26. 10. 2022 | Tomáš Nejedlo

Pětizápasová série bez výhry prolomena debaklem Řisut

11., středa 26. 10. 2022
Řisuty - Benátky n.J. RIS - BEN
Tohle už benátečtí hokejisté potřebovali jako sůl. Ačkoliv ve Slaném s Řisuty po první třetině prohrávali trefou zkušeného Bílka, postupně skóre otočili a odskočili až k vedení 6:1. Po kosmetické úpravě Buldoků přišly další dvě trefy hostí, když navíc David Šafránek v poslední vteřině utkání završil svůj hattrick. Čtyřmi kanadskými body se blýskl Jan Dvořák, další trefy Benátek přidali Král, Bříška, Hejňák a Kusý. Vysokou výhru 8:2 je třeba zcela jistě potvrdit v domácím prostředí, v sobotu přijede pražská Kobra.
Řisuty: Pánek (28. - 29. Šubrt) – Matějka, Strnad, Řepka, Pokorný, Rudovský, Janda – J. Křepelka, Bílek "C", Chamrád, Šťastný, Petráš, Janeček, Výrut, Rendla, Sýkora, Okegawa.
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Klodner, Mašek, M. Tondr, Antoš, Čížek, Kuna, Haspeklo – L. Tondr, Bříška, Zumr - Šíma, Šafránek, Dvořák - Král, Havlas, Stehlík - Hejňák, Hruška, Kusý.
Branky a nahrávky: 5. Bílek (Sýkora, Křepelka), 51. Sýkora (Bílek, Křepelka) – 26. Šafránek (Dvořák, Šíma), 29. Dvořák (Klodner, Šafránek), 34. Král (Stehlík, Havlas), 42. Šafránek (Dvořák), 44. Bříška (Zumr, M. Tondr), 46. Hejňák (Klodner, Hruška), 56. Kusý (Bříška), 60. Šafránek (Dvořák, Stehlík). Rozhodčí: Pastier - Hradil, Motl. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:8.

První třetinu na slánském ledě si benátečtí hokejisté za rámeček rozhodně nedali. Nejen, že neskórovali, ale také jednou inkasovali. Stalo se tak v 5. minutě, a to z hole nejzkušenějších a nejproduktivnější hráče Řisut v právě probíhající sezóně Vítězslava Bílka. Útočník, který ještě loni nastupoval i za Kladno v extralize, si zkušeně najel na přihrávku do levého kruhu a trefil se mimo dosah Sejpala - 1:0. Pětadvacet minut trvalo, než se prosadily také Benátky. Šímovu střelu Pánek neudržel, Dvořák pak vybídl Davida Šafránka a ten nepohrdl - 1:1. Vyrovnávací trefa odstartovala benátecký brankostroj, hosté ještě do druhé pauzy otočili skóre.

Zkraje 29. minuty hosté využili krátkého střídání domácích brankářů a brankář Šubrt, který byl v kleci jen pětačtyřicet vteřin, inkasoval po důrazu Jana Dvořáka, který tak protrhl své gólové trápení - 1:2. Ve 34. minutě Benátky předvedly hezkou kombinační akci, když Havlas přiťukl Stehlíkovi, ten krásně našel Petra Krále a jeho střela do odkryté části branky našla cíl - 1:3.

Na počátku třetí části stačilo Davidu Šafránkovi jen šest vteřin, aby využil po své individuální kličkované a přesné střele přesilovou hru - 1:4. Ve 44. minutě už to bylo o čtyři góly, Kamil Bříška se chopil puku a Pánek se stačil jen ohlédnout - 1:5. V ten moment už bylo o výhře hostí jasno, gólový apetit však Benátkám nechyběl. Klodnerovu nabídku od modré využil Pavel Hejňák, když usměrnil puk po ledě mezi brankářovy betony - 1:6.

Prosadili se i domácí, Ondřej Sýkora z pravé strany prostřelil Martina Sejpala - 2:6. Jenže Benátky přichystaly ještě dvě odpovědi. V 56. minutě mladíček Jan Kusý zakončil svůj únik střelou k tyči - 2:7 a skóre stylově svým hattrickem završil vteřinu před koncem David Šafránek - 2:8.

Pavel Křepelka (HC Řisuty): Z naší strany to nebyl hokej. Hráči předvedli nezodpovědný výkon. Nebruslíme, jen koukáme, jak hraje soupeř.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Po tragické první třetině jsme si v kabině něco řekli. Náš tým na to zareagoval dobrým výkonem a toto utkání jsme zvládli dohrát do vítězného konce.