6. 10. 2018 | Helena Hegeďová, Tomáš Nejedlo

Na Lapači benátecká družina neuspěla

11., sobota 6. 10. 2018
Vsetín - Benátky n.J. VSE - BEN
Po týdenní pauze odpočatý Vsetín prokázal na svém domovském stadionu svou kvalitu a v duelu 11. kola Chance ligy nedal benáteckým hokejistům šanci. Už v první třetině domácí dvakrát skórovali, za hosty v prostřední periodě v rámci pětiminutové přesilovky kontroloval jen Josef Mikyska. Jiný benátecký střelec se do střelecké listiny nezapsal, a tak si Středočeši vezli z Lapače porážku 1:5. Tu budou chtít odčinit za týden, kdy doma hostí Jihlavu.
Vsetín: Gába – Hryciow, Mikuš, Slováček, Teper, Jenáček, Frolo, Ondračka – Kuronen, Rác, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Kucharczyk, Kopta – Vítek, Podešva, Frydrych.
Benátky n.J.: Žajdlík – Maier, Kunst, Jan Bednář, Husa, Niko, Aubrecht, Žůrek – Psota, J. Mikyska, Bittner – Jeník, Chrtek, Šír – Průžek, Najman, D. Špaček – Wiencek, Braid, Rychlovský.
Branky a nahrávky: 7. Frolo (Kucharczyk, Březina), 20. Rác (Theoret, Kuronen), 26. Rob (Slováček, Teper), 41. Rob (Pechanec, Slováček), 48. Jonák (Pechanec, Teper) – 27. J. Mikyska (Bittner, Niko). Rozhodčí: Koziol, Dědek – Novák, Kotlík. Vyloučení: 5:8, navíc Frolo (VSE) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2680. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Zápas začal rychlými útočnými akcemi na obou stranách, na první střelu na branku si však museli fanoušci docela dlouho počkat. Konkrétně to byl Rob, kdo jako první donutil soupeřova gólmana zasahovat, a to ve vlastním oslabení. Ve třetí minutě totiž na trestnou lavici usedl Podešva. V plném počtu se následně hrálo jen sedm sekund. Poté byl za vyhození kotouče potrestán Aubrecht a i Vsetínští si vyzkoušeli početní výhodu. Nejaktivnějším střelcem byl Tomáš Frolo, který svou pátou střelou v této přesilovce prostřelil Žajdlíka a příhodně tak oslavil svůj návrat po zranění.

Benátky se snažily o srovnání skóre, střelecky se jim však nedařilo. Naopak to byli Valaši, kdo měl několik nadějně vypadajících pokusů. Jeden z nich využil v poslední minutě první třetiny i Roman Rác. Po souboji o kotouč u mantinelu se puk dostal k Mitchellu Theoretovi, který zadovkou poslal kotouč na najíždějícího Ráce. Ten se s pukem přesunul před brankoviště a kličkou překonal hostujícího brankáře.

Ve 25. minutě mohly Benátky snížit vsetínský dvoubrankový náskok, a to velmi povedeným útokem, kterému chyběla jen gólová tečka. Z vrcholu levého kruhu střílel Wiencek, jenž trefil připraveného brankáře Gábu. Kotouč se od jeho výstroje odrazil k pravé tyčce, kde už si mezitím pohotově nabruslil Rychlovský. Sedmnáctiletý útočník si mohl připsat svou první branku v seniorském hokeji, jeho první pokus však skončil pouze na brankové konstrukci a proti druhé dorážce vytáhl Gába včas svůj pravý beton.

A když se nepodařilo skórovat Benátkám, podařilo se to na druhé straně. Ondřej Slováček našel dlouhou přihrávkou Luboše Roba, který byl již připraven u útočné modré čáry. Jakmile měl jeden ze dvou nejlepších vsetínských střelců kotouč na holi, vydal se sám proti Žajdlíkovi a trefil se nad jeho lapačku. Hostující celek gólově odpověděl. A to v pětiminutové přesilovce po vyloučení Frola, kterému byl udělen trest 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Po rychlé kombinace v útočném pásmu Benátek se švihem z pravého kruhu trefil do vzdálenějšího horního rohu Josef Mikyska. Hostující ofenziva byla i nadále nebezpečná, další gól už ale nepřidala. A ani Vsetínu se v žádné z početních výhod skórovat nepodařilo.

Naopak třetí třetina začala bleskovým gólem Luboše Roba. Ten svou druhou branku utkání vstřelil po 51 sekundách třetího dějství, a to když u levé tyčky zpracoval nahrávku Antonína Pechance a z otočku protlačil puk okolo betonů gólmana Žajdlíka. Utkání bylo ze vsetínského pohledu klidné, a Valaši už se do útoku nehrnuli. Mohli toho využít hosté, jejich tlak na soupeřovu bránu měl ale teprve přijít. Místo toho se dostali vinou nedovoleného zákroku do oslabení. A tuto početní výhodu proměnil prudkou střelou z levého křídla Vít Jonák.

Vsetínské vedení mohl navýšit ještě Teper, ale střela z mezikruží mu nesedla. Na druhé straně trefil Husa v přesilovce pravou tyčku Gábovy brány. A byly to právě závěrečné minuty utkání, které patřily Benátkám. Usadily se v útočném pásmu a na vsetínskou branku vysílaly jednu střelu za druhou, přičemž tentokrát se valašské obraně nedařilo blokovat střely tak dobře, jako v dosavadním průběhu utkání. Další branka už ale ani ze závěrečného náporu hostujícího celku nepadala, a tak si tři body za vítězství 5:1 připisuje Vsetín.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín)
"Jsme rádi, že jsme natáhli sérii výher. Utkání nebylo jednoduché, ale bylo důležité, že jsme dali góly. Takový moment utkání, kdy se to mohlo zdramatizovat bylo vyloučení Tomáše Frola na 5 min, kdy soupeř hned po 20 sekundách dal branku a měl další čtyři a půl minuty přesilovku za stavu 3:1. Myslím si, že jsme to dobře odbojovali, odbránili a když jsme dali čtvrtý gól tak jsme měli zápas už pod kontrolou. Dovedli jsme jej do zaslouženého konce a vyhráli za tři body. V neděli odpočineme a pak se budeme připravovat na středeční velmi náročný zápas v Jihlavě."

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou)
"Myslím si, že jsme dobře začali. Je škoda prvního gólu. Ten si myslím domácí uklidnil a dostali se do pohody a pak se samozřejmě rozehráli a mají dobrý tým a to ukázali. Myslím si, že jsme tady bojovali. Přijeli jsme s mladým týmem a bojovali jsme hodně. Bohužel mrzí nás, že jsme měli hodně vyloučených a dostali jsme tři góly v oslabení a to je proti takovému soupeři jako je Vsetín moc. Dnes byl proti nám kvalitní a těžký soupeř. Myslím si, že domácí zaslouženě vyhráli, ale já našim mladým hráčům nemůžu nic vytknout. Myslím si, že jsme se do konce rvali o co nejlepší výsledek a je jenom škoda, že jsme nedokázali na konci zužitkovat více příležitostí."