3. 3. 2021 | Tomáš Vlček, Tomáš Nejedlo

Dvoubrankové vedení nestačilo, z Havířova s bodem

32., středa 3. 3. 2021
Havířov - Benátky n.J. HAV - BEN
Po dvou třetinách benátečtí hokejisté byli na havířovském ledě velmi produktivní a díky trefám Svobody, Jiruše a Křepelky vedli dokonce o dvě branky. Bohužel, jako už párkrát v této sezóně, dvoubrankové vedení Středočeši udržet nedokázali, AZet ve třetí části hry srovnal skóre a v nájezdové loterii byl nakonec úspěšnějším celkem. Benátky se tak nakonec musely spokojit pouze s bodem, zatímco Slezané brali body dva.
Havířov: Stezka – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta (A), Mrowiec, R. Havel – Rudovský, Prokeš, R. Szturc – Doktor, F. Seman (A), O. Procházka – Mrva, Maruna (C), Cihlář – Horváth, Petriska, Becher.
Benátky n.J.: Žajdlík – Štibingr, Bieniek, Kunst, Aubrecht (A), Kovář, Hampl – Pabiška (C), Čederle, Jiruš – Daniel Svoboda I, Jansa, Wiencek (A) – Křepelka, Šafařovský, Strnad – Had, Putz, Kollert.
Branky a nahrávky: 39. Kachyňa, 46. Doktor (Mrowiec), 53. F. Seman (Rudovský, Bořuta), rozh. náj. O. Procházka – 17. Daniel Svoboda I (Aubrecht, Wiencek), 24. Jiruš (Jansa, Čederle), 40. Křepelka (Šafařovský, Strnad). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Kráľ, Komínek. Vyloučení: 5:5, navíc Maruna (HAV) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 35:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

První šanci zápasu měli hosté. Už ve druhé minutě totiž Šafařovský ujížděl sám na Stezku, ale ten svým levým betonem skvěle zachránil. Pak AZ celkem s přehledem ubránil své oslabení a po něm začal přebírat herní iniciativu. Svého soupeře dokázal dostal pod tlak, ale gólovku si nevypracoval žádnou. Nebezpečná byla snad jen Rudovského teč, ale puk po ní zamířil nad.

To hosté mohli otevřít skóre ve 12. minutě když se Čenderle dostal k odraženému puku a poslal jej na branku, ale Stezka se přesunul a zastavil puk betonem. Stejný hráč se o dvě minuty později, při hře 4 na 4, prosmýkl mezi obránci AZetu, ale Stezka jeho ránu mířící do levého horního rohu zastavil lapačkou. V 17. minutě už se ale benátečtí mohli radovat. Daniel Svoboda byl nejdůraznější v předbrankovém prostoru a dotlačil volný puk do havířovské klece – 0:1.

Začátek druhé třetiny se odehrával v hostujícím pásmu, ale pak šli domácí do oslabení a hosté trestali. Szturc s pukem na hokejce ve vlastním pásmu upadl a Vojtěch Jiruš po pěkné kombinaci trefil z mezikruží přesně horní růžek – 0:2. Chvíli poté musel havířovský gólman řešit šanci Wiencka, což se mu i podařilo. V polovině zápasu měl AZ k dispozici svou první přesilovku, nebezpečně v ní pálil Doktor, Žajdlík našel puk se štěstím pod betonem.

Pak AZ přežil své třetí oslabení a vzápětí dostal k sám k dispozici přesilovku. V ní Procházkovu bombu do šibenice našel Žajdlík v lapačce, ale více nebezpečí řešit nemusel. Havířovští se dočkali až dvě minuty před druhou sirénou. Nahození Ondřeje Kachyni z mezikruží Žajdlík neviděl a puk skončil přesně u jeho levé tyče – 1:2. Jenže za minutu přišla odpověď hostujících mladíků. Jan Křepelka před brankou trefil volný puk a poslal ho nad Stezkovu vyrážečku – 1:3.

Na začátku třetí třetiny nevyužili hosté přesilovku za Marunův faul. Domácí kapitán dostal trest 2+10 a tak z trestné lavice viděl snížení svého týmu na 2:3. Jakub Doktor dostal puk do jízdy na levém křídle a z hranice kruhu se ve 46. minutě trefil přesně ke vzdálenější tyčce. Následně měl AZ k dispozici přesilovku a v ní i blízko k vyrovnání. Jenže po Bořutově ráně od modré čáry se puk odrazil k Mrvovi, který trefil pouze tyč odkryté branky! V 50. minutě se nejstarší hráč hostí Pabiška ocitl sám před Stezkou, ale netrefil domácí branku.

V 54. minutě dostal AZ k dispozici další přesilovku a v ní se dočkal už po 18 vteřinách vyrovnání. Filip Seman se na brankovišti dostal k puku po Rudovského střele a nadvakrát jej dokázal dorazit do sítě – 3:3. O minutu později po Rudovského nabídce mohl zakončovat z blízka Prokeš, ale trefil jen Žajdlíkův beton. O další minutu později pak Petriska neprostřelil Žajdlíka mezi betony. A tak se šlo do prodloužení.

V něm měli gól na svých holích Čederle a Doktor, ale trefili jen lapačky gólmanů. Rozhodnout tak musely nájezdy. V nich se trefili jen Havířovští Ondřej Procházka a Jan Rudovský a dva body tak zůstaly v Havířově, Benátky si odvážejí jeden.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Šli jsme do zápasu s jasnými úkoly, ale bohužel zkraje třetiny jsme to nenaplnili. No a soupeř nám odskočil o dva góly. Dnes za Benátky hráli šikovní mladí kluci. Dva góly se těžko dohánějí, ale hráči ukázali charakter a dnešní utkání zvládli. Nakonec jsme vyhráli na nájezdy. Jsou to dobré dva body.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Bod z Havířova je dobrý. Ale zkoušeli jsme dneska hrát o play-off. Chtěli jsme bodovat za tři body. To se nám nepovedlo. Do třetí třetiny byl pro nás vývoj utkání přijatelný, ale v jejím závěru jsme přišli o možnost bodovat za tři body.