8. 12. 2010 | Tomáš Nejedlo

Gólová smršť v závěru smetla Olomouc

26., středa 8. 12. 2010
Benátky n.J. - Olomouc BEN - OLO
S cílem prodloužit vítěznou sérii nastupovali do zápasu 26. kola benátečtí hokejisté. Jejich soupeřem byla Olomouc, které se Středočeši snažili oplatit porážku z Hané. I když to do 56. minuty tak nevypadalo, z vyrovnaného stavu 1:1 se nakonec vyklubala výhra 4:1, díky níž si hráči od Jizery připsali do tabulky tři body a prodloužili svou sňůru vítězství již na čtyři duely. Vděčit za to mohou především brankostroji z posledních čtyř minut střetnutí. V dalším kole cestují Benátečtí na led souseda v tabulce Chrudimi.
Benátky n.J.: Stejskal (Nedvídek) - Kolmann, Bendík, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich - Kica, Weiss, Bárta, Kopic, Urban, Pabiška, Klimt, Skořepa, Jech, Hudíček, Krejčík, Nevyhoštěný
Olomouc: Žigárdy (Sedlář) - Bořuta, Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský - Ministr, Polodna, Šedivý, Černý, Brančík, Řípa, Ondráček, Haluza, Szturc, Pekr, Kucharczyk
Branky a nahrávky: 29. Pavlů (Klimt, Krejčík), 56. Bárta (Kolmann, Skořepa), 57. Bárta (Kica), 60. Krejčík (Urban, Bendík) - 26. Szturc (Kucharczyk). Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Ji. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 274. Střely na branku: 35:28.

První třetina středečního střetnutí příliš gólových šancí divákům nenabídla. Hrál se sice rychlý hokej, ale obrany obou celků převyšovaly své útočné kolegy. Herně aktivnějším týmem však bezesporu byly domácí Benátky. Svědčí o tom také poměr střel na branku. Zatímco Moravané mezi tři tyče mířili sedmkrát, domácí Žigárdyho zaměstnali hned v šestnácti případech. Olomoucký gólman působil v prvních dvaceti minutách velice jistým dojmem. Z lapačky mu nevypadl vůbec žádný puk. S ledovým klidem lapil například překvapivou Nevyhoštěného střelu z otočky, poté se snažil usměrnit touš do sítě Hudíček, avšak neuspěl. V počátku osmé minuty hosté po nahození od modré čáry dostali puk do sítě. Všechno vzrušení ale bylo zbytečné, neboť branky bylo dosaženo po písknutí čárového rozhodčího z důvodu porušení postupu při vhazování. Největší šanci první části hry zahodil na útočném výletě obránce Bendík. Po vyjetí na vrchol brankoviště už nedokázal protlačit touš do sítě.

Vstup do druhé části se vydařil Hanákům. V počátku 26. minuty těsně po buly pálil Szturc, Stejskal ukryl puk do lapačky. Po dalším vhazování to byl opět vítkovický útočník, kdo ohrozil benáteckého gólmana. Stejskal z toho minisouboje opět vyšel jako vítěz. Ještě v téže minutě se do šance prodral opět Roman Szturc a tentokrát už se radoval. První střelu ještě Stejskal vyrazil, na bekhendovou dorážku už byl krátký a Hanáci se poprvé radovali - 0:1. Vedení hostí ovšem netrvalo příliš dlouho. V přesilové hře Benátky vytvořily kolotoč přihrávek, z čehož rezultovalo vyrování. Klimt našel hokejku Michala Pavlů, jenž ještě potáhl kotouč a poté ho poslal mimo dosah olomouckého brankáře - 1:1. Ve 33. minutě utáhl Urban na modré Mikelovi smyčku a ze strany postupoval sám na branku. Až Mikelův faul ho ve velké šanci zastavil. Tlak Benátek se stupňoval, hosté špatně střídali a Pabiška uháněl sám na branku. Udělal blafál, ale minul. Poté ještě ujel Bárta ve dvojici s Klimtem, jenže prvně jmenovaný akci překombinoval.

Už po minutě hry ve třetí periodě měli velkou šanci Kohouti, aby strhli vedení na svou stranu. Kucharczyk svou střelu cpal mezi tři tyče, avšak Stejskal betony tečoval puk těsně vedle své pravé tyčky. V polovině třetí třetiny to byl nejaktivnější hráč hostí Szturc, kdo se snažil přidal druhý gól. V cestě mu tentokrát stála hokejka jednoho z bránících hráčů Benátek, která na brankové čáře zastavila touš mířící do sítě. Benátky se nechtěly smířit s remízovým stavem, a tak v 56. minutě zavelel k náporu Michal Bárta, když po pěti vteřinách přesilové hry z téměř nulového úhlu pohotově vrátil do sítě vyraženou střelu Kolmanna - 2:1. Hanáci otevřeli hru a do rozvrácené obrany se vřítil opět Michal Bárta, nejprve podstoupil u mantinelu neohrožený souboj s olomouckou přesilou a poté si ve spolupráci s Kicou vyjel před Žigárdyho a mezi jeho betony filigránsky prostrčil kus černé pryže až do sítě - 3:1. To byla vskutku výstavní akce dravého domácího forvarda. Za tohoto stavu Kohouti už rezignovali a výsledkem toho byl čtvrtý gól v jejich síti. Tato branka podtrhla povedenou čtyřminutovku domácích na konci utkání. Lukáš Krejčík napřáhl a Štefan Žigárdy se pouze ohlédl, kterak se kotouč odrazil od břevna do jeho branky - 4:1. Benátky tak Olomouci oplatily stejnou mincí se stejným výsledkem 4:1. Paradoxem bylo, že oba letošní vzájemné zápasy řídil stejný rozhodčí, Tomáš Horák.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
Samozřejmě jsme spokojení. Je dobře, že poté, co jsme inkasovali branku, jsme dokázali rychle vyrovnat. Za stavu 1:1 se hrál otevřený hokej. Vedoucí branka na 2:1 nás pochopitelně posunula k vítězství. Myslím si, že další branky plynuly zejména z toho, že Olomouc otevřela hru. Překvapilo mě, že hosté tolik neforčekovali a hráli zahuštěné střední pásmo. Na druhou stranu, když se dostanou do útočného pásma, tak mají vhodné typy hráčů, kteří se udrží na puku. Z toho jsme měli obavy. Důležitý byl i výkon gólmana Jirky Stejskala. Cením si toho, že jsme porazili soupeře, který má momentálně lepší výsledky než Chomutov či Ústí nad Labem. Samozřejmě pro nás radost trvá pouze do dnešní půlnoci. V dalším zápase musíme hrát minimálně stejně dobře.

Petr Fiala, trenér Olomouce
Domácí šli vítězství naproti. Byli nebezpečnější v koncovkách třetin, my jsme naopak byli velmi laxní, možná spíše nedůslední. Tím pádem jsme si nezasloužili bodovat.