7. 9. 2009 | Tomáš Nejedlo

Generálka vyšla lépe táborským Kohoutům

přát., pondělí 7. 9. 2009
Benátky n.J. - Tábor BEN - TAB
Poslední přípravný zápas před novou sezónou sehráli benátečtí hokejisté na domácím ledě. U řeky Jizery se představil ambiciózní nováček z Tábora, který podle předváděné hry určitě nebude hrát v soutěži jen druhé housle. Bojovný výkon Benátek na Kohouty nestačil a přestože Benátečtí mohutně dotáhli dvoubrankové manko, David Nedorost dvě minuty před koncem zápasu rozhodl. Premiéru si v benáteckém dresu odbyl Jiří Ferebauer, který by měl u Jizery působil formou střídavého startu z extraligové Mladé Boleslavi. Benátky čeká v sobotu úvodní zápas nové mistrovské sezóny, kdy budou zajíždět na horký led do Chrudimi.
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Hrach, Hobza, Kajínek, Lukáč, T. Mrkvička, Kolmann, M. Tondr, Pavlů - Hudíček, Jech, Bárta, Jiří Kudrna, Kazatel, Nevyhoštěný, Skořepa, Krupka, Kopic, Kica, Urban, Weiss, Ferebauer
Tábor: Kučera (41. Klestil) - Jan Kudrna, Zíb, Kotaška, Klement, Vomela, Černý, Martínek, Gajda - I. Padělek, Stejskal, A. Padělek, Kocar, Šperger, Nedorost, Mařík, Matušík, Voříšek, Kuchejda, Polodna, V. Mrkvička
Branky a nahrávky: 19. Jiří Kudrna (Kazatel), 47. Skořepa (Weiss), 54. Hudíček (Skořepa) - 39. Černý (Jan Kudrna, I. Padělek), 41. Černý (Jan Kudrna, Stejskal), 42. Voříšek, 58. Nedorost (Šperger). Rozhodčí: Wagner - Macháč, Prokop. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95.

Fotogalerie

Pro Jiřího Ferebauera, který odehrál v benáteckém dresu své první utkání, byl zápas velmi specifický. Budějovický odchovanec totiž ještě v letošním přípravném období působil právě v Táboře, odkud se však přestěhoval do Mladé Boleslavi. Útočník Julius Šinkovič do zápasu nezasáhl, neboť v těchto dnech skládá maturitní zkoušky.

Úvod zápasu patřil táborským Kohoutům. Už v 5. minutě měl David Nedorost na hokejce první gól. Nevinně vypadající akce málem skončila brankou. To však důrazně odmítl Jiří Stejskal, který nebezpečnou Nedorostovu střelu bekhendem na poslední chvíli reflexivně vyrazil. O tři minuty později se před benáteckou brankou jiskřilo znovu. Aleš Padělek nejprve svou střelou Stejskala notně vystrašil, ale jeho pokus se nečekaně odrazil od zadního plexiskla přesně na Padělkovu hokejku a Jiří Stejskal se dokázal zorientovat a hřbetem lapačky vytěsnil touš mimo tři tyče. Jako první udeřily Benátky. Na konci 19. minuty vyhrál Kazatel buly přímo na hůl Jiřího Kudrny, který svou střelu skryl za obránce a překvapil tak brankáře Kučeru - 1:0. Těsně před první přestávkou ještě ujel Michal Pavlů, jenže z nájezdu branku netrefil.

Blížila se polovina utkání a Vojtěch Mrvička přečíslil benáteckou obranu a vracející se Ctibor Jech zatáhl za záchrannou brzdu, čímž Mrkvičku fauloval. Sudí Radek Wagner neváhal a nařídil trestné střílení. Proti Stejskalovi se rozjel Jakub Matušík, zkusil blafák, ale benátecký gólman na poslední chvíli vyrážečkou udržel kus černé pryže před brankovou čárou. Benátečtí mohli odpovědět stejnou mincí. Kica před brankou tečoval střelu Urban a puk jen těsně přelétl břevno. Zlomový moment nastal před druhou přestávkou. Benátečtí Jech a Hrach oslabili svůj tým a Kamil Černý v dvojnásobné převaze tvrdou ranou vyrovnal - 1:1. Těsně před koncem třetiny ještě fauloval Kajínek a do třetí části tak měli hosté výhodu přesilovky pět na tři.

Výhodnou situaci Kohouti využili bezezbytku. Už po čtrnácti vteřinách hry ve třetí části se do puku opřel opět Kamil Černý a oblouček plachtící z jeho hole skončil v bráně - 1:2. Benátky se nestihly ještě ani vzpamatovat a Luboš Voříšek z pravého křídla svižnou střelou překonal Stejskala - 1:3. Poté dostaly možnost přesilovky i Benátky a Josef Skořepa po narážce s Petrem Weissem vzal Táboritům vítr z plachet a zároveň vrátil domácí do zápasu - 2:3. Seriál faulů pokračoval i nadále a obrovitý Petr Martínek oslabil Tábor do tří. Vylepšenou početní výhodu domácí dokázali proměnit ve vyrovnávací branku. Kapitán Skořepa načasoval pas na Tomáše Hudíčka, který se nerozpakoval a pod víko prostřelil střídajícího Klestila - 3:3. Mač však remízou neskončil, neboť na počátku 58. minuty se okolo Kajínka prohnal rychlík jménem David Nedorost a svou střelou překonal benáteckého gólmana počtvrté - 3:4.

Šťastnější hosté si tak odvezli těsnou výhru v poměru 4:3 a generálku na ostrý start mistrovské soutěže tak zvládli o poznání lépe. Benátečtí v sobotu 12. září zajížděli na horký led východočeské Chrudimi.