16. 10. 2022 | Tadeáš Kožený, Tomáš Nejedlo

Další vysoká porážka, z Chomutova s osmi góly

8., neděle 16. 10. 2022
Chomutov - Benátky n.J. CHM - BEN
Třetí vysokou porážku v řadě zaznamenali benátečtí hokejisté na ledě Chomutova. Hvězdnými jmény nabití Piráti potěšili bezmála dvě tisícovky svých fanoušků osmi góly, v podstatě po celý zápas dominovali a kromě krátkého výpadku v polovině utkání, když se prosadili hostující Šafránek s Králem. Pětadvacet inkasovaných gólů z posledních tří zápasů není pro benátecký tým příliš dobrou vizitkou - navíc čekají Středočechy další tři venkovní duely, ten nejbližší už ve středu v Děčíně.
Chomutov: Běhula – Hynek, Charousek, Havel (A), Váchal, Matai, Žižka, Němec – Lukeš, Hübl (C), Chrpa (A), Chlouba, Vrhel, Zajíček, Kostourek, Mežnar, Mála, Koblížek, Rindoš
Benátky n.J.: Sejpal (25. Šuhájek) – Antoš, Klodner, Tondr Martin, Mašek, Klatt – Tondr Lukáš, Bříška (A), Zumr, Stehlík, Šafránek (A), Šíma, Král, Havlas, Dvořák, Křenek, Hejňák, Špaček (C)
Branky a nahrávky: 6. Chlouba (Vrhel, Havel), 12. Mežnar (Mála, Kostourek), 19. Chrpa (Hübl, Lukeš), 21. Lukeš (Chrpa, Hübl), 25. Mežnar (Mála, Chlouba), 32. Hübl (Lukeš, Němec), 44. Kostourek (Chrpa), 60. Mála (Mežnar, Kostourek) - 29. Šafránek (Stehlík, Klodner), 31. Král (Zumr, Haspeklo). Rozhodčí: Glanc - Baxa, Motl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1768. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 8:2.

Velkou příležitost v úvodu zápasu měl Michal Žižka, který střílel z bezprostřední blízkosti, ale minul branku soupeře. O chvíli později měl šanci Viktor Hübl, který se snažil tečovat střelu od modré čáry. Richard Běhula čelil v páté minutě nájezdu hostujícího Klatta, který domácího gólmana natlačil do brankoviště nedovoleným zákrokem. Následovala přesilová hra a v šesté minutě si Piráti vyměnili puk ve středním pásmu, Roman Chlouba nejdříve stahovačkou krásně objel hostujícího obránce a následně uklidil puk bekhendovou střelou do brány – 1:0.

O šest minut později výborně napadal Milan Kostourek, hostující obránce v rohu prohrál souboj s Františkem Málou, jenž výborně posunul kotouč na Erika Mežnara a ten ho uklidil pod horní tyčku – 2:0. Domácí tým nepouštěl soupeře moc ke slovu, naopak v patnácté minutě měli Piráti obrovskou šanci při vlastním oslabení. Roman Chlouba s Jakubem Zajíčkem jeli úplně sami na brankáře, ale ten si počínal znamenitě.

Minutu a půl před koncem první třetiny se ve vlastním pásmu ujal puku František Lukeš, na modré čáře našel rozjetého Viktora Hübla, který při přečíslení zkušenou nahrávkou vyzval Jakuba Chrpu a ten se nemýlil – 3:0. Domácí se pravděpodobně poučili z předchozího klání a první třetina byla kompletně v jejich režii.

Piráti navázali na výbornou první třetinu a hned po 47 vteřinách prostředního dějství se dělovkou prosadil František Lukeš – 4:0. Ve 25. minutě zvýšil před brankou důrazný Erik Mežnar a připsal si svůj druhý gól v utkání – 5:0. Domácí tým nabídl soupeři přesilovou hru a ve 29. minutě se z vrcholku kruhu krásnou střelou prosadil David Šafránek – 5:1. Benátečtí nezaháleli a o dvě minuty později zakončil Petr Král samostatný únik úspěšnou bekhendovou kličkou – 5:2. Následující střídání nabídlo krásnou střelou Viktora Hübla, který zvýšil na 6:2 a rozveselil pirátskou střídačku, která byla lehce ztlumena rychlými góly soupeře.

Středočeši se snažili být více aktivní než v první třetině a využívali brejků a občasných chyb domácích. Hostující celek si vytvořil další slibné šance, ale nepodařilo se mu snížit pirátské vedení a tak se po třetině se spoustou zajímavých momentů z obou stran odcházelo do šaten za stavu 6:2.

Nástup do třetí třetiny byl z obou stran vlažnější, než bylo k vidění v předešlé části. Tempo hry pomalu upadalo a tak si vzal ve vlastním oslabení puk Jakub Chrpa, nahrál Milanu Kostourkovi a ten kličkou zametl puk za Šuhájkovo záda. V půlce třetiny Pirati vedli 7:2 a kontrolovali průběh utkání. Akce střídala akci a diváci mohli vidět několik šancí na obou stranách.

V 57. minutě hostující Šíma zabrzdil domácímu gólmanovi u obličeje a Kamil Charousek si zjednal respekt před svojí brankou. Rozhodčí poslal oba hráče na trestnou lavici a pokračovalo se čtyři proti čtyřem. V poslední minutě si slibnou šanci vytvořil Viktor Hübl, ale na Šuhájka si nepřišel. Poslední minuta zápasu ještě dopřála gól Františka Mály, který si kličkou do protipohybu zametl kotouč do prázdné branky. Piráti porazili přesvědčivým výkonem Benátky nad Jizerou 8:2 a připsali si tak tři body.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Asi každý, kdo tu byl, mohl vidět, že byl zápas po celou dobu v naší moci. Vlastními chybami jsme jim povolili dva góly, ale začali jsme dobře. Hráli jsme aktivně, dali jsme góly a do ničeho jsme soupeře nepouštěli. Tím jsme si nalili krev a myslím, že začátek rozhodl. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme začali hodně dobře nebo soupeř hodně vlažně, ale už se do toho pak nedostali. My samozřejmě máme kvalitu a už jsme je nepustili k tomu, aby zápas otočili. Myslím, že velice dobrý výsledek.“

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Chomutov disponuje kvalitním zkušeným týmem a pro náš tým je to momentálně moc. První třetinu prohrajeme 0:3, pak trošku srovnáme krok, ale stejně dostaneme další góly po individuálních chybách. To je furt dokola. Když prohrajeme třetinu 0:3, musíme otvírat hru a dostáváme góly z přečíslení. Ve třetí třetině dostaneme gól v naší přesilovce, a to takhle nejde.