11. 10. 2020 | Michal Krobot, Ondřej Nejedlo

Před pauzou tři body ze Šumperka

10., neděle 11. 10. 2020
Šumperk - Benátky n.J. SUM - BEN
I když benátečtí hokejisté šumperského soka jasně přestříleli, jejich výhra se nerodila lehce. Dlouho totiž sváděli boj s výtečným brankářem Markem Peksou, který nejenže lapil několik vyložených šancí. Dokázal si též poradit s trestným střílením Marka Zachara. Rozdílový gól vstřelil až šest minut před koncem při vlastním oslabení obránce Štibingr. Na jeho trefu poté navázal v početní výhodě Hanousek. Domácí brzy snížili na 2:3 zásluhou důrazu Milfaita. Závěr si ale hosté pohlídali a před nucenou pauzou, vyhlášenou českou vládou, si připsali do tabulky důležité tři body. Usadili se tak na 4. místě pouze o skóre hůře, než tři týmy nad nimi!
Šumperk: Peksa - Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Weintritt, Dosek, Věntus - Kratochvíl, Milfait, Jaroš - Bernovský, Král, Krejčiřík - Krč, Spratek, Kučera - Blaško, Hroch, Uhlík - Scheuter.
Benátky n.J.: Pařík - Hanousek, Šedivý, Štibingr, Kovář, Krejčí, Aubrecht, Had - Zachar, Najman, Pabiška - Křepelka, Dlouhý, Špaček - Wiencek, Hrabík, Pekař - Maršoun, Šafařovský.
Branky a nahrávky: 14. Jaroš (Bernovský, Gewiese), 58. Milfait (Kabelka) - 2. Zachar (Hanousek, Najman), 54. Štibingr (Hrabík), 57. Hanousek (Špaček, Zachar). Rozhodčí: Čech, Skopal - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 18:33.

První třetinu odstartoval faul domácích. Na první gól se nečekalo moc dlouho. Už ve druhé minutě se Tomáš Hanousek napřáhl na modré čáře a po dorážce Marka Zachara se hosté radovali z první branky. Draci se snažili o vyrovnání. V sedmé minutě odstartovali kombinační sérii v útočném pásmu, avšak obrana Benátek skvěle blokovala střely a skóre se nehnulo. Ve dvanácté minutě se dočkali své první přesilovky i domácí a bylo bleskově srovnáno. Jan Bernovský si dovolil drzou kličku v útočné třetině. Jeho střela sice skončila na mantinelu za Paříkovou bránou, ale puk se přímo odrazil na čepel Tadeáše Jaroše, který pohotově zakončil do prázdné brány. Těsně před přestávkou se Daniel Kabelka dopustil faulu v obranné třetině a nabídl Benátkám výhodu na startu prostřední části.

Druhou periodu začala přesilová hra Benátek. Tentokrát početní oslabení ustál Šumperk na výbornou a utkání pokračovalo svižnou hrou v tempu. Ve dvacáté šesté minutě šumperský kapitán musel zatáhnout za záchranou brzdu, jelikož se Marek Zachar řítil sám na domácího brankáře. Následoval samostatný nájezd, kde Marek Peksa zkušeně vychytal benátského útočníka. Až do konce druhé třetiny následovala vyrovnaná partie. Oba celky se prezentovaly nadějnými útočnými akcemi. Maskovaní muži ale nehodlali pustit kotouč za svá záda a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Jak jinak mohla začít závěrečná perioda než početní výhodou týmu z Benátek nad Jizerou. Opět neúspěšnou. V polovině třetí třetiny se dostal do obrovské šance Lukáš Kučera, Pařík ale jeho střelu i s dorážkou zlikvidoval. Sedm minut před závěrečnou sirénou šli hosté zásluhou Jana Štibingra do jednobrankového vedení. Ve vlastním oslabení ujel domácí obraně a nekompromisně zakončil pod břevno šumperské brány. O necelé čtyři minuty později se museli Draci bránit v oslabení. Tentokrát inkasovali. Po střele Tomáše Hanouska Marek Peksa kapituloval potřetí. Šumperk se nehodlal vzdát a okamžik na to se jako první ve shluku před Paříkovou bránou zorientoval Jan Milfait a snížil na 2:3. Bohužel pro Draky jim závěrečná hra bez brankáře nevyšla a hosté si tak díky třetí třetině odváží plný počet bodů.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Zápas byl strašně vyrovnaný, byl o detailech a o chybách. Myslím si, že gól, který vše ovlivnil, byl ten v oslabení. Celý tým se musí naučit zodpovědnosti k mančaftu, protože to není první zápas, kdy jsme hráli vyrovnanou partii a v poslední třetině jsme pak takhle po chybách odpadli. Navíc stejné chyby, které předvádíme, jsme dělali v přátelácích a bylo by dost nemilé, kdybychom jsme se k nim měli vracet. Bohužel jsme nehráli stejný hokej, co s Frýdkem nebo Prostějovem. Tam jsme hráli krásně jednoduše, dneska jsme se snažili zbytečně o krásu.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnes to byl urputný, bojovný zápas. Řekl bych, že jsme byli celé utkání hokejovější, avšak zápas jsme brankově zvládli až v poslední dvacetiminutovce.