1. 12. 2014 | Martina Válková, Ondřej Nejedlo, Martina Válková

Neuvěřitelná série skončila, Benátečtí nestačili na Most

30., pondělí 1. 12. 2014
Most - Benátky n.J. MST - BEN
Série šestnácti neprohraných zápasů s mosteckým soupeřem skončila. Severočeši poprvé od roku 2007 porazili Benátky v mistrovském zápase. Hosté opět nevyužili několik slibných šancí, za které nakonec pykali. Přestože se jim ve třetí třetině zásluhou Bulíře podařilo vyrovnat. Tři minuty před koncem převážil výsledek na mosteckou stranu obránce Hora. Následný gól do prázdné branky už jen podtrhl výhru domácího týmu.
Most: Horák – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Havelka, Kokeš, Hora – Kubinčák, Alinč, Slavíček – Přeučil, Havlíček, Petruška – Tauš, Smolka, Písařík – Mical, Čmolík.
Benátky n.J.: Schwarz – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Jonák, Skořepa, Miškovský – Bulíř, Mikyska, Hrníčko – Špaček, Skalický, Dlouhý – Psota, Vařecha, Bittner.
Branky a nahrávky: 5. Mical (Písařík, Smolka), 34. Kousalík (Alinč, Slavíček), 57. Hora, 59. Kubinčák (Petruška) - 5. Bulíř (Mikyska), 50. Bulíř (Mikyska). Rozhodčí: J. Jílek - Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Střely na branku: 28:45.

Do první třetiny vstoupili šťastněji hosté, kteří v páté minutě otevřeli skóre zápasu zásluhou Michala Bulíře a jeho střely zápěstím. Most však na Bulířovu úvodní střelu našel bleskovou odpověď! Bekhendovou kličkou a následnou střelou nad Schwarzovu lapačku se o vyrovnávací trefu zasloužil Martin Mical. Po zbytek úvodní periody se jako aktivnější jevili hosté. Hokejová podívaná to ale nebyla příliš líbivá. Bojovalo se o každý puk a oku lahodících akcí bylo jen pomálu.

Ani druhá třetina nenabídla atraktivnější hokej. Ve 28. minutě si Benátečtí vyšlápli na Horáka, když se dostali do přečíslení 3/1. Gólovou tečku ale celou akci nezakončili - Bittner zakončoval bekhendem pouze do pohyblivé zdi před sebou v podobě Horáka. O pár minut později se Mostečtí poprvé výrazně přiblížili první výhře proti Benátkám v prvoligové historii. Do vedení domácí poslal Petr Kousalík. Benátecký Schwarz jen máchl lapačkou do vzduchu, puk ale vzápětí nenašel v ní, nýbrž za svými zády. Jednobrankové vedení si domácí odnesli do kabin a historickému vítězství byli o něco blíže.

Do závěrečné části vlétli Středočeši s jasnou vizí - vyrovnat. Úvodní minuty třetí třetiny tak patřily jim. I nadále si Benátečtí budovali slušné šance, ale ne a ne žádnou z nich využít. Až devět minut před koncem dal Benátkám naději opět Bulíř, jenž ze samostatného úniku vytěžil vyrovnávací trefu, která neomylně mířila nad Horákův beton. Větší tah na bránu v samotném závěru předvedli rozhodně domácí. Ti si nejprve vynutili přesilovou hru a vytvořený tlak přetavili ve svou třetí branku, jejímž autorem byl od modré střílející Daniel Hora.. Poslední šancí pro hosty se tak jevila hra bez brankáře a s šesti muži na ledě. Ta však jen poskytla hostům příležitost své vítězství pečetit. Jednoduchého úkolu zasunout do prázdné se zhostil Vojtěch Kubinčák. V Mostě se tak obehrála opět ta samá benátecká písnička s názvem "Špatná koncovka", kdy Benátečtí z úctyhodné porce 45 střel skórovali pouze dvakrát.

Václav Baďouček (Most): Samozřejmě jsem rád, že se nám Benátky po čtyřech letech podařilo porazit. Dnes jsme navázali na zlepšený výkon, který jsme předvedli už v sobotu proti Chomutovu. Doufám, že to bude mít pokračování i v dalších zápasech.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Podle mého názoru to bylo vyrovnané utkání, domácí měli možná o jednu či dvě tutové šance více, avšak myslím si, že po celý zápas jsme měli více ze hry my. Bohužel jsme k některým šancím přistoupili velice nezodpovědně a místo vedení 3:2 jsme inkasovali po chybě mladého hráče. Nebýt Michala Bulíře, tak jsme opět ani dnes nevstřelili žádnou branku. Takhle se nedá hrát hokej.