3. 9. 2015 | Filip De Bolle, Filip de Bolle, Tomáš Nejedlo

Kadaň vrátila Benátkám přípravnou porážku, opět rozhodovaly přesilovky

přát., čtvrtek 3. 9. 2015
Kadaň - Benátky n.J. KAD - BEN
V posledním přípravném utkání před startem nové prvoligové sezóny 2015/16 se benátečtí hokejisté představili v Kadani. Družině trenérů Čelanského a Nečase Severočeši oplatili přípravnou porážku z minulého týdne i s úroky. Stejně jako na benáteckém ledě, i v Kadani rozhodovaly o výsledku přesilové hry. Domácí v nich dokázali vstřelit tři ze čtyř svých branek, hosté rovně jednu proměnili. Z porážky 1:4 není třeba dělat vědu a určitě se už soustředit na ostrý start do mistrovské sezóny, který Benátky čeká 9. září doma s Prostějovem.
Kadaň: Dvořák Tadeáš (Dlouhý) – Mrázek, Tejnor, Dvořák Tomáš, Rohan, Mazanec, Trefný, Černý, Havel, Hlava, Trochta, Chrpa, Veselý, Chlouba, Račuk, Kůs, Hejcman, Novák, Müller, Šťovíček, Vaněk.
Benátky n.J.: Lukáš (Hosnedl) – Kalina, Čermák, Jandejsek, Havlín, Sobotka, Kajínek, Hubáček, Dlouhý, Miškovský, Víšek, Ordoš, Hrníčko, Špaček, Huňa, Volf, Paločko, Černoch, Volek, Matějček.
Branky a nahrávky: 10. Tejnor (Chrpa), 22. Mrázek (Kůs, Chlouba), 37. Hejcman (Kůs, Trefný), 48. Trefný (Kůs) – 33. Čermák (Jandejsek, Víšek). Rozhodčí: Zubzanda. Vyloučení: 12:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 24:17.

Do začátku zápasu vstoupili aktivněji domácí. Už po dvou minutách se ke střele dostal Rohan, ale Lukáš jeho střelu snadno vyrazil. V 5. minutě nahazoval puk před branku Veselý, ale hostující obrana včas zasáhla. Domácí celek byl aktivnějším týmem a za svou aktivitu byl odměněn první brankou. Chrpa s Havlem ujížděli na branku, první jmenovaný sice o puk přišel, ten se však odrazil k dojíždějícímu Tejnorovi, který prudkou střelou překonal Lukáše.

Kadaňští byli i nadále aktivnějším celkem. V 15. minutě se ve střelecké pozici ocitnul Kůs, ale nastřelil pouze hostujícího brankáře. V 16. minutě zahrozili také Benátky. Po nahození puku se před brankou ocitnul Dlouhý, ale těsně minul Dvořákovu branku. V závěru třetiny hráči hostí zbytečně opláceli a byli za to potrestáni dvěma dvouminutovými tresty. Kadaňský tým tak začínal druhou třetinu dlouhou přesilovou hrou pěti proti třem.

A domácí přesilovou hru rychle využili. Po minutě hry se k puku na modré čáře dostal Mrázek a jeho dělovka skončila až v síti. Domácí po druhé brance polevili v pozornosti a hosté začali ohrožovat kadaňskou branku. Pomohlo jim k tomu také 5 vyloučení na straně domácích. Včetně dvojnásobné přesilové hry, kterou po dvaceti vteřinách dokázal využít Čermák, který se na modré čáře opřel do puku a Dvořák na jeho střelu nestačil zareagovat

Domácím se podařilo rychle odpovědět. Po třech minutách dostali domácí výhodu přesilové hry a po patnácti vteřinách ji využili. Po ukázkové kombinaci po vhazování vypálil od modré Hejcman a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Minutu před koncem vystřelil Havel od modré čáry a puk se od Lukáše odrazil do výstroje Račuka, odkud putoval do boční sítě branky.

Také do třetí třetiny vstoupili lépe domácí. Po dvou minutách se objevil před brankou volný Chlouba, ale trefil pouze Lukášův pravý beton. Ve 47. minutě dostal Trochta přihrávku přes celé útočné pásmo a okamžitě vystřelil, Lukáš se však dokázal přemístit a zastavit kotouč mezi betony. O minutu později však takové štěstí neměl. Kůs ukázkovou přihrávkou v přesilové hře našel volného Trefného, který téměř z brankoviště poslal puk pod břevno.

O minutu později ujížděl Ordoš sám na Dvořáka a Mazanec ho zastavil pouze za cenu faulu, po kterém následovalo trestné střílení. Ani druhá příležitost však brankou neskončila díky povedenému zákroku domácího brankáře. Na druhé straně ujel v oslabení Chlouba, ale benátský brankář si vyjel z branky a vypíchl kotouč. V závěru třetiny se po Hlavově střele strhla na ledě potyčka, ve které se vytvořily dva páry hokejistů. Hlavovi s Tejnorem se nakonec podařilo shodit své protějšky, Kalinu s Havlínem, na led. Závěr se nesl v poklidném duchu, domácí tým si pohlídal zápas, ve kterém znovu rozhodovalo využití přesilových her. Tentokrát se šťastnějším koncem pro Kadaň.

Jaroslav Beck (SK Kadaň - trenér): Můžu říct, že to byl sympatický výkon, pro mě náznak toho, že by to mohlo přeci jenom šlapat. Chtěl bych pozdvihnout vynikající výkon Tadeáše Dvořáka. Dál už bych tenhle zápas nechtěl rozebírat, protože nás čeká mistrovské utkání a všechno co bylo v přípravě, už je minulost.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou - asistent trenéra): Myslím si, že to bylo velice slušné přípravné utkání, které mělo kvalitu. Dostali jsme góly z přesilových her, které se domácím dařily. Jinak si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. I nám se podařilo skórovat z přesilové hry, ale chtělo by to větší produktivitu od útočníků.