29. 9. 2022 | Tomáš Nejedlo

Nadějná první třetina v Táboře vzala ve druhé části za své

3., čtvrtek 29. 9. 2022
Tábor - Benátky n.J. TAB - BEN
Na ledě patrně největšího favorita západní skupiny druhé ligy Tábora předvedli benátečtí hokejisté výbornou první třetinu, když po trefách Stehlíka a Tondra vedli o dva góly. Jenže ve druhé části Kohouti doslova přikovali soupeře do jeho obranného pásma a tento nápor už hostující defenziva nevydržela. Výsledkem byla otočka Tábora na 4:2 a ve třetí části už si zkušený domácí tým zápas vzít nenechal. Pochvalu je na místě vyslovit Martinu Sejpalovi a jeho sedmačtyřiceti úspěšným zákrokům! Nyní je třeba soustředit se na sobotní domácí utkání, v němž od 14:30 hodin Benátky změří síly s Pískem.
Tábor: T. Dvořák (Vácha) - Plášil, Suchánek, Kříž, Hajič, A. Dvořák, Hubata - Seidl, Matušík, Šulek - Endál, Dančišin, Bárta - Zayml, Milfait, Severa - Vlček, Zíb, Chocholoušek.
Benátky n.J.: Sejpal (30. - 31. Šuhájek) - Mrkvička, Klodner, Antoš, Tondr, Šípek, Mašek - Havlas, Bříška, Dvořák - Stehlík, Šafránek, Zumr - Šíma, Křenek, Král - Hejňák.
Branky a nahrávky: 28. Severa (Milfait, Suchánek), 31. Šulek (Matušík, Seidl), 38. Severa (Milfait, Suchánek), 39. Seidl (Šulek, Kříž), 53. Kříž (Dančišin, Endál) - 4. Stehlík (Tondr), 13. Tondr (Bříška). Rozhodčí: Šperl - Hlinka, Žídek. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1328. Střely na branku: 53:37. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

V první třetině diktovali tempo hry, jak se dalo očekávat, domácí. Neráželi ale na defenzívu Benátek v čele s Martinem Sejpalem, který si v této části hry připsal úctyhodných devatenáct zásahů. A v podstatě hned z prvního brejku se hostům povedlo skórovat. Jan Stehlík natáhl od mantinelu a s pomocí tyčky překonal domácího Dvořáka - 1:0. Hrající manažer Benátek tak zatím pokaždé v tomto soutěžním ročníku skóroval, ze tří zápasů má tři přesné zásahy. Na počátku 14. minuty ve vlastním oslabení unikla do přečíslení dvojice Kamil Bříška a Martin Tondr. Prvně jmenovaný poslal krásnou žabičku a řízný bek procedil puk až za Dvořáka - 0:2. Sejpal se na druhé straně několikrát zaskvěl, zejména proti šanci Lukáše Kříže, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

Ve druhé třetině domácí znatelně přidali pod kotel a téměř po celou třetinu uzamkli soupeře v jeho vlastním obranném pásmu. Bylo tak jen otázkou času, kdy benáteckou hradbu prolomí. Stalo se tak v přesilovce ve 28. minutě, kdy Milfait našel Jiřího Severu a ten střelou na vzdálenější tyč snížil - 1:2. V polovině utkání, v době největšího tlaku Tábora, přišel další problém pro Benátky. Martinu Sejpalovi vypadl nůž z brusle, a tak musel střídat. Jeho náhradník Ondřej Šuhájek vydržel v brance šestačtyřicet sekund, když ho zpět na střídačku vyprovodil Ondřej Šulek, který střílel nechytatelně zcela volný do odkryté části branky - 2:2.

Ve 38. minutě už domácí vedli. Milfait opět našel Jiřího Severu a prakticky z totožné spolupráce i místa jako při prvním gólu domácí otočili skóre zápasu - 3:2. A bohužel pro hosty to ještě nebylo vše. V závěru druhé části totiž ještě jednou inkasovali. Po nešťastném odrazu se puk dostal k Radku Seidlovi a domácí kapitán měl už velmi lehkou pozici dorazit kotouč do branky - 4:2. Po nadějné první části by Benátky tuto třetinu určitě raději zapomněli.

Ve třetí třetině se obraz hry příliš neměnil. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, opticky srovnali s domácími krok, jenže Dvořáka už nepřekonali. Zkušený domácí tým jim toho příliš nedovolil, navíc ještě přišel pátý gól. Martin Sejpal si připsal několik zákroků, i on byl ale krátký na střelu Lukáše Kříže, která našla cíl - 5:2. Frustraci benáteckého brankáře po tomto gólů se nemůžeme vůbec divit. V samém závěru ještě byly k vidění drobné šarvátky, na konečném výsledku to ale nic neměnilo.

Zdeněk Kutlák (HC Tábor): Myslím si, že jsme měli výborný vstup do zápasu a hrálo se téměř neustále ve třetině Benátek, jenže pak nás srazil inkasovaný gól z první střely na naši branku a zbytkem první třetiny už jsme se pak protrápili. Před druhou třetinou jsme si ale něco řekli v šatně, kluci to začali plnit a přišlo mi, že byl najednou na ledě jenom jeden tým. Mnohem víc jsme se drželi na puku, tlačili se do brány a z toho přišly i góly. Soupeře jsme naopak vůbec k ničemu nepustili. V poslední části to byl takový mix; místy jsme si plnili to, co jsme chtěli, ale z druhé strany jsme zase uskakovali ke zbytečné nervozitě a nedůslednosti. Výsledek je nakonec parádní a klukům je třeba za odvedenou práci poděkovat.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Se silným soupeřem jsme odehráli dobrou první třetinu. Co jsme si řekli, to jsme si plnili a přinášelo nám to ovoce. Vedli jsme 2:0, bohužel do druhé třetiny jsme odstoupili od našeho systému, který jsme chtěli hrát. Narušily nám to individuální chyby našich hráčů. Tím pádem druhá třetina vyzněla daleko lépe pro soupeře, který dvakrát skóroval v přesilových hrách a v podstatě celou druhou třetinu dominoval. Chybovali jsme a v našem obranném pásmu jsme se dostávali pod extrémní tlak. Věděli jsme, že Tábor je silný v útočné třetině. Chtěli jsme si pohlídat střední pásmo, což se nám ale ve druhé třetině nedařilo. V závěrečné části hry jsme hráli lépe, ale bohužel už jsme výsledek nekorigovali.