24. 10. 2021 | Andrea Nováková, Ondřej Nejedlo

Po čtyřech výhrách prohra, Benátky tříbrankové manko nesmazaly

14., neděle 24. 10. 2021
Dukla - Benátky n.J. JIH - BEN
I když na ledě vysoce favorizované Dukly Jihlava odehráli vyrovnanou partii. Domů se vrátili bez bodu. Hokejisté Benátek nad Jizerou mocně stahovali tříbrankové manko, které si Dukla vytvořila ve druhé třetině. Na dostřel je dostaly branky Rychlovského a Jansy. Vyrovnání viselo ve vzduchu, avšak jistého brankáře Zhukova zachránila tyčka. Deset minut před koncem rozhodl o vítězství domácích Harkabus.
Dukla: Zhukov - Kowalczyk, Bilčík, Mareš, Dvořák, Niko, Eliáš - Illéš, Skořepa, Čachotský - Cachnín, Seman, Harkabus - Fronk, Lichanec, Helt - Brož, Juda, Havránek.
Benátky n.J.: Žajdlík - Kolmann, Patzelt, Kunst, Aubrecht, Bukač, Žůrek - Rychlovský, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Jiruš - Čermák, Jansa, Wiencek - Křepelka, Kalaj, Vomáčka.
Branky a nahrávky: 23. Fronk (Lichanec, Eliáš), 32. Cachnín (Eliáš, Niko), 35. Mareš (Fronk, Havránek), 51. Harkabus (Seman, Cachnín) - 39. Rychlovský (Dušek), 43. Jansa (Bukač, Čermák). Rozhodčí: Hucl, Valenta - Roischel, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 877. Střely na branku: 29:26.

V první části měly oba týmy šance na vstřelení branky, ale ani jeden gólman nechtěl kapitulovat jako první. V sedmé minutě měl velkou šanci Jakub Illéš, který po přihrávce od Tomáše Čachotského trefil pouze břevno hostující branky. Dukla měla k dispozici dvě přesilové hry, které nedokázal nikdo z červenožlutých využít, ba naopak se při úniku dvou benátských hráčů museli bránit. Liberecká farma měla k dispozici jednu přesilovku, při níž hráči v bílém zaměstnávali domácího brankáře Zhukova.

První gól zápasu si připsal ve 23. minutě jihlavský útočník Jiří Fronk, který trefou mezi nohy překonal hostujícího gólmana. Benátky si vytvořily pár slibných šancí. Ve 29. minutě byl vyloučen Richard Cachnín a hosté měli šanci na vyrovnání. Dukle se v oslabení dařilo dobře a spoustu střel zblokovala. Střelu Filipa Eliáše ztečoval skvěle hrající Richard Cachnín přímo za záda Žajdlíka. Duklu druhá branka nakopla a hned ve 35. minutě na 3:0 zvyšoval Lukáš Mareš, který trefil téměř odkrytou bránu. Hráči v bílých dresech si vytvořili šance, z nichž vyplynula první branka Benátek, o kterou se zasloužil Jakub Rychlovský, jenž prostřelil Maksima Zhukova.

Hned ve třetí minutě třetí třetiny se prosadil Filip Jansa, který trefil puk mezi nohy Zhukova. Vzápětí na druhé straně trefil pravou tyčku Žajdlíkovy branky kapitán Josef Skořepa. Benátky si zahrály přesilovou hru, ve které napálily břevno Zhukovovy branky. V 51. minutě Jihlava odskočila na rozdíl dvou branek, když do odkryté branky zametl puk Tomáš Harkabus. U posledního gólu Dukly asistoval Richard Cachnín, který si z tohoto zápasu odnáší dva body do tabulky kanadského bodování za jeden gól a asistenci. V poslední minutě Benátky odvolaly brankáře a pokusily se snížit náskok domácí Jihlavy, to se jim však nepovedlo a Jihlava bere 3 body za domácí výhru.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Hrozně bych si přál, aby po utkání někdo ze soupeřů říkal, že se jim zápas nepovedl. Vždycky sem soupeř přijede a trenér pochválí svůj tým, že hrál dobře. Byla na nás cítit křeč z domácích zápasů, kdy jsme měli nějakou sérii, ve kterých jsme utkání doma nezvládli. I když jsme si říkali před zápasem různé věci, tak na týmu byla doma znovu vidět křečovitost a deka. Maks nás v první třetině podržel, ale bylo vidět, že kluci opravdu chtějí vyhrát. Hráli zarputile a bylo důležité, že jsme se dokázali prosadit v předbrankovém prostoru, což dnešní zápas rozhodlo. Nebyl to určitě super krásný hokej, ale dali jsme si před zápasem tříbodový cíl, který jsme splnili a za to klukům děkuji. A děkujeme také divákům, protože nám dnes hrozně moc pomáhali, hnali nás dopředu a byli šestým hráčem. I jim patří velký dík, že jsme doma konečně zvládli zápas.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Musím kluky pochválit. Odehráli jsme dobré utkání, bohužel jsme inkasovali čtyři branky jako přes kopírák, kdy soupeř zvýšil forčeking a neuhráli jsme opěrné body v našem obranném pásmu. Dvakrát se nám puk vrátil do předbrankového prostoru a soupeř skóroval. Vytvořili jsme si v první třetině nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Náš výkon byl bojovný s fyzickým hokejem.