14. 9. 2013 | Tomáš Lysý, Tomáš Lysý, Tomáš Nejedlo

Na Vysočině Benátky první body nezískaly

2., sobota 14. 9. 2013
Dukla - Benátky n.J. JIH - BEN
Druhý pokus na zisk bodů do tabulky první ligy Benátky v Jihlavě neproměnily. Po dvou kolech zůstává na kontě svěřenců trenérů Pešána, Čermáka a Nečase nula, protože Středočeši na Vysočině prohráli nakonec 1:4. Na vedoucí trefu Hubáčka ještě ve dvojnásobné přesilovce odpověděl Plodek, ale dva slepené góly na konci druhé části strhly hostům vaz. Čachotský pak v závěrečné power-play ještě výhru Jihlavy zvýraznil. Benátečtí tak musí ve středu zabrat doma proti Havířovu.
Dukla: Rittich – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Důras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Krupka – Kadlec
Benátky n.J.: Stejskal (41. Jelínek) – Jánoš, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Niko, Ulrych, Říha – Bortňák, Skořepa, Klimt – Krejčík, Plodek, Jonák – Skalický, Mikyska, Bittner – Maďar, Pabiška, Jech
Branky a nahrávky: 19. Hubáček (Čachotský), 38. Zeman (Zadražil), 40. Seman (Ujčík), 58. Čachotský (Ujčík, Podlipnik) – 35. Plodek (Jonák, Říha). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:8 + navíc Mocek - Říha, oba 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1345. Střely na branku: 32:21.

Asi nikdo by se nemohl divit, kdyby domácí hokejisté vedli po čtyřech minutách minimálně o gól. Benátky mohly děkovat pouze svému gólmanovi Stejskalovi, že úvodní tlak Dukly přestály bez úhony. V první šanci totiž po přihrávce Prokše nezasunul puk mezi pravou tyč a beton gólmana Důras. O minutu později najížděl na gólmana hostů Čachotský, ale tváří v tvář Stejskalovi se neprosadil. Domácí kapitán vrátil poté ještě puk před branku Zemanovi, ale ani ten se neprosadil. Poté dlouho k vidění žádné výrazné šance nebyly. Až v desáté minutě se hezky uvolnil Čachotský, zamířil však nad.

První přesilovou hru si ve dvanácté minutě zahráli domácí, ale Stejskal příliš práce neměl. Benátky pozorně bránily a nepouštěly Duklu před svého gólmana. Když se zdálo, že půjdou oba týmy do kabin za bezbrankového stavu, vstřelili červenožlutí první gól zápasu. Po několika soubojích v obranném pásmu Benátek se k puku dostal Čachotský, před brankou našel nehlídaného Radka Hubáčka a útočník s číslem deset poslal Jihlavu do vedení - 1:0.

Na začátku druhé třetiny si zahráli domácí dvojnásobnou početní převahu, která trvala přesně jednačtyřicet vteřin. I když se Dukla usadila před Stejskalem, šance si nevytvořila. Dvojnásobnou početní převahu si zahráli také hosté, když byl dvaatřicet vteřin po vyloučení Ujčíka potrestán obránce Mocek. A Benátky se prosadily. Po přihrávce Jonáka u pravé tyče nezazmatkoval Jan Plodek, počkal si a poté překonal Ritticha střelou k opačné tyči - 1:1.

Vyrovnaný stav ale nevydržel ani tři minuty. Zeman ve své první šanci ještě bekhendem gólmana hostů nepřekonal. O chvilku později ale využil chyby v rozehrávce hostů Zadražil, který zachytil na modré puk, přenechal jej Adamu Zemanovi, a ten vrátil Dukle vedení - 2:1. Domácí byli najednou na koni a Stejskal se měl co otáčet i při pokusu Prokše, který se zblízka neprosadil. Minutu před koncem druhé části hry už vedla Jihlava o dva góly. Po rychlé kombinaci se červenožlutí dostali až před branku Benátek, kde našel Ujčík novice v červenožlutém dresu Filipa Semana, který zblízka vstřelil svůj první gól za Duklu - 3:1.

Závěrečná část už se nesla v poklidném tempu. Domácí měli opět výhodu dvou přesilových her, ale ani v těch nebyli úspěšní. V padesáté minutě byl velmi blízko druhému gólu v zápase Hubáček, ale trefil jen rameno Jelínka. O chvíli později prolétla střela Důrase těsně vedle pravého horního rohu. Tři minuty před koncem zkusily Benátky ještě zdramatizovat zápas odvoláním gólmana, ale po nepřesné kombinaci zachytil puk na modré Ujčík, přihrál ho Tomáši Čachotskému, pro kterého nebylo problémem trefil odkrytou klec.

Dukla se tak raduje i z druhého domácího vítězství. Ve třetím kole míří červenožlutí poprvé k zápasu na ledě soupeře, když se o další prvoligové body utkají s Mostem.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): Zvládli jsme druhé po sobě jdoucí utkání na domácím ledě. Hráče jsme upozorňovali, že přijede dobře bruslící tým, já jsem byl překvapený, jak hosté bruslili po celé ploše. Myslím si, že Filip (Filip Pešán – pozn. aut.) je dost kritický ke svému týmu. My jsme dali góly, soupeř je nedal, i když šance měl. My máme po dvou zápasech šest bodů, to myslím, že je ke spokojenosti kabiny. Při využívání přesilovek nás, jak se říká, tlačí pata. Hráče nabádáme, aby hráli jednoduše, ale pořád tam to štěstí není. To nás sráží dolů, ale naštěstí to dokážeme nahradit při hře pět na pět. Dnes jsme museli hrát na tři lajny, jelikož máme hodně zraněných hráčů a juniorka včera odjela na trip, takže jsme neměli kam sáhnout. Kluci ukázali, že i na tři lajny se může odehrát výborné utkání a je možné udržet tempo.

Filip Pešán (HC Benátky nad Jizerou): Pro mě je to jednoduché hodnocení. Byli jsme všude o krok později, prohrávali jsme osobní souboje, po nějakých deseti trestech už jsem to přestal počítat. Byli jsme všude pozdě, což myslím rozhodlo utkání. Na gól jsme se nadřeli a dostali jsme v podstatě laciné branky. Utkání rozhodly individuality Dukly, které jsme si nedokázali pohlídat. Když jsme vyrovnali, věřil jsem, že urveme nějaké body. Poté ale v závěrečné minutě přišel téměř vlastní gól na 3:1, to s mužstvem trochu zamává. Pak už jsme tu síly asi neměli, domácí si to zkušeně pohlídali.