6. 1. 2021 | Tomáš Nejedlo

Po téměř měsíční pauze Benátečtí padli s Porubou

18., středa 6. 1. 2021
Benátky n.J. - Poruba BEN - SAR
Téměř měsíc čekali benátečtí hokejisté na mistrovský zápas. Když už se konečně dočkali, narazili na papírového favorita z Poruby, a ačkoliv se snažili, seč jim síly stačily, nakonec s Ostravany padli poměrem 1:4. Jedinou benáteckou trefu zaznamenal mladíček Hujer, avšak to bylo z domácí stany vše. Další duel čeká Středočechy v sobotu, to budou hosty v Jihlavě.
Benátky n.J.: Král – Kunst, Šedivý, Štibingr, Böhm, Kovář, Aubrecht, Cibulka – Hujer, Hrabík, A. Dlouhý – Pabiška, Čederle, Jiruš – Drábek, Měchura, Wiencek – Putz, Jansa, Gajda.
Poruba: Muštukovs – Žovinec, Teper, Szathmáry, Kozák, Urbanec, T. Voráček, Slavík – Sikora, Žolobov, Pořízek – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Endál, Kanko, Brodek – Hotěk, M. Hlinka, Toman.
Branky a nahrávky: 34. Hujer (Hrabík, Cibulka) - 26. Korkiakoski (Žolobov, Stloukal), 38. Stloukal (Jáchym, Korkiakoski), 46. Jáchym (Stloukal, Korkiakoski), 56. Toman. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - J. Dědek, Hnát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:36.

V první třetině na benáteckém zimním stadionu branka nepadla, k vidění navíc nebylo ani příliš velkých gólových šancí. V 7. minutě předvedl gesto fair-play jeden z hostujících hráčů, když odvolal signalizované vyloučení benáteckého týmu, a tak se nadále pokračovalo v plném počtu hráčů. Přesto mohli v úvodní části hry jít do vedení benátečtí hokejisté. V patrně největší příležitosti první třetiny uháněli ve dvojici zkušený Pabiška společně s nadějným Jirušem na jediného bránícího hráče Poruby. Prvně jmenovaný vybídl svého mladšího spoluhráče, kterého s notnou dávkou štěstí vychytal gólman Muštukovs.

Ve druhé třetině se poprvé měnilo skóre po necelých šesti minutách hry. Kombinace hostujících hráčů skončila až u hokejky finského kanonýra Markuse Korkiakoskiho, jenž už měl pozici jednoduchou, a to trefit zcela odkrytou branku – 0:1. Blížila se polovina zápasu a vyrovnaný hokej se hrál i za přispění debutujícího mladíčka Krále v benátecké brance, který předvedl několik, pro svůj tým, velmi důležitých zákroků. Benátečtí byli za svou snahu odměněni ve 34. minutě vyrovnávací trefou. Střela benjamínka Cibulky, který v seniorské kategorii nastoupil rovněž poprvé, se odrazil k holi šestnáctiletého Jakuba Hujera a ten už usměrnil kotouč do odkryté klece – 1:1.

Přesto, bohužel pro domácí barvy, šli do kabin po druhé části hry spokojeněji hosté. Avšak mohlo být vše jinak! Ještě před druhou trefou favorita totiž zcela sám na Muštukovse uháněl Vojtěch Jiruš, svou střelou ho však nepřekvapil. A jak už to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Vyloučení Drábka potrestali ostřílení hráči ostravského celku, když přesilovková kombinace a střela Petra Stloukala přece jenom propadla za dobře chytajícího brankáře Krále – 1:2.

Do třetí části vstoupili hosté trestným střílením, po faulu Kunsta na Jáchyma se na mladíka Krále rozjel špílmachr Lukáš Endál, jenže se utopil do vlastních kliček a svůj nájezd vlastně ani nezakončil! Mrzet ho to ale příliš nemuselo, protože krátce poté Štibingr vyhodil puk mimo hřiště, byl vyloučen a Poruba využila svou druhou přesilovku k dvoubrankovému náskoku. Přes veškerou snahu se Benáteckým nepodařilo zadržet puk z hole Petra Stloukala a neposedný kotouč v krkolomné situaci skončil za zády Krále – 1:3. V 56. minutě pak definitivní razítko hostující výhře dal skórující Radim Toman - jeho přesná střela do růžku a favorit si od Jizery vezl všechny body – 1:4.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Mrzí nás, že jsme prohráli, protože při hře pět na pět jsme nebyli horším týmem. Udělali jsme dvě hloupé individuální chyby, které soupeř potrestal. Hosté využili dvě přesilové hry. V prvním případě to byl hloupý útočný faul, v tom druhém vyhození kotouče. Z těchto nabídnutých šancí vstřelil soupeř branky. Měli jsme spoustu šancí, ale nebyli jsme efektivní. Pro nás je to těžká porážka, ale musíme jít dál. Začínáme znovu, protože máme v podstatě jiné mužstvo než v první polovině soutěže.

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Zprvu bych chtěl smeknout před soupeřovými mladíky, protože vím, že pro řadu z nich se jednalo o první zápas. Domácí měli celé nově mužstvo, avšak hráli výborně a kousali. Co se týče naší hry, začali jsme nervózně. V první polovině první třetiny jsme nebyli schopni si nahrát kotouč. Soupeř dobře bránil, byl urputný a my si s tím nevěděli rady. Jsme rádi, že jsme v trpělivosti vydrželi a postupem času se projevily zkušenosti. Těší nás, že odsud vezeme tři body.