17. 8. 2022 | Tomáš Nejedlo

Další přestřelka tentokrát pro Benátky, Děčín odjel s devíti góly

přát., středa 17. 8. 2022
Benátky n.J. - Děčín BEN - DEC
V pořadí čtvrtý přípravný zápas tentokrát dopadl ve prospěch benáteckých barev výsledkově velmi dobře, byť se Děčín u Jizery do poloviny zápasu držel na dostřel. Ve třetí části už se ale projevilo, že hosté přijeli jen s třemi lajnami a Benátky dalšími čtyřmi góly daly výsledku definitivní podobu až na 9:3. Hned šesti kanadskými body (2+4) se blýskl mladý útočník Jan Dvořák a pomohl tak k vysoké výhře, která bude pro nově složený benátecký tým dalším motorem k práci. Příští přípravné utkání je naplánováno za týden v rámci odvety v Děčíně a poté k Jizeře v úterý 30. srpna přijede prvoligová rezerva Pardubic.
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Čížek, Klodner, Antoš, Kulvejt, Mrkvička, Mašek, Haspeklo – Bříška, Šafránek, Špaček – Stehlík, Havlas, Zumr – Křenek, Král, Dvořák – Kusý, Bouřil, Hejňák.
Děčín: Čermák (Skokan) – Zajan, Charvát, Starý, Kučera, Kubát, Gottfried – L. Nezbeda, T. Nezbeda, P. Hruška – Navarra, Chovanec, M. Hruška – Macek, Ineman, Tůma.
Branky a nahrávky: 4. Bříška (Klodner), 18. Dvořák (Špaček), 27. Dvořák (Mrkvička), 33. Bouřil (Dvořák), 39. Křenek (Dvořák), 46. Mrkvička (Dvořák), 48. Bouřil, 53. Antoš, 59. Šafránek (Dvořák, Špaček) – 6. Navarra (Zajan), 17. Zajan, 34. T. Nezbeda (Charvát). Rozhodčí: Červenka - Horažďovský, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 166. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 9:3.

V první třetině chtěli domácí ukázat svým divákům kvalitní hokej, což se domácím povedlo, jelikož šli ihned z kraje utkání do vedení ve čtvrté minutě, o což se postaral zkušený ostrostřelec Kamil Bříška - 1:0. Hosté ze své snahy o vyrovnání vytěžili vyrovnávací gól z hole Romana Navarry - 1:1, ale herní projev se nadále nezměnil, což dokumentoval svým gólem dokonce ve vlastním oslabení hostující Pavel Zajan - 1:2 z ojedinělé akce, kterou hosté měli v první třetině. Na tento kontr domácí reagovali bleskurychle, konkrétně Jan Dvořák - 2:2 vzal zodpovědnost do svých rukou a utkání opět srovnal.

Do druhé třetiny domácí vlétli jako uragán, což se jim vyplatilo v podobě vedoucího gólu, který vsítil opět Jan Dvořák - 3:2 po vzoru Drahomíra Kadlece do prázdné branky, kdy mu tuto šanci bezprecedentně připravil Tomáš Mrkvička. Po něm se domácímu publiku ukázal se stejnými dovednostmi i Kryštof Bouřil - 4:2, který zvyšoval skóre. Zápletku utkání ovšem připravil Tomáš Nezbeda - 4:3, který dorazil volný kotouč u Sejpala.

Nadále se zápas vyvíjel podle režie domácích. Jamko režisér se svého postu ujal kapitán Špaček, který svým otcovským přístupem namotivoval k dalším gólům mladé nadějné hráče jako byli Kryštof Bouřil a Milan Antoš, ke kterým se přidali zkušení bombarďáci David Šafránek a Tomáš Mrvička. Po zásahu těchto zkušených harcovníků a zároveň mladých štírů skončilo utkání 9:3.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Řekl bych, že v dnešním utkání jsme dominovali. Bylo to také dané tím, že hosté přijeli bez několika zkušených hráčů, kterými jsou například Volráb nebo Trávníček.