4. 1. 2020 | Tomáš Nejedlo

Do nového roku vítězně, Frýdek-Místek odjel s prázdnou

37., sobota 4. 1. 2020
Benátky n.J. - Frýdek-Místek BEN - JFM
V prvním zápase nového kalendářního roku 2020 dokázali benátečtí hokejisté zvítězit, avšak Frýdek-Místek jim nedal nic zadarmo. Proti houževnatému soupeři však byli Benátečtí střelecky aktivnější a postupně si díky trefám Špačka a Wienceka vypracovali dvoubrankový náskok. Po snížení hostujícího Kofroně pak definitivu tří bodů pro Benátky určila až šťastná trefa Radka Dudy po odrazu puku a domácí se tak radovali z výhry 3:1. Středočeši také ve svém středu uvítali novou posilu, zkušeného Lukáše Pabišku, jenž přišel z extraligové Mladé Boleslavi. Další duel čeká Benátky už v pondělí, kdy k Jizeře přijede Třebíč.
Benátky n.J.: Žajdlík (Čajan) – Hampl, Kolmann, Bukač, Kovář, Buchtela, Kunst, Aubrecht – R. Duda, Chrtek, Klapka – Pabiška, Najman, D. Špaček – Jiruš, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Šafařovský.
Frýdek-Místek: L. Daneček (41. Loubal) – Bartko, Haman, J. Michálek, L. Kovář, Hrachovský, J. Adámek – Tomi, Klimša, Kafka – Mikulík, Stuchlík, Kofroň – Kaukič, Przybyla, Eret – D. Stránský, Konečný, Motloch.
Branky a nahrávky: 8. D. Špaček, 31. Wiencek (Jiruš, A. Dlouhý), 60. R. Duda – 48. Kofroň (Kafka, Mikulík). Rozhodčí: J. Doležal, Veselý - Šimánek, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 308. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Po opatrném úvodu utkání měly Benátky paradoxně první největší příležitost ve vlastním oslabení. Sám před Danečkem zůstal obránce Bukač, jehož šanci Daneček vychytal. Vztyčený varovný prst v této vlastní přesilovce jakoby hostům nestačil, neboť o půl minuty později ujel hostující obraně Daniel Špaček. První jeho střelu ještě Daneček zastavil svým betonem, na dorážku už byl krátký a domácí tak vedli – 1:0. V další přesilovce hostí v dobré parketě pálil zkušený Milan Mikulík, Žajdlík v tento moment po rychlém přesunu v brankovišti podržel domácí, stejně jako při další šanci Rysů v 17. minutě. Herně vyrovnaná první část hry tak skončila za těsného vedení Benátek.

Druhá perioda začala únikem novice v benátecké sestavě Lukáše Pabišky, posila z Mladé Boleslavi ale trefila jen Danečkův beton. Těsně před polovinou řádné hrací doby nabral rychlost na levém křídle Adam Klapka a jeho dělovka orazítkovala tyčku tak, že zvuk cinknutí byl slyšet po celém benáteckém zimáku! Za další půlminutku si na přesný pas najel Daniel Špaček a podobně jako v první třetině ujížděl tváří v tvář Danečkovi. Tentokrát zvolil zakončení mezi betony a jako vítěz z tohoto souboje vyšel hostující gólman. S následnou dorážkou neuspěl ani Pabiška.

Povedenou pasáž hry benáteckého týmu v polovině zápasu pak završili domácí ve 31. minutě. Jirušovu nepříliš tvrdou střelu Daneček neudržel a nabídl tak poměrně snadnou dorážku pro Petra Wienceka do poloodkryté hostující branky – 2:0. Navýšit skóre poté mohl v přečíslení Pabiška po přihrávce od Šafařovského, jenže proti byl brankář Daneček – ve druhé části více zaměstnanější než jeho protějšek Žajdlík. V samém závěru druhé třetiny ještě Duda vyšperkoval svou akci přihrávkou před prázdnou branku, odkud Haman odpálil puk do ochranné sítě a putoval na trestnou lavici.

Rozdělenou přesilovku druhou přestávkou však Benátečtí neproměnili, a tak i nadále pracovali s dvoubrankovým náskokem. Na rozdíl tří gólů mohl upravit Petr Kolmann, když si v přesilovce čtyř proti třem vyjel do střelecké pozice a napálil brankovou konstrukci! Na druhé straně dostal v přesilovce puk do branky hostující Stuchlík, avšak rozhodčí ji neuznali pro úmyslné kopnutí. Regulérní gól však přišel o pár vteřin později, pohlednou souhru v kontaktní trefu přetavil David Kofroň - 2:1.

Divácky zajímavý hokej ve třetí části pokračoval. Domácí po inkasovaném gólu zvýšili aktivitu a po akci Klapky se Rysové zuby nehty ubránili. Skóre se neměnilo ani po akci Špačka s Pabiškou, kterou zakončil Najman přesně do lapačky střídajícího Loubala. Prakticky rozhodnout mohl pět minut před koncem v přesilovce Duda. Po vyšachování hostující čtveřice ale minul odkrytou klec. Přesto se Radek Duda dočkal. Při power-play hostí se Kafka snažil nahrávat na modrou čáru, avšak trefil Dudovy brusle a od nich puk pomalu klouzal vstříc brance. Vracející se Bartko už nestihl odpálit kotouč před brankovou čárou a červené světlo určilo konečný stav – 3:1.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Po herní absenci jsme podali vyvážený a zodpovědný výkon, co se týká hry do defenzivy. Uhráli jsme výsledek na minimální počet obdržených branek.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Byl to vyrovnaný zápas se spoustou přesilových her na obou stranách. Jednu jsme dokázali využít, bohužel to ale bylo málo. Řekl bych, že Benátky dnes byly trochu šťastnějším týmem, protože šance byly na obou stranách víceméně stejné. Prohra nás mrzí, protože jsme si mysleli, že navážeme na šňůru, kterou jsme měli před Vánoci. Nepovedlo se to, musíme hledět dopředu.