30. 11. 2022 | Ondřej Nejedlo

Letňanští Letci podruhé v sezóně ztratili, Benátky vezou cenné dva body

21., středa 30. 11. 2022
Letňany - Benátky n.J. LET - BEN
Neoblíbený soupeř, se kterým včetně přípravných zápasů, utržili tři debakly. Letňanští Letci ale tentokrát na benátecké hráče recept nenašli. Benátky po téměř bezchybném, týmovém výkonu dovedly utkání k velice cenné remíze. Druhý bonusový bod zajistil vítězným samostatným nájezdem z páté série nejproduktivnější hostující hráč Kamil Bříška. Letňany teprve podruhé v této sezóně ztratily, po Příbrami se musely poklonit také Benátkám nad Jizerou.
Letňany: Brázdil - Guryevsky, Chalupa, Havelka, Kolářík, Kynčl, Fiala - Kropáček, Vacín, Řepík, Uhlík, Poul, Wojnar, Labuzík, Kellerstein, Pejchal, Hrala, Hozák, Kastner, Arnošt, Turek.
Benátky n.J.: Stuchlík - Čížek, Klodner, Mrkvička, M. Tondr, Mašek - L. Tondr, Bříška, Zumr - Hruška, Šafránek, Jankovský - Dvořák, Král, Hejňák - Šíma.
Branky a nahrávky: 10. Kropáček (Kellerstein) - 14. Bříška (Jankovský, Šafránek), rozhodující samostatný nájezd Bříška. Rozhodčí: Battěk - Figer, Tuháček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 28:28.

V úvodu zápasu přestáli hosté spíše platonický tlak Letců, který byl navíc umocněn první přesilovou hrou. Hostující obrana v čele s brankářem Stuchlíkem ale nepřipustila nějaké větší komplikace. Také hosté začali postupem času vystrkávat drápky a i domácí gólman Brázdil musel několikrát ukázat, že v letošní sezóně chytil opravdu dobrou formu.

Hosty nerozházela ani úvodní branka zápasu. Po nepřesné přihrávce v obranném pásmu Benátek se puku chopil Kellerstein, který před prázdnou částí branky vybídl Vojtěch Kropáčka, který nepohrdl.

Přesilovou hru si zahráli také hosté. Byť Arnoštův faul nepotrestali, chviličku po příchodu letňanského útočníka na ledovou plochu vymyslel Jankovský nádhernou přihrávku na skórujícího Kamila Bříšku. Úvodní perioda se dohrála za lehké střelecké aktivity pražského týmu.

Jestliže v první třetině byli o chloupek lepší domácí, v té druhé se misky vah převážily. Rozhodně nebezpečnějším týmem byly Benátky, které několikrát zahrozily a mnoho nescházelo zejména Šafránkovi či Bříškovi, aby svůj tým poslali do vedení.

Podobný herní obrázek nabídla také třetí třetina. Na pět beků hrající hosté nenechávali nebezpečným domácím volný prostor a naopak každé menší okénko se snažili využít k nebezpečnému brejku. Přesto si největší šanci vypracoval letňanský Uhlík, který mířil zcela sám na Stuchlíka, avšak nastřelil tyčku. Oba soupeři si tak po základní hrací době rozdělili po bodu.

V následném prodloužení, hraném ve třech hráčích na obou stranách, čekali dlouho oba brankáři na první zákrok. Domácí se v poslední minutě odhodlali k velkému riziku, když odvolali brankáře Brázdila a obsadili útočné pásmo ve čtyřech hráčích. Potrestat je mohl Zumr, který ale netrefil prázdnou bránu.

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Václav Čížek se snažil přelstít Brázdila rychlou kličkou, ten ale puk dokázal zastavit. Na druhé straně orazítkoval Jiří Hozák tyčku. Neuspěl také Lukáš Tondr, jehož zakončení zastavil Brázdil snad špičkou betonu. Střelu Lukáše Kastnera si výborný Stuchlík pohlídal. Na druhé straně vzešel jako vítěz Brázdil v minisouboji s Davidem Šafránkem. Jiří Uhlík trefil pouze Stuchlíkovu vyrážečku. Také Václav Jankovský nevyzrál na Jaroslava Brázdila. Čtvrtou sérii zakončil Štěpán Turek, přesný ale taktéž nebyl. Pak si ale vzal kotouč Kamil Bříška, jehož střela propadla přes Brázdilovu lapačku za brankovou čáru. Adam Kellerstein musel proměnit, avšak ani nezakončil, neboť mu kotouč utekl.

Hosté tak mohli na své střídačce mohutně oslavovat, o dva body totiž obrali favorizované Letce a posunuli se na sedmou příčku.

Ondřej Poul (HC Letci Letňany): Všichni jsme se shodli, že hosté vyhráli zaslouženě. Benátky k tomuto zápasu přistoupily lépe, byly aktivnější, dobře napadaly a nabíraly naše hráče. Myslím si, že ve druhé třetině měly více ze hry, vypracovaly si více šancí. Díky Jardovi Brázdilovi jsme drželi remízu. Ve třetí třetině přišlo pár šancí na obou stranách, byl to spíše taktický boj. V prodloužení jsme zkusili udělat něco nového. Úplně to nevyšlo, protože jsme nevstřelili branku. Samostatné nájezdy rozhodla taková šmudla. Dali jsme dvě tyčky a jak jsem řekl, rozhodla šmudla, která Jardovi spadla za záda. Gratulujeme Benátkám ke dvěma bodům, my jedeme dál, nějak nás to netíží.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Podali jsme kolektivní výkon, v němž nechyběla herní disciplína. Náš výkon byl podpořen kvalitním brankářem Stuchlíkem. Za dva body z venku jsme rádi.