29. 2. 2020 | Tomáš Nejedlo

Potřinácté v sezóně Benátky zvítězily za dva body, porazily Baník

55., sobota 29. 2. 2020
Benátky n.J. - Sokolov BEN - SOK
V jedné disciplíně jsou benátečtí hokejisté v této sezóně nejlepší - potřinácté v sezóně zvítězili v nastaveném čase, tentokrát v nájezdech zdolali Sokolov výsledkem 3:2. V utkání domácí dvakrát vedli, Baníku se v obou případech podařilo srovnat gólový účet a nájezdy pak dospěly do deváté série, kdy druhý bod Benáteckým připsal obránce Ondřej Buchtela. V pondělí cestují Benátky do Jihlavy, poslední domácí zápas letošní sezóny pak sehrají ve středu s Prostějovem.
Benátky n.J.: Král (Hrstka) – Kunst, Böhm, Buchtela, Charvát, Žůrek – Průžek, Šír, Pabiška – Gajda, Chrtek, A. Dlouhý – D. Špaček, Šafařovský, Wiencek – Šeliga, Žemba.
Sokolov: Bednář (Kašpar) – P. Michálek, Kadeřávek, Vodička, Přindiš, Pařízek, A. Rulík – Grim, T. Rohan, Švec – Houška, Hašek, Osmík – Uhlík, Berčík, Čejka – Urban.
Branky a nahrávky: 40. Žůrek (Šeliga, Průžek), 49. Gajda (A. Dlouhý, Chrtek), rozh. náj. Buchtela – 45. Urban (Pařízek, Kadeřávek), 56. Pařízek (Švec, Hašek). Rozhodčí: Micka, Pilný – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2 po sam. náj.

Úvodní třetina příliš vzruchu nepřinesla a také nebyl k vidění žádný gól. První velkou šanci však neproměnil sokolovský Berčík, který po nabídce spoluhráče Osmíka nechal vyniknout přesunujícího se mladíčka Krále v benátecké brance. Poté měli domácí trochu štěstí, když Houška tečoval nastřelený puk a ten jen těsně minul domácí klec. A do třetice hosté, Hašek měl zkraje 16. minuty před Králem dostatek času, avšak branku přestřelil.

Druhou část zahájily Benátky šancí Dlouhého, jenž si špatně před Bednářem zpracoval puk a z nadějné pozice zákrok hostujícímu brankáři usnadnil. Ve 26. minutě už Baníkovci zvedali ruce nad hlavy, ale jejich radost z prvního gólu utkání se záhy ukázala jako zbytečná. Hlavní sudí Micka totiž gól pro vysokou hůl neuznal.

Na druhé straně se pak zaskvěl Bednář, když hasil vykopnutím betonem dobrou akci Šafařovského a Žemby. První trefa utkání ale stále ne a ne přijít. Nic se nezměnilo ani po tvrdé střele Dlouhého, která lízla břevno sokolovské svatyně. A když Benátečtí přežili i dva nebezpečné závary soupeře na počátku 38. minuty, zdálo se, že i druhá třetina skončí bezbrankovým stavem. Leč opak byl pravdou! Z nevinné akce se najednou dostal na útočný výlet obránce Jakub Žůrek a precizním bekhendovým blafákem vstřelil svou premiérovou letošní branku – 1:0.

Vstup do třetí části se povedl hostům, v přesilovce se totiž dočkali vyrovnání. Do střelecké pozice si najel Tomáš Urban a přesnou střelou pokořil Krále – 1:1. Benátečtí si nachystali odpověď o čtyři minuty později, a to rovněž v početní převaze. Dlouhý udělal vítr před Bednářem a důrazný Petr Gajda protlačil po ledě kotouč do branky – 2:1. Možnost ke zvýšení náskoku měl v 54. minutě Jiří Průžek, který byl v brejku hákován Přindišem, ale sám faulovaný nařízené trestné střílení neproměnil, neboť se zamotal do vlastních kliček.

A Baník za to Benátecké potrestal vyrovnávajícím gólem. V signalizované výhodě si na přihrávku Švece najel Tomáš Pařízek a střelou na bližší tyč srovnal gólový účet, a jak se brzy ukázalo, poslal duel do prodloužení – 2:2. Pět nastavených minut o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Ty se rozhodly až v deváté sérii, povedeným manévrem připsal bod navíc domácímu celku obránce Ondřej Buchtela – 3:2 po sam. nájezdech.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Utkání mělo vysoké tempo. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Zápas byl po celých šedesát minut vyrovnaný, rozhodovaly v něm maličkosti. Věřili jsme, když jsme vedli 2:1, že to dotáhneme do vítězného konce. Malinké zaváhání nás ale o výhru připravilo. Myslím si, že v prodloužení jsme měli více ze hry, ale nepodařilo se nám vstřelit branku. Druhý bod jsme si tak vzali v samostatných nájezdech, za což jsme rádi.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Vzhledem k tomu, co se odehrávalo na ledě, troufám si říci, že remíza je pro oba týmy spravedlivá. Myslím si, že v podobném duchu se odehrálo i prodloužení. Samostatné nájezdy jsou samozřejmě loterie. Samotný průběh tohoto zápasu napovídal i tomu, že se rozhodlo v osmé nebo v deváté sérii. Jak jsem již řekl, dnešní dělba bodů je spravedlivá.