10. 3. 2012 | Ondřej Kubát, Ondřej Kubát, Tomáš Nejedlo

Olomouc uspěla v sedmém zápase a postupuje do semifinále!

ČF7, sobota 10. 3. 2012
Olomouc - Benátky n.J. OLO - BEN
Na sedm zápasů se protáhla čtvrtfinálová série mezi Olomoucí a Benátkami. Ačkoliv to málokdo čekal, Benátečtí dokázali odvrátit dva mečboly soupeře a rozhodnout tak musel sedmý zápas na Hané. V něm rozhodla první třetina, kterou hosté prohráli 0:3 a smazat toto tříbrankové manko se jim již při vší snaze nepodařilo. Nakonec Středočeši podlehli 3:5, sezónu tedy zakončili s velkým úspěchem. Nezbývá nyní, než popřát Olomouci k postupu do semifinále play-off první ligy!
Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Kotvan, Ondrušek, Janáček, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Šlahař.
Benátky n.J.: Vošvrda – Jaroměřský, Šimek, Niko, Říha, Pabiška, Vála (C), Vitásek, Jech – Liška, Klimt, Vlach – Kopic, Král, Kellner – Jonák, Skořepa, Skalický – Vařecha, Weiss, Plodek.
Branky a nahrávky: 4. Kucsera (Kolouch, Kotvan), 9. Lhotský (Dopita, Kucharczyk), 20. Šlahař (Řípa, Kolouch), 36. Selingr (Dopita), 45. Řípa (Kucsera, Pekr) – 31. Vařecha (Jech, Vlach), 47. Liška (Pabiška), 48. Král (Kopic, Kellner). Rozhodčí: Šír, Wagner – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:8, navíc Lhotský (OLO) a Kellner (BEN) 10 min. [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2058. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3. Konečný stav čtvrtfinálové série: 4:3, postupuje Olomouc.

Hanáci vstoupili do sedmého rozhodujícího klání ve velkém stylu. Do soupeře se zakousli hned od úvodních minut a už po 238 vteřinách skórovali. Po zmatku v brankovišti dorazil puk do odkryté benátecké svatyně Lukáš Kucsera.

Uběhlo pět minut a aktivní Olomouc vedla o dva. Alexandr Lhotský dobruslil vlastní vyraženou střelu a doklepnutím za dezorientovaného Vošvrdu si připsal svůj vůbec první gól v sezóně.

Mora, hnána dopředu nadšenými diváky, byla na koni. A to se do přestávky dočkala ještě třetí trefy, když gólmana Středočechů propálil z pravého křídla Jakub Šlahař. Tři nula, jaký to rozdíl oproti zpackané první periodě z předchozího utkání.

Hokejisté od Jizery však duel nezabalili a dál se snažili, i když Olomoučtí byli jasně lepší. Přesto se Benátky dočkaly snížení. Lukáš Vařecha vypálil z dálky a Žigárdymu nešťastně propadl kotouč za brankovou čáru.

Jenomže svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka pracovali dál jako ten nejpečlivěji promazaný stroj a ještě před druhou sirénou odskočili znovu na tříbrankový náskok. Dopita na sebe natáhl dva hráče soupeře a přihrál mezi kruhy úplně volnému Pavlu Selingrovi. Ten se neunáhlil, vykoupal Vošvrdu a zasunul do prázdné.

Ve třetí části si už Mora své vedení především hlídala, ale měla namále. V pětačtyřicáté minutě sice zvýšil už na 5:1 Jiří Řípa přesnou střelou z úhlu pod břevno, navíc v přesilové hře. Hosté ale odpověděli stejnou mincí, tedy také v početní výhodě. Zblízka dorážel Tomáš Liška.

Chvíli na to ujely Benátky do přečíslení a dokázaly manko stáhnout jen na dvě branky. U zadní tyče dorážel do odkryté svatyně Lukáš Král. Následující minuty tak přinesly velké drama. Kohouti si už ale zkušeně vedení udrželi, i když se v některých momentech museli hodně otáčet.

Olomouc tak po vítězství v sedmém čtvrtfinále postupuje do semifinále play-off, ve kterém vyzve Chomutov. Naopak Benátkám nad Jizerou sezóna končí.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Narozdíl od minulých zápasů nám vyšel úvod. To rozhodlo. Řekl bych, že jsme hráli lépe v defenzivě. Minulý zápas jsme v této činnosti totiž propadli. Dnes to bylo jiné. Ve třetí části Benátky duel zdramatizovaly. Jsme ale rádi, že jsme dvougólové vedení nakonec udrželi. Inkasovalý gól na 4:5, to by bylo potom hodně těžké.

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): Zaspali jsme začátek. Nevyužili jsme naší psychické výhody, což zápas rozhodlo. Už jsme jen dotahovali, ale jsem rád, že jsme závěr zdramatizovali. Tento zápas se nám nepovedl, byl to v této sérii druhý z naší strany méně povedený. Vybrali jsme si to v nepravou chvíli, nedokázali jsme zopakovat výkon z předešlých dvou utkání.