15. Žůrek (A. Dlouhý, Špaček), 21. J. Šír (Rychlovský), 47. R. Duda (J. Šír, Faško-Rudáš), 52. Čederle (Kunst, Jiruš). Rozhodčí: Čáp, Micka - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 438. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Komentář

Úvod utkání nebyl pro oko diváka příliš líbezný, jelikož hra byla plná nepřesností, odskakujících kotoučů a osobních soubojů. Při tomto stylu hry se pochopitelně žádný z týmů nedostával do příliš nebezpečných střeleckých pozic, což atraktivitě utkání také nepřidalo. Avšak i přes tento poněkud nepříznivý vývoj se diváci dočkali úvodní branky. Štěpán Havránek za brankou ztratil kotouč, kdy následně Dlouhý našel přihrávkou najetého Jakuba Žůrka, který dokázal prostřelit clonu hráčů i Cikánka. Krátce po této brance mohl na druhé straně vyrovnat David Tůma, ale ten první vážnější šanci domácího celku nedokázal proměnit.

Druhé dějství nezačalo pro Slovan vůbec šťastně. Ani ne po půl minutě hry totiž domácí inkasovali další branku, když Jakub Rychlovský vypíchl puk domácím hráčům při rozehře a v následně v situaci dva na jednoho našel Jana Šíra, který se do odkryté klece s přehledem trefil. Tato branka domácí probrala a ústečtí hráči se začali více tlačit do útoku. Tato snaha se jim nakonec vyplatila, jelikož do úniku dva na jednoho se dostal Tomáš Urban a David Tůma, který se zasáhl přesně volný horní roh branky hostí. Paradoxně po tomto snížení se hra opět uklidnila. Ústí se vyskytla možnost do konce třetiny hrát dvě přesilovky, avšak ani jedna vytoužené vyrovnání nepřinesla.

Do třetí třetiny vstoupili hosté mnohem aktivněji a už od prvních minut se tlačili do útoku. To zanedlouho přineslo své ovoce, když se Radek Duda prosadil v situaci dva na jednoho a navýšil vedení Benátek. Tento náskok však vydržel pouze několik minut, jelikož zanedlouho snížil na druhé straně od modré Jakub Trefný. Avšak ani domácí se z branky neradovali dlouho. Vzápětí si totiž hosté vzali svůj náskok zpět po přesném zásahu Sebastiana Čederleho. Slovan v závěru zkoušel hru bez brankáře, což přineslo snížení z hole Jiřího Drtiny. Avšak další branku domácí už přidat nedokázali, takže všechny body berou hosté z Benátek nad Jizerou.

Ohlasy trenérů

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme předvedli hrůzostrašný výkon. Chtěl bych se omluvit divákům, z naší strany to bylo fakt moc špatný, takhle nemůžeme hrát o to, abychom se udrželi v soutěži. Musíme přeřadit na jiný level a začít předvádět výkony jako předtím. Poctivý hokej, důraz dozadu. Takhle byl od nás ten výkon doopravdy strašný, ještě jednou se omlouvám divákům.


Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V utkání jsme šli do vedení, myslím si, že jsme ten zápas odehráli velice slušně, akorát v závěru jsme si to trošku zkomplikovali zbytečným, trošku přísným, vyloučením. Poté jsme zápas dohráli velice slušně a tým dnes zaslouží pochvalu. Hráli jsme dobře, myslím si, že jsme měli více ze hry, za body jsme rádi.

Související články

TABULKA LIGY
arrow_forward_ios Kompletní tabulka
P Tým Tým Z S B
1. LTM Litoměřice 48 176:128 104
2. VSE Vsetín 48 177:112 97
3. TRE Třebíč 48 136:99 92
4. JIH Jihlava 48 179:134 92
5. PRE Přerov 48 143:105 82
6. SOK Sokolov 48 150:133 79
7. SLA Slavia 48 157:139 78
8. PRO Prostějov 48 162:145 77
AKTUALITY
arrow_forward_ios Archiv aktualit
29.03.2022

Valná hromada

Valná hromada hokejového klubu HC Benátky nad Jizerou se koná 7.4.2022 od 18 hodin na ZS v Benátkách nad Jizerou.


22.09.2021

Dopravní omezení

Vzhledem k dopravnímu omezení v ulici Mělnická, která je příjezdovou cestou k zimnímu stadionu, doporučujeme divákům dnešního utkání "A" týmu s Třebíčí, aby přijeli s časovým předstihem a vyhnuli se případným kolonám.


11.05.2021

Podcast s Pabiškou

Zajímavé povídání s oporou benáteckého týmu Lukášem Pabiškou a jeho bratrancem Davidem pod taktovkou známého sporťáka Pavla Petra si můžete poslechnout zde!