15. 9. 2021 | Martina Kramerová

I napodruhé porážka. Benátky nestačily na Litoměřice

2., středa 15. 9. 2021
Benátky n.J. - Litoměřice BEN - LTM
Benátkám nevyšel ani druhý zápas sezony. Na domácím ledě přivítali Litoměřice, které dokázaly v přípravě dvakrát porazit. V ostrém soutěžním utkání se ale domácímu týmu nedařilo a prohrál 1:3. Jedinou benáteckou branku vsítil David Aubrecht a Středočeši tak stále čekají na první triumf.
Benátky n.J.: Král – Kolmann, Šedivý, Štibingr, Aubrecht, Bukač, Kunst, Žůrek – Šír, Dušek, A. Dlouhý – Pabiška, Jansa, Jiruš – Klapka, Čederle, Wiencek – Křepelka, E. Čermák, Vomáčka.
Litoměřice: Tomáš Král – O. Baláž, J. Holý, Výtisk, Černohorský, Jebavý, Kottek, Háva – Válek, Kracík, M. Kadlec – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – L. Stehlík, Koláček, Konečný – Pajer, Urban, P. Svoboda.
Branky a nahrávky: 46. Aubrecht (Klapka) – 21. Sihvonen (O. Procházka, R. Přikryl), 25. Sihvonen (R. Přikryl, O. Procházka), 27. P. Svoboda. Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Bosák, Podrazil. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 223. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Benátky odstartovaly domácí duel velmi svižně, přesto mohl jít Stadion už ve 4. minutě mohl jít do vedení. Před domácí klecí se ocitl osamocený Urban a pokusil se zakončit. Král ho ale vychytal. Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu od modré Štibingr, kališnický gólman ale včas sklapl betony a puk za svá záda nepustil.

V závěru úvodní třetiny se do velké šance dostali Benátečtí. Wiencek naservíroval kotouč Dlouhému, který nastřelil pouze tyčku kališnické svatyně. Pouhých padesát vteřin po prvním buly druhé periody viděli fanoušci na tribunách první gól zápasu.

A ke smutku benáteckých příznivců padl do domácí klece. Na pravém kruhu napřáhl ke střele Riku Sihvonen, Král měl zakrytý výhled a projektil finského útočníka zapadl až za brankovou čáru.

V 25. minutě kališníci navýšili těsný náskok. Trojice Procházka-Přikryl-Sihvonen ujela do rychlého protiútoku a posledně jmenovaný Riku Sihvonen zacílil přesně k pravé tyči. Domácí se přiblížili ke vstřelení gólu chvíli po polovině základní hrací doby, kdy po rychlé akci Jiruše trefil najíždějící Jansa břevno. O chvíli později hráči Stadionu zvedali ruce potřetí. Před Danielem Králem se objevil Přemysl Svoboda a zvýraznil vedení.

Tyčka zacinkala benáteckým stadionem i necelé tři minuty po startu závěrečného dějství. Po pěkné kombinaci se svými spoluhráči zakončoval Kadlec, napálil však pouze spojnici břevna a tyče. V čase 45:31 se Benátečtí dočkali snížení. Klapka si najel kousek za modrou čáru a prověřil Krále dělovkou z dálky, litoměřický brankář kotouč vyrazil pouze před sebe, kam si nabruslil David Aubrecht a pohotovou dorážkou uklidil puk do sítě.

Ačkoliv si oba týmy v závěru vytvořily několik šancí, žádná z nich brankou neskončila, a tak si Stadion z Benátek odváží triumf 3:1.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Ve druhé třetině jsme zaváhali v našem obranném pásmu a soupeř nás za to trestal. Trápí nás produktivita, což dokumentuje i nevyužitá dvojnásobná přesilovka.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): S výsledkem jsme spokojení, z venku vezeme tři body. Zápas byl velice těžký, vyrovnaný a rychlý, protože oba týmy mají ve svém kádru mladé hráče. Hráli jsme lépe než v prvním zápase proti Frýdku-Místku, ve kterém nám to nešlo. Dnes jsme museli vytáhnout jiný výkon.