24. 1. 2020 | Josef Prášek, Tomáš Nejedlo

Páteční úspěšná dvoubodová otočka na třebíčském ledě

31., pátek 24. 1. 2020
Třebíč - Benátky n.J. TRE - BEN
První z dvojzápasu v Třebíči benátečtí hokejisté úspěšně otáčeli k zisku dvou bodů za výhru 3:2 v nájezdech. První třetina se hostujícímu celku vůbec nevydařila, Horácká Slavia se dostala do dvoubrankového vedení a ještě Benátecké výrazně přestřílela. Od druhé části hry však Jirušova družina srovnala s Horáky krok i skóre, když se postupně prosadili zkušení Špaček a Kolmann. Třetí perioda přinesla šance na obou stranách - za hosty Buchtela trefil tyčku a Wiencek v ložence neproměnil. Nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich se prosadili jen dva borci. Dobře chytající Žajdlík domácí vynuloval a trefy Kolmanna a debutujícího Měchury znamenaly druhý bod pro Benátky. Už následující den - v sobotu 25. ledna je na opět na třebíčském ledě naplánována odveta.
Třebíč: Do. Svoboda (Jekel) – Furch, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Jenáček, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Podlaha – Havlát.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Kovář, Kolmann, Žůrek, Buchtela, Aubrecht, Bukač, Hampl – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Drábek, Chrtek, R. Duda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Šeliga, Strnad, Žemba.
Branky a nahrávky: 3. Tadeáš Král (Furch), 16. Ferda (Szathmáry, Furch) – 30. D. Špaček (Bukač, A. Dlouhý), 38. R. Duda (Drábek, Chrtek), rozh. náj. Kolmann. Rozhodčí: Kašík, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 765. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3 sn.

Již ve třetí minutě otevřel gólový účet zápasu Tadeáš Král, který v rychlosti projel po pravém mantinelu a z kruhu propálil Žajdlíka. Domácí byli následně lepším týmem, ale do velkých šancí se dostávali těžce. A když už se Ferda octil sám před brankářem, tak byl zfaulován soupeřem a nemohl ani zakončit. Vadit mu to ale nemuselo, o tři minuty později vystřelil Šimon Szathmáry, jehož pokus tečoval právě mladík Radim Ferda! V závěru třetiny již branka nepadla a do kabin šli spokojenější Třebíčští, kteří soupeře na střely přestříleli v poměru 15:4.

Na začátku druhé třetiny měly oba celky menší šance, spíš bylo vidět mnoho nedotažených útoků. V polovině periody Benátky zmáčkly domácí asi na minutu, což se jim vyplatilo. Odražený kotouč si našel Daniel Špaček, který se bekhendem nemýlil. Benátečtí rázem měli rázem o něco více střeleckých pokusů a v 38. minutě bylo dokonce vyrovnáno! Drábek našel neobsazeného Radka Dudu před kruhy a ten na druhý pokus propálil Svobodu.

Do třetí části vlétli lépe hosté, Ondřej Buchtela se napřáhl ke střele z první a trefil tyčku! O dvě minuty později mohl otočit duel Petr Wiencek, ale poloprázdnou branku jen minul. I domácí měli postupně své šance, Nedvídek z dobré pozice před kruhy zakončil jen do natažené lapačky Žajdlíka. Třebíčští měli pár minut tlak, ale ten poté opadl a šlo se do prodloužení.

V nastavované pětiminutovce měli k dispozici domácí početní výhodu, v té ale nebezpečně střílel jen Szathmáry. Benátky nad Jizerou se dočkaly také přesilové hry, v té si ale šanci již nevytvořily.

Na řadu přišly tedy nájezdy, ve kterých si připsal vítězný gól Petr Kolmann, který se prosadil po kličce do bekhendu. Na něj navázal i mladý Adam Měchura. Třebíč se neprosadila ani jednou a ztratila doma důležité body.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Nás mrzí, že jsme v první třetině nedali více branek. Druhá třetina byla od nás velmi špatná a ve třetí třetině jsme znova mohli nějaké branky dát, ale gólman Benátek to zavřel a v nájezdech byli šťastnější hosté.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Třebíč v první třetině byla lepším celkem a odskočila nám o dvě branky. My jsme měli trochu mezery ve středním pásmu, soupeř se přes nás lehce dostával. Ve druhé třetině jsme srovnali krok a vyrovnali jsme. Třetí třetina byla vyrovnaná. Hrál se podle mě slušný a rychlý hokej. V závěru se štěstí přiklonila k nám a bereme dva body, za které jsme rádi.