13. 11. 2013 | Tomáš Nejedlo

Rebelové výhru v Benátkách doslova vydřeli

22., středa 13. 11. 2013
Benátky n.J. - Havl.Brod BEN - HBR
Jestliže v domácím duelu s Olomoucí měly Benátky k dobrému výkonu i trochu toho štěstí, pak v následujícím utkání před vlastními diváky proti Havlíčkovu Brodu to sportovní štěstíčko Benáteckým chybělo. Přestože Benátky Rebely přestřílely v poměru 42:24, na góly byli úspěšnější hosté, když slavili těsnou výhru 2:1. Nutno podotknout, že brankář Šindelář svůj tým výrazně podržel a i díky němu a bojovnosti Brod bral všechny body. Nezbývá, než se o další prvoligové body poprat v sobotu v Třebíči.
Benátky n.J.: Stejskal (Jelínek) – Pabiška, Niko, Havlