18. 10. 2008 | Tomáš Nejedlo

Rebelové posadili Benátky zpátky na zem

14., sobota 18. 10. 2008
Benátky n.J. - Havl.Brod BEN - HBR
Po dobrém výkonu v minulém kole v Mostě a zároveň prvním vítězství na cizím ledě očekávali benátečtí příznivci plný bodový zisk i v domácím prostředí. Ve 14. kole 1. ligy totiž zavítal na benátecký led tradiční soupeř z ještě druholigových časů - havlíčkobrodští Rebelové. Mezi oběma týmy byl před utkáním jen pětibodový rozdíl, tudíž se hrálo takzvaně o šest bodů. Jak se ukázalo, klíčový byl vstup do zápasu, který jednoznačně lépe vyšel Rebelům. Ti pak mohli čekat na chyby Benátek, které skutečně přišly i ve druhé třetině, a za stavu 0:4 se v závěrečné části hry už utkání v podstatě jen dohrávalo. Hosté vyhráli zaslouženě, podali kompaktní výkon, byli před domácí brankou důrazní a hlavně efektivní. Benátecké hráče čeká v příštím kole cesta do jámy lvové, brněnského Ronda! Bohužel si dnešním výkonem sebevědomí příliš nepozvedli …
Benátky n.J.: Nedvídek (10. Stejskal) - Drábek, M. Tondr, Hrach, Mocek, Cunik, Gajda, Kajínek - Kudrna, Havel, Musil, Jech, Bárta, Hruška, Procházka, Weiss, Vantuch, M. Pabiška, Skořepa, Rapač, Dušek
Havl.Brod: Neruda (Suchan) - Vyhlídal, Špelda, Šulc, Borůvka, Pavlík, Soldán, Martinka, Jelínek - Borovanský, Kraučuk, Varga, Němec, Třetina, Holec, Stromko, Dušátko, Ondráček, Svoboda, Wurm, Rusnák
Branky a nahrávky: 8. Borovanský (Jelínek), 10. Třetina (Borovanský, Svoboda), 25. Ondráček (Holec), 31. Špelda (Varga). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 11:9 + navíc Dušátko (HBR) 10 minut OT, Procházka (BEN) 20 minut OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 560.

Obě mužstva vstoupila do zápasu s plným nasazením, od úvodních minut se hrál útočný hokej. Benátky byly v této fázi zápasu lepší. Po úvodních šancích Kajínka a Mocka a hlavně nájezdu Procházky však jako první udeřili hosté – v 8. minutě se kolem nedůrazného Mocka protáhl Michal Borovanský a nalezl skulinu mezi Nedvídkovými betony – 0:1. Za další tři minuty domácí gólman včas nezalehl puk před svou brankou a pohotový brodský snajpr Miroslav Třetina zvýšil už na 0:2! Domácí trenéři pak Nedvídka posadili na střídačku a jeho místo v brance zaujal Stejskal. Ideální šanci na zkorigování měli domácí v 15. minutě, kdy hráli 87 sekund přesilovku 5 na 3. Hra v početní převaze je však v poslední době pro Benátecké neřešitelným rébusem a tak se stav zápasu nezměnil.

Od druhé třetiny bylo zřejmé, že hosté hrají v pohodě, více si věří a čekají na chyby domácích. V 25. minutě zapomněli za sebou domácí obránci Martina Ondráčka, hlídkujícího na útočné modré. Brodský útočník nabízenou šancí nepohrdl a suverénně zvládnutým blafákem zvýšil na 0:3! O pět minut později vyvrcholil zmar domácích, to když Lukáš Špelda v přesilové hře vyslal na Stejskala nechytatelný projektil, kterým trefil přesně růžek domácí svatyně – 0:4! Zjevně otřesení domácí hráči promrhali i další minutovou přesilovku 5 na 3, všechny jejich střelecké pokusy s jistotou likvidoval spolehlivý rutinér Neruda a tak bylo zjevné, že je prakticky po zápase.

V závěrečné části začali domácí trenéři více nasazovat i doposud opomíjený čtvrtý útok a Weiss, Jech i Bárta přinesli do zápasu více bojovnosti a dokázali vyvinout i větší tlak na Nerudovu branku. Její strážce však chytal i nadále spolehlivě a nepřipustil změnu skóre. Hosté v těchto fázích hráli takticky a dovedli zápas do pro ně zaslouženého vítězství. Domácím se dnes nedařilo, slabinou nadále zůstávají přesilovky, v útoku chybí překvapivá a pohotová střelba. Další kolo 1. ligy zavede mužstvo HC Benátky na horký led aspiranta na postup do extraligy – Komety Brno.