27. 10. 2014 | Miroslav Kučera, Martina Válková

Gólová smršť v Chomutově: Domácí rozstříleli oslabené Benátky 6:1

18., pondělí 27. 10. 2014
Chomutov - Benátky n.J. CHM - BEN

S šestibrankovým přídělem se vrací prořídlé benátecké mužstvo z Chomutova, kde ve vyhroceném zápase s převahou mladé hráčské krve na soupisce podlehlo domácím. Pouze v první dvacetiminutovce byli Středočeši, co se šancí týče, rovnocenným soupeřem. V druhé třetině se totiž chomutovský dělobuch dal do díla a zmařil hostujícím naději na vyrovnání. Ani gólman Schwarz nedokázal zatemnit svou klec tak, aby do ní nepadaly další střelecké pokusy Chomutovských. Piráti se střelecky činili a za účasti více než 2000 fanoušků za Schwarzova záda nasypali dalších pět branek. Výsledek pouze kosmeticky na straně Benátek v 52. minutě poupravil Zdeněk Král. To však již bylo na zvrat v zápasu pozdě a Chomutov o chvíli později pečetil jednoznačnou výhru šestou trefou z hokejky Jana Rutty. Benátky si tak z prostředí jen čtyři roky staré chomutovské SD arény odvážejí zatím nejvyšší prohru v letošní sezóně.

Chomutov: Hanuljak (Maštalířský) – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl, Havel – Hovorka, D. Kaše, D. Květoň – Sinisalo, Gajovský, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Šagát, Račuk, Chrpa.
Benátky n.J.: Schwarz (Vaněček) – Říha, Havlín, Pabiška, Jandejsek, Plutnar, Niko, Beránek – Jonák, Skořepa, Král – Ordoš, Mikyska, Hrníčko – Vařecha, Miškovský, Maďar – Bittner, Havlas.
Branky a nahrávky: 8. Sinisalo (Moore), 26. Hřebejk (Kämpf, O. Kaše), 28. Drtina (Moore, Koma), 42. Kämpf (O. Kaše, Hřebejk), 47. D. Květoň (Rutta, Račuk), 56. Rutta (Chrpa, Šagát) – 52. Král (Skořepa). Rozhodčí: Smitka – Jílek, Šperl. Vyloučení: 13:8, navíc Havel (CHM) 5 min. a do konce utkání - Jonák (BEN) 5 min + TH, Beránek (BEN) 5 min. a do konce utkání, Maďar (BEN) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2103. Střely na branku: 37:24.

První třetina začala v poklidném tempu. Více času v útočném pásmu trávili domácí Piráti, kteří ale střelami Schwarze v bráně moc neohrožovali. Velikou šanci měl David Květoň, který se prosmýkl mezi obránci, ale svou střelu poslal nad bránu Benátek.

Na první branku si tak SD ARÉNA musela počkat do osmé minuty. Greg Moore našel perfektní přihrávkou zcela volného Tomase Sinisala na modré čáře. Finský útočník pak blafákem oklamal Schwarze a poslal kotouč přesně pod horní tyčku.

Piráti byli po vstřelené brance stále aktivnější, ale skóre se jim nepodařilo navýšit. Nejblíže k tomu měl domácí Rutta, ale z dobré pozice trefil pouze brankáře. Po první části tak vedli domácí o jednu branku.

Na začátku druhé části měli Piráti k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužili. Velkou šanci si vytvořil David Květoň, který sice procpal kotouč pod betonem Schwarze, na brankové čáře ho ale stihl odpálit hostující obránce.

Chomutovští se dočkali branky vzápětí a vstřelili ji ve velkém stylu. Ondřej Kaše zavezl kotouč do pásma, přihrál Kämpfovi, který zadovkou našel zcela volného Štěpána Hřebejka. Chomutovský buldok vypálil tvrdou ránu z první a trefil se přesně do pravého horního rohu branky.

Poté si oba týmy zkusili hru ve čtyřech. Právě v menším počtu hráčů na ledě zavezl kotouč do pásma Jiří Drtina, který vypálil už z těžkého úhlu a obránce Říha si srazil kotouč nešťastně do vlastní brány.

Poté nastaly v chomutovské aréně horké chvilky. Marek Schwarz vyjel ze svého brankářského půlkruhu a chtěl si vykoledovat faul na Marku Hovorkovi. Poté hostující brankář signalizoval, že byl faulovaný. Tento zákrok se jal potrestat Vít Jonák, který si vyšlápl na Hovorku. Nejlepší střelec Pirátů si ale nenechal nic líbit a svého protihráče zcela jednoznačně přepral a svalil na zem.

Po sérii několika vyhrocených zákroků se v pěti hráčích moc dlouho nehrálo, neboť bylo postupně vyloučeno hned několik hráčů na obou stranách. V přesilové hře měl blízko ke čtvrté brance Květoň, ten ale netrefil bránu. Stav po dvou třetinách tak byl 3:0.

Piráti přidali čtvrtou branku na začátku třetí třetiny. Kaše si několikrát přihrál s Davidem Kämpfem, který propálil Schwarze mezi betony. Poté se moc nepředvedl hostující útočník Vít Jonák. Ten byl zřejmě přemotivován a po předchozí bitce si vyšlápl na Ondřeje Kašeho, kterého zezadu narazil na mantinel. Jonák za toto obdržel trest ve hře.

Tuto přesilovou hru Piráti využili. Od modré čáry vypálil Rutta a David Květoň kotouč dobře tečoval. Pro tohoto forvarda to byla první branka v pirátském dresu. Benátky se dočkaly alespoň čestného úspěchu, ale pomohla jim k tomu kopa štěstí. Kotouč letící vzduchem si do vlastní brány rukou srazil Rýgl. Branka byla připsána Zdeňku Královi.

Pět minut před koncem třetí části přidali Piráti ještě šestou branku. Chrpa přihrál před bránou zcela volného Jana Ruttu, který bez problémů posunul kotouč do prázdné brány. V samém závěru utkání se do sebe ještě pustili Havel s Beránkem, domácí bijec jednoznačně vyhrál, když svému soupeři uštědřil hodně bolestivou ránu, avšak sám utrpěl zranění pravé ruky, se kterou putoval do nemocnice.

V utkání plném emocí, které nedohráli pro zranění hned dva domácí hráči, vyhráli Piráti jednoznačně 6:1 a zaslouženě berou tři body.

Aleš Totter (Chomutov): Hokej se hraje pro lidi a já si myslím, že dnes můžou být spokojení. Dali jsme šest gólů, vyhráli jsme doma a lidi to dnes vtáhlo. Gólman předvedl výborný výkon zvláště v oslabení tři na pět tam předvedl výborný zákrok. Budu se opakovat, že takhle kvalitní soutěž by měli řídit dva rozhodčí, protože jeden to nemůže stíhat. Neříkám, že jeho výkon byl dobrý nebo špatný, ale svaz by se nad tím měl zamyslet. Jsme rádi, že jsme dali konečně více branek a předvedli týmový výkon. A opět naše výborné oslabení rozhodlo zápas.

Filip Pešán (Benátky n/J): I přes ostudný výsledek naše hra nebyla tak ostudná. My jsme neukočírovali takovou horkokrevnost mládí a hodně jsme faulovali. Nemyslím si ale, že jsme byli zákeřní. Hráli jsme někdy za hranicí pravidel a jak už domácí soupiska napovídá, hráli vynikající hokej a musím jim poblahopřát k výhře.