11. 8. 2020 | Věra Novotná, Tomáš Nejedlo

První přípravný duel rozhodl vrchlabský Nouza hattrickem

přát., úterý 11. 8. 2020
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC
V úvodním přípravném duelu před novým soutěžním ročníkem Chance ligy benátečtí hokejisté na svém ledě neskórovali a nováčku z Vrchlabí podlehli tříbrankovým rozdílem. Všechny tři góly obstaral zkušený Tomáš Nouza, nová posila krkonošského celku. Po jeho třetím zásahu dokonce na benátecký led začaly létat čepice hostujících fandů. Odveta je na programu o týden později, v úterý 18. srpna se bude hrát na vrchlabském stadionu.
Benátky n.J.: Žajdlík (Hrstka) – Kolmann, Šedivý, Aubrecht, Kovář, Jirásek, Had – Drábek, Dlouhý, Špaček – Jiruš, Pabiška, Wiencek – Šeliga, Šafařovský, Cikhart – Žemba, Čederle, Kotyza.
Vrchlabí: Soukup (Štěpánek) – Linhart, Blažej, Oliva, Niko, Voženílek, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza – Machač, Pochobradský, Matýs – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník.
Branky a nahrávky: 29. Nouza (Voženílek, Chrtek), 34. Nouza (Chrtek, Linhart), 36. Nouza. Rozhodčí: Battěk, Čáp - Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:3.

Úvodní minuta duelu přinesla horké chvilky hostům z Vrchlabí, kteří se museli takřka ihned bránit benátecké přesile. Domácí hráči se několikrát dostali do útočného pásma, avšak hostující gólman nemusel předvést větší zákrok, kterým by předvedl své umění. Hra se následně přelévala z jednoho konce kluziště na druhý, a oba gólmani tak museli být ve střehu. Hodně vidět byla kdysi benátecká dvojice, z nichž nyní každý stál na jiné straně kluziště. Wiencek i Chrtek neúnavně trápili maskované muže, ale ani jednomu se nepodařilo prolomit bezbrankové skóre. Dramatickou situaci první třetiny si nakonec připsali hráči Vrchlabí, jenže Žajdlík měl špičku betonu na správném místě, a tak se Machač z vedení hostů prozatím radovat nemohl. K vidění byla v první třetině také hra čtyřech proti čtyřem, avšak ani jeden tým nedokázal většího množství prostoru na ledě využít. V závěrečných chvílích měli více sil domácí borci, nicméně bezgólový stav trval až do první sirény.

Ve druhé třetině dostali i hosté šanci přesilové hry a dokázali tak na Žajdlíka vyvinout tlak. Mladý brankář však pozorně sledoval puk a nedovolil prozatím úvodní gól duelu. V osmadvacáté minutě se i domácí dostali do slibného tlaku, u jehož zrodu stál Wiencek, jehož zakončení skončilo na betoně vrchlabského gólmana. Následný zvuk píšťalky rozhodčího poslal na trestnou lavici domácího Vojtěcha Jiruše. Ještě než se mladý útočník stačil pohodlně usadit, uslyšel sirénu oznamující puk za zády domácího gólmana po střele Tomáše Nouzy. O chvíli později mohlo být srovnáno. Beton vrchlabského brankáře byl ale i proti pokusu Daniela Špačka pohotový . Tlak na Soukupa v bráně hostů nepolevoval, avšak byli to právě hokejisté Vrchlabí, kteří se nakonec radovali z druhé branky. Opět to byl Tomáš Nouza, který se napřáhl z prostoru mezi kruhy a přesnou střelou překonal brankáře Žajdlíka. O dvě minuty později bylo s týmem trenéra Jiruše ještě hůře. V oslabení neujel obraně nikdo jiný než Tomáš Nouza a hattrick byl dovršen. O korigování nepříznivého stavu se pokusil v závěru třetiny parádní střelou Petr Kolmann, ale Soukup byl připraven a vyrazil puk mimo tři tyče.

Poslední dějství začalo přesilovou hrou domácích, ale hosté z Vrchlabí nezaháleli. Machačova střela byla, naštěstí pro domácí, až příliš přesná a orazítkovala Žajdlíkovu brankovou konstrukci. Na druhé straně se snažili nulu na kontě brankáře Soukupa smazat Šeliga i Kolmann, avšak bez úspěchu. Úvodní duel přípravy na novou sezonu poté okořenila strkanice mezi Kolmannem a Heřmanem, kteří si šli oba sednout na čtyři minuty. Následující minuty přinesly spoustu osobních soubojů a strkanic, ale ani jeden tým již gólový úspěch nepřidal. Vrchlabský brankář Soukup si tak připsal první nulu hned při prvním duelu přípravy.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): O výsledku dnešního utkání rozhodla druhá třetina, ve které soupeř využil přesilovou hru, další dvě branky jsme Vrchlabí darovali. Vytvořené šance jsme zakončovali laxně a nedůrazně. Naše nevyužité přesilové hry rozhodly o jednostranném soupeřově vítězství.