19. 8. 2021 | Ondřej Nejedlo

Parádní obrat! Benátky otočily v Salzburgu nepříznivý stav

přát., čtvrtek 19. 8. 2021
Salzburg - jun. - Benátky n.J. RBJ - BEN
I když v polovině zápasu prohrávali už o tři branky, nesložili zbraně a nepříznivý stav překlopili na svoji stranu. Benátečtí hokejisté nakonec zvítězili nad juniorským týmem rakouského Salzburgu, hrajícího Alpskou holkejovou ligu 5:4.Třemi asistencemi se na výhře podílela nová akvizice - Antonín Dušek. Dvěma brankami k obratu zavelel Petr Wiencek.
Salzburg - jun.: Bugl – Lehmus, Schwaiger, Wimmer, Ettwein, Hörl, Fischer – Krening, Proning, Hengelmüller – Auer, Maier, Leonhardt – Lipianský, Gschliesser, Purdeller – Heigl, Eckl, Lindner.
Benátky n.J.: Král – Žůrek, Bukač, Aubrecht, Patzelt – Dlouhý, Dušek, Čermák – Jiruš, Jansa, Pabiška – Wiencek, Čederle, Křepelka – Vomáčka, Hájek, Dospěl.
Branky a nahrávky: 6. Lehmus (Leonhardt, Lipianský), 10. Pronin (Fischer Eckl), 27. Leonhardt (Krening, Fischer), 57. Auer (Maier, Fischer) - 31. Wiencek (Dušek), 32. Wiencek (Patzelt, Dušek), 36. Aubrecht (Dlouhý, Dušek), 45. Jiruš (Jansa, Aubrecht), 55. Jansa (Bukač, Dlouhý). Rozhodčí: Lehner, Wallner - Moidl, Wimmler. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 20:40.

Časomíra ukrojila tři minuty hry, když hosté dostali výhodu přesilové hry. V ní se ale musel zaskvět benátecký brankář Král, který zneškodnil Auerovu střelu z bezprostřední blízkosti. I když v početní výhodě byli hosté aktivní, Bugla v salzburgské brance nepřekonali. Půl minuty po návratu vyloučeného hráče na led si o přihrávku na kruhu zaklepal Joona Lehmus a přesnou střelou kolem nohou bránících hráčů rozvlnil síť. Poté měli k dispozici přesilovku také domácí a v ní se dostali do dvoubrankového vedení. Fischerovu střelu Daniel Proning a ta skončila přesně pod břevnem Královy branky.

Poté se dostali ke slovu také hosté a gól kolikrát visel ve vzduchu. V 15. minutě našel Dušek pěknou přihrávkou volného Čermáka, který ale na Bugla nevyzrál. O chvilku později se Křepelka protáhl až před brankáře rakouského týmu, zakončit se mu ale nepodařilo. Bugl si v první třetině připsal třináct zásahů, jeho protějšek Král šest, avšak do kabin odcházeli rozhodně spokojenější domácí hráči, s dvoubrankovým náskokem v zádech.

Domácí tým vstupoval do druhé třetiny s početní výhodou v zádech, s tou ale nenaložil vůbec dobře. Naopak na druhé straně se Čermák protáhl před Bugla, puk ale poslal vedle. Výborný domácí brankář poté zkrotil i štiplavou střelu Jiruše. K tříbrankovému náskoku pomohla domácímu týmu opět přesilová hra. Darjo Leonhardt vnikl do útočného pásma a střelou, která cinkla o tyč, zvýšil. Hosté se dostali do zápasu ve 31. minutě. Svůj důraz uplatnil Petr Wiencek, ač tísněn, dokázal z předbrankového prostoru dostrkat kotouč za Buglova záda a odčarovat tak jeho kouzlo.

O necelé dvě minuty později vyhrál Dušek buly pro Patzelta, jehož střelu tečoval nad Buglovu vyrážečku znovu Petr Wiencek. Hostů byl rázem plný led a vyrovnání viselo ve vzduchu. To také přišlo ve 36. minutě. Dušek znovu vyhrál buly, tentokrát pro Dlouhého, ten našel napřaženého Davida Aubrechta, jehož střela od modré se zastavila až v síti. Překlopit stav na benáteckou stranu mohl v poslední minutě při přesilové hře Čederle, ten ale trefil jen Buglovy betony.

V úvodu třetí třetiny se domácí dostali do přečíslení dvou hráčů proti jednomu bránícímu. Krening oslovil Hengelmüllera, ten ale přestřelil. O chvíli později na druhé straně tvrdě pálil Žůrek, jeho střelu ale zastavila pouze tyčka. V následné přesilové hře vyrazil Bugl Jansovu střelu jen k Vojtěchu Jirušovi, jenž doklepl puk do branky.

Jiruš mohl skórovat také o čtyři minuty později, jeho střelu do horní poloviny svatyně ale zneškodnil Bugl. Poté měl velkou šanci k pojištění náskoku po Žůrkově střele dorážející Čederle, brankář juniorky Salzburgu ale i tuto dorážku zneškodnil. Slabší chvilku si Bugl vybral v 55. minutě. Bukač projel téměř celým hřištěm, našel Filipa Jansu, jehož střela prošla domácímu brankáři mezi betony do sítě.

Domácí se brzy vrátili do zápasu, úspěch slavil dorážející Luca Auer. V hektickém závěru nepomohla domácímu týmu k vyrovnání ani více než minutu trvající power-play.