10. 12. 2022 | Tomáš Nejedlo

Parádní obrat vynesl skalp favorizované Příbrami

24., sobota 10. 12. 2022
Benátky n.J. - Příbram BEN - PRI
Kdo zavítal v sobotním odpoledni na benátecký zimní stadion na druholigový souboj Benátek a Příbrami, ten rozhodně nelitoval. Favorit začal u Jizery výborně a postupně si vypracoval čtyřbrankový náskok. Jenže Benátečtí nesložili zbraně a předvedli v zápase skvělý obrat, když ze stavu 0:4 dokázali srovnat, a ačkoliv poté opět prohrávali o gól, znovu se vrátili zpět do hry a v 58. minutě bylo znovu vyrovnáno. Avšak trumf z rukávu domácí vytáhli minutu na to, když Jan Dvořák svým gólem poslal Benátky do euforie. Parádní zápas pak korunoval při power-play soupeře kanonýr Kamil Bříška, který zkompletoval hattrick a podtrhl výborný týmový výkon Benátek, což vyneslo sladký skalp favorita! Další duel sehrají Benátečtí opět doma, ve středu přijedou Řisuty.
Benátky n.J.: Stuchlík - Mrkvička, Klodner, Mašek, M. Tondr, Čížek, Němeček - L. Tondr, Bříška, Zumr - Hruška, Šafránek, Jankovský - Dvořák, Král, Hejňák - Šíma.
Příbram: Jiroušek - Saňa, Jelínek, Zdeněk, Zedek, Havlín, Patzelt - Josefus, Bečvář, Urban, Eret, Káník, Pinkas, Furch, Hasman, Kafka.
Branky a nahrávky: 29. Bříška (Mrkvička, L. Tondr), 32. Zumr (L. Tondr, Klodner), 36. Mrkvička (Dvořák), 40. Jankovský (M. Tondr), 58. Bříška (Zumr, L. Tondr), 59. Dvořák (Král, Hejňák), 60. Bříška - 2. Jelínek (Hasman, Josefus), 13. Josefus (Pinkas, Zdeněk), 18. Hasman (Káník, Josefus), 26. Kafka (Eret, Havlín), 44. Kafka (Josefus, Káník). Rozhodčí: Kosnar - Charvát, Sýkora. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:36.

Na benáteckém ledě se v sobotu hrál zápas rozdílných třetin. Zatímco ta první zcela jasně patřila hostům, pak v té druhé to bylo přesně naopak. Ale pojďme si gólové situace projít pěkně popořádku. Do vedení šla Příbram už po necelých dvou minutách hry. Radkovi Jelínkovi sice střela příliš nesedla, ale patrně s tečí někoho z bránících hráčů skončila v brance - 0:1. Druhý gól měl na svědomí Petr Josefus, který dostal ideální přihrávku a trefil se přesně do polodkryté branky - 0:2. V 18. minutě se příbramský celek radoval potřetí. Nepovedenou přihrávku hosté vystihli, předvedli rychlou kombinační akci, na jejímž konci Josef Hasman zakončoval za marně se natahujícího Stuchlíka - 0:3.

Ve 26. minutě prokázal svůj čich na góly Petr Kafka, zkušeně si počkal u branky na přihrávku a usměrnil puk za brankovou čáru - 0:4. V ten moment by asi jen blázen hádal, že by Benátky s tak kvalitním mančaftem, jakým Příbram rozhodně je, mohly zvítězit. A stalo se! Na počátku 29. minuty po přejetí modré čáry vypálil kanonýr Kamil Bříška a poprvé se radovali i domácí - 1:4. První benátecký útok obstaral i druhou branku, která vrátila Benátky zpět do boje. Lukáš Tondr přiťukl puk do střely Dominiku Zumrovi a ten v pokleku propálil Jirouška - 2:4. Ve 36. minutě pomohla Benáteckým přesilová hra, v níž Tomáš Mrkvička natáhl a ránu z jeho hole zastavila až síť za Jirouškem - 3:4. Rázem to bylo už jen o gól a domácí měli velkou chuť. Do laufu domácí dostala poslední minuta druhé části hry, když na přihrávku Martina Tondra si ideálně sjel Václav Jankovský a precizním bekhendovým blafákem srovnal gólový účet - 4:4.

Ve 44. minutě se po delší gólové odmlce radovali znovu hosté. Petr Kafka svým druhým gólem v utkání vrátil svému týmu vedení, a to trvalo až do 58. minuty. Domácí se dostali do závěrečného tlaku a Kamil Bříška se v něm vymanil z rohu kluziště až do střelecké pozice a k radosti benáteckého tábora vyrovnal - 5:5. Jenže to nebylo z domácí strany ještě vše. Za minutu Petr Král trefil tyčku, akce pokračovala a po střele od modré čáry Jan Dvořák šikovnou tečí odstartoval radost Benátek - 6:5. Hosté to pak ještě zkusili bez brankáře, avšak potrestal je sedmou trefou Kamil Bříška, když gólem do prázdné branky zkompletoval svůj hattrick a podtrhl tak jen povedený benátecký zápas - 7:5.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Byl to těžký zápas. Po první třetině jsme 0:3 prohrávali, v kabině jsme si něco řekli. Byli jsme trpěliví, kluci přijmuli to, co jim bylo řečeno. Druhá třetina se naopak extrémně povedla nám. Závěrečná část hry byla o jedné chybě. Soupeř sice skóroval, my jsme ale dokázali vyrovnat a v závěru utkání rozhodnout.

Miroslav Hájek (HC Příbram): Začali jsme výborně, což jsme přetavili v nějaké branky. Všechno nám klapalo. Začali jsme si ale myslet, že vše půjde samo a ejhle, ono to nešlo. Došlo k vyrovnání a třetí třetina se hrála vabank. Povedlo se nám jít do vedení, udělali jsme ale ohromné chyby, kvůli kterým jsme zápas ztratili.