11. 1. 2023 | Jan Přikryl, Tomáš Nejedlo

Pátá porážka v řadě - s Vrchlabím navíc nejvyšší v sezóně

30., středa 11. 1. 2023
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC
Debakl. Takto by se jedním slovem dalo charakterizovat utkání Benátek s Vrchlabím, které uzavřelo základní část. Celek z Krkonoš v něm vyškolil soupeře od Jizery rozdílem třídy, výsledkem byla drtivá výhra horalů v poměru 9:1. O výhře hostů rozhodla už první třetina, v níž si Vrchlabí vypracovalo komfortní pětibrankový náskok a ten ještě vylepšilo. Od poloviny utkání duel odřídili jen dva rozhodčí, neboť čárový sudí Figer byl po vhazování zraněn v obličeji, což mu znemožnilo v utkání pokračovat. Vyzdvihnout je potřeba i šest kanadských bodů veterána Jana Hlaváče v hostujícím dresu. Nadstavba druhé ligy startuje už v sobotu, Benátky jedou na dalekou cestu do Chebu.
Benátky n.J.: Šuhájek (7. Sejpal) - Čížek, M. Tondr, Mrkvička, Klodner, Antoš, Mašek, Rajgl - L. Tondr, Bříška, Hašlar - Dvořák, Šafránek, Jankovský - Král, Havlas, Hejňák - Kusý, Peca.
Vrchlabí: Krinwald - Duran, Kaštánek, Oborník, Bendík, Pelda, Oliva, T. Jirků, Horáček - Perička, Kozák, Chrtek, Chalupa, Hlaváč, Urban, Krsek, A. Jirků, Moník, Tatar, Šlaicher.
Branky a nahrávky: 51. L. Tondr (Jankovský, Mrkvička) - 4. Pelda (Chrtek), 6. Hlaváč (Chalupa, Urban), 7. Kaštánek, 8. Hlaváč (T. Jirků, Krsek), 17. Chalupa (Hlaváč, Chrtek), 37. Chalupa (Chrtek, Hlaváč), 49. Kaštánek (Hlaváč, Urban), 49. Kozák (Tatar, Pelda), 57. Urban (Chrtek, Hlaváč). Rozhodčí: Šmika - Figer, Jiruška. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 40:36.

Hosté do utkání vtrhli aktivněji, ale první střelu měly Benátky. Chrtek nahrával v 1. minutě Kaštánkovi, ale Šuhájek byl pozorný. Na druhé straně střílel Antoš, ale vrchlabskou branku minul. V čase 3:14 vstřelil první branku hostů Marek Pelda, puk skončil za zády Šuhájka -0:1. První vyloučení bylo na straně Benátek, navíc ho HC Stadion skoro hned využil. V čase 5:26 padla druhá branka díky Janu Hlaváčovi, který měl před sebou prázdnou klec -0:2. V čase 6:12 už to bylo o tři góly. Prosadil se Vít Kaštánek, který mířil přesně ho levého růžku - 0:3. Chrtek se pak mohl také zapsat mezi střelce, ale trefil jen tyč. Poté Šuhájek vystřídal, na jeho místo přišel Sejpal.

V čase 7:35 vstřelil čtvrtou branku Jan Hlaváč, ale předtím museli rozhodčí posoudit, jestli vůbec bude platit - 0:4. Nastalo několik minut, ve kterých nebylo k vidění moc akcí, ale bylo vidět, že se domácí dostali do hry. V 16. minutě už se radoval Havlas, ale ke smůle Benátek se hosté dokázali zorientovat a puk v brance neskončil. Nedáš-dostaneš platilo bez výjimky. V čase 16:09 David Chalupa přidal pátou vrchlabskou branku -0:5. Hostům se v útočném pásmu dařilo. V 19. minutě si na Sejpala vyšlápl Kozák, ale brankář byl připravený. Na konci třetiny se ještě o gól pokusil Tondr, ale Krinwald udržel čisté konto.

