18. 2. 2020 | Tomáš Nejedlo

Obrat ve třetí třetině vynesl s Frýdkem-Místkem tři body

51., úterý 18. 2. 2020
Benátky n.J. - Frýdek-Místek BEN - JFM
Dvě třetiny dohrávaného utkání s Frýdkem-Místkem nedokázali benátečtí hokejisté překonat mladičkého Tomáše Suchánka v brance Rysů. Jediný gól za čtyřicet minut padl ve vlastním oslabení hostů, kdy se trefil Kofroň. Ve třetí části však benátecký obrat nastartoval vyrovnávací gól Chrtka, následně se krásně po nabídce Pabišky v přesilovce pět na tři trefil Dlouhý a na konečných 3:1 pak v brejku upravil Šír. Povedená třetí část a výsledné tři body jsou ideální pozvánkou na středeční duel, kdy tentokrát přijede Třebíč.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Hampl, Kunst, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht – Pabiška, Šír, Rychlovský – Drábek, Chrtek, D. Špaček – A. Dlouhý, Šafařovský, Wiencek – Žemba, Šeliga.
Frýdek-Místek: Suchánek (L. Daneček) – Haman, D. Stránský, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Jenáček – Mikulík, Hladonik, Kofroň – Tomi, Klimša, Kafka – Martynek, Przybyla, R. Szturc – Motloch, Kaukič, Eret.
Branky a nahrávky: 47. Chrtek (Rychlovský, Pabiška), 49. A. Dlouhý (Pabiška, Rychlovský), 56. Šír (A. Dlouhý) – 26. Kofroň (Kafka). Rozhodčí: Skopal, Wagner - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 201. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

V první třetině byli herně i střelecky aktivnější hosté z Frýdku-Místku. Pomohly jim k tomu zejména přesilové hry, kterých Rysové měli k dispozici v úvodní dvacetiminutovce hned čtyři. V těch prvních dvou několik nebezpečných závarů dokázal vyřešit pozorný Matěj Žajdlík, párkrát mu pomohlo i trochu štěstí. Největší šanci Benátek měl ale ve vlastním oslabení ujíždějící domácí Petr Wiencek, leč svůj únik v gól nepřetavil.

O minutu později už v rovnovážném počtu hráčů na ledě napřáhl z pravého kruhu Motloch a puk cinkl o břevno tak, že to bylo slyšet na celém benáteckém zimáku. Krušné okamžiky znamenala i čtyřminutová přesilovka hostí při dvojnásobném menším trestu Žůrka, obětaví domácí borci však několikrát vyhodili, a když se neujala ani závěrečná šance Szturce, první část skončila bezbrankovou remízou.

Do druhé části hry vstoupili Benátečtí ve vzpruze, když přežili hned čtyři přesilovky soupeře a brzy si nátlakovou hrou po šanci Dlouhého také vysloužili první početní převahu. V ní několik náznaků vyřešil mladíček Suchánek, avšak v další přesilovce Benátek paradoxně udeřili hosté. Chybnou rozehrávku domácích vystihl Kafka, předložil do mezikruží volnému Davidu Kofroňovi, jenž bekhendem po ledě překonal Žajdlíka mezi betony – 0:1.

Z úvodu poslední dvacetiminutovky stojí za zmínku tvrdá Kunstova střela, kterou Suchánek neudržel, avšak následnou dorážku hosté zpacifikovali. Pak se připomněli hosté, konkrétně zkušený Martynek a jeho dělovka do pravé boční tyče. Zkraje 47. minuty už bylo vyrovnáno. Pabiška v pádu přihrál Rychlovskému, jehož výpad před Suchánka zhodnotil Ondřej Chrtek a zvedl puk mimo Suchánkův dosah – 1:1. O pár desítek sekund později byli v krátkém časovém sledu vyloučeni dva hráči Rysů a před Benátkami se naskytla dvojnásobná přesilovka.

Tu také Středočeši využili a dostali se do vedení krásným gólem. Zkušený Pabiška jen takovou lehkou žabičkou oslovil k teči Adama Dlouhého, který usměrnil čepelí kotouč nechytatelně do šibenice – 2:1. Zkraje 51. minuty došlo ke sporné situaci, kdy rozhodčí se radili, ale třetí benáteckou trefu nakonec neuznali. Domácí to ale příliš mrzet nemuselo, neboť se prosadili, už platně, v přesilové hře. Únik Dlouhého s Janem Šírem znamenal dvoubrankový náskok a s Rysy už to vypadalo velmi bídně – 3:1. O minutu později benátecký stadion jen zahučel, to totiž Daniel Špaček v pádu nastřelil břevno Suchánkovy branky! Více už se neudálo, a tak Benátky po obratu slavily výhru.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání bylo vyrovnané. V první třetině jsme měli hodně vyloučených hráčů. Tato oslabení jsme ale dobře odbránili a tam se zápas zlomil. Kdyby v nich soupeř vstřelil branky, těžko bychom se vraceli do utkání. Dnes jsme ale hráli trpělivě. V závěrečné třetině jsme trošku sáhli do sestavy, přeházeli jsme ji a vyplatilo se nám to. Myslím si, že bereme zasloužené tři body, podpořené dobrým výkonem gólmana.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Z naší strany byly relativně dobré dvě třetiny. Ta třetí byla absolutní katastrofou a propadákem. Dostali jsme zbytečný gól na 1:1. Poté jsme soupeře dostali na koně dvojnásobnou přesilovkou, ve které jsme inkasovali zlomovou branku. Pak jsme v další soupeřově přesilovce inkasovali znovu. Toto naše oslabení ale bylo odehráno víceméně vabank. Za stavu 2:1 jsme s tím zkusili něco udělat, ale dostali jsme na 3:1 a konec. Soupeři musím pogratulovat hlavně za to, že přiznal dva sporné momenty - faul a odvolaný gól, klobouk dolů. Takže si Benátky zasloužily vyhrát, my ne.