24. 9. 2018 | Matěj Hráček, Tomáš Nejedlo

O výhře Třebíče rozhodl jediný gól

7., pondělí 24. 9. 2018
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN
Jediná trefa třebíčského Adama Rašky pět vteřin před koncem druhé třetiny rozhodla o tom, že v utkání 7. kola Chance ligy zůstanou všechny body na Horácku. Domácí našli hrdinu v brankáři Vejmelkovi, který zneškodnil všech čtyřiadvacet benáteckých pokusů a měl lví podíl na tom, že Středočeši v Třebíči nejen nebodovali, ale také ani nevstřelili ani gól. Benátky tak na výhru čekají už čtyři duely a tuto sérii by měly protrhnout už ve středu, kdy doma hostí Litoměřice!
Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, V. Čejka, D. Mikyska, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, P. Kratochvíl – Süss, L. Horký, R. Zohorna – Malec, Tadeáš Král, Paták.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kolmann, Kunst, Husa, T. Hanousek, Maier, Niko, Jan Bednář – Duda, Chrtek, Jeník – Bittner, J. Mikyska, Psota – D. Špaček, Najman, M. Zachar – Braid, Šír, Průžek.
Branka a nahrávka: 40. Raška (Horký). Rozhodčí: Jechoutek, Vrba – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 736. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 1:0.

O tom, že zápasy mezi oběma celky bývají urputné, se vědělo. A potvrdily to hned první vteřiny po začátku utkání. Oba celky se snažily vycházet ze zabezpečených obran, spíše než nějaké velké šance jsme viděli dobývání s občasným pokusem na bránu.

K šancím nepřispěli ani čtyři vyloučení hráči, dva a dva na každé straně. Tak nějak nic moc se na ledě nepovedlo. Asi největším vzruchem byla 17. minuta, kdy Vejmelkovi projelo nahození od soupeře mezi betony a se štěstím se vykutálelo za branku. Když už to totiž vypadalo, že by se Třebíč, nebo Benátky mohly dostat do šance, buď dotyčnému v rozhodující chvíli sjel kotouč z hole, nebo zamířil střelecký pokus mimo tři tyče.

Znuděné obecenstvo probrala na chvíli 27. minutě dvojice Kusko, Nedvídek, kdy se po kombinaci kotouč již potuloval po brankové čáře, vše ale nakonec vyřešil brankář Žajdlík.

Ani ve 34. minutě se na druhé straně nedokázal bekhendem tváří v tvář Vejmelkovi, prosadit Bittner. Až pět vteřin před druhou sirénou jsme viděli úvodní gól zápasu. Trefil se Adam Raška, který využil pohotové přihrávky od Horkého a prosadil se proti brankáři rychlým bekhendovým blafákem.

Ani poslední třetina se nějak nevymykala stylu hokeje, který jsme doposud sledovali. Spousta nepřesností, spíše nahazované kotouče a občas nějaká střela. Nutno říci, že Karel Vejmelka musel být asi více ve střehu, než jeho protějšek, ale zvládal to skvěle!

Benáteckým hokejistům již ke vstřelení branky nepomohla ani závěrečná power play. Snad jen Zohorna dokonal zmar na ledě, když nedokázal před odkrytou klecí zpracovat kotouč a dát Třebíči trochu klidu do posledních vteřin.

Jaroslav Barvíř- Třebíč Chtěli jsme hrát náš hokej, ten, který nás zdobí, ale spíš jsme dnes ztráceli půdu pod nohama. Soupeř měl spoustu šancí a tu nulu si Karel dnes vychytal sám, protože my jsme nehráli podle našich představ. Ceníme si toho, že jsme zápas ubojovali jako tým, ale musíme hodně věcí zlepšit. V situaci kdy jsme mohli hrát, jsme byli zbrklí a naopak. Musíme si to rozebrat a udělat závěr.

Jiří Kudrna- Benátky nad Jizerou Přijeli jsme sem uhrát nějaký bod. Chtěli jsme hrát dobře do defenzívy, což se nám povedlo. Dostat branku pět vteřin před koncem druhé třetiny, to by se nám stávat nemělo. Těch situací, které nás sráží, je tam víc. Měli jsme spoustu šancí, mrzí nás, že jsme nedali branku, chtěli jsme tu určitě bodovat.