Ve druhé třetině byl hned v jejím úvodu vyloučen Jirků za hákování. Benátky ale přesilovou hru nevyužily, i když se do několika šancí dostaly. Ve 24. minutě vyskočil Jirků z trestné lavice, a mohl přidat šestou branku Vrchlabí, ale minul. Také domácí si zahráli oslabení, do šance se dostal Jankovský, ale Krinwaldovi tváří v tvář neuspěl. Ve 27. minutě byl vyloučen zase Jirků. Domácí se ale dobře bránili, puk se jim povedlo několikrát vyhodit. Poté dostal nepříjemný zásah holí čárový rozhodčí Figer, který odjel z ledu a zápas tak byl na bedrech jen dvou rozhodčích.

Ve 31. minutě byl vyloučen Chrtek, ale Benátky znovu svou příležitost nevyužily. Krinwald ale musel několik střel zlikvidovat. Netrvalo dlouho a byl vyloučen vrchlabský Bendík. Bříška byl v obrovské šanci, ale trefil jen rameno gólmana. Poté byli současně vyloučeni dva hráči. Krinwald pak měl velké štěstí, protože Král byl velmi blízko gólu. Domácí Mašek dal šanci Vrchlabí ve 37. minutě, kterou nakonec využilo ve svůj prospěch. V čase 36:54 se trefil David Chalupa, který číhal u branky. Sejpal toho měl hodně na práci, ale nakonec už další branka do jeho svatyně nepadla.

Ve třetí třetině už oba týmy nehrály tolik aktivně, nicméně o zajímavé situace nebyla nouze. Ve 43. minutě byl vyloučen Čížek, znovu byl blízko brance Bříška, ale Krinwald byl ve skvělé formě. Ve 45. minutě tečoval puk Kozák, ale pouze do boční sítě. Krinwald si znovu zachytal proti pokusu Jankovského, ale také Peca se o gól pokusil. V čase 48:03 ale skórovalo Vrchlabí. Vít Kaštánek dostal i se štěstím puk do branky - 0:7. O pár vteřin později už to bylo 8:0 pro HC Stadion. V čase 48:15 Martin Kozák projel do útočného pásma jako nůž máslem a Sejpal semknul betony příliš pozdě - 0:8.

Na tuto branku ale Benátky dokázaly odpověď a Krinwald přišel o čisté konto. V čase 50:03 to byl Lukáš Tondr, který se také trefil mezi betony brankáře - 1:8. Jirků měl na holi další gól, ale zazvonila jen tyč. HC Stadion se často držel v útočném pásmu, chyběly jen dva góly do „desítky”. Hlaváč sebral puk Bříškovi v 55. minutě, ale neměl komu přihrát. V 56. minutě byl vyloučen domácí Dvořák a Vrchlabí vstřelilo branku. V čase 56:16 to byl Patrik Urban, který se trefil do poloodkryté svatyně Benátek - 1:9.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Do utkání jsme špatně vstoupili. Dostávali jsme laciné branky, soupeř vedl po první třetině 5:0. Zkoušeli jsme ještě korigovat výsledek, bohužel jsme otevírali zadní vrátka. Vrchlabí mělo vynikající přesilové hry, které jsme nedokázali ubránit. Klobouk dolů před Honzou Hlaváčem, který to má v rukách a dnes bodoval. Celý zápas jsme se do toho nemohli dostat. Měli jsme nějaké šance, poměr střel byl vyrovnaný. Myslím si, že jsme slušně hráli i v přesilových hrách, hosté v nich ale byli produktivnější, proto se zrodil takový výsledek.

Petr Hlaváč (HC Vrchlabí): Přijeli jsme sem v trošku složitější situaci, co se týče sestavy. Musel za nás nastoupit i hlavní trenér. Začali jsme s respektem, chtěli jsme hrát dobře odzadu. Povedlo se nám několik akcí, dostali jsme se do vedení, čímž si myslím, že jsme domácí zaskočili. V takovém duchu probíhala úvodní třetina, kterou jsme zvládli perfektně. Druhá třetina byla taková rozkouskovaná vyloučeními. Úplně se nám v ní nedařilo. Naštěstí nás podržel brankář. Závěrečná část hry se víceméně dohrávala. Jsme spokojení, zápas se nám povedl a těšíme se na nadstavbovou část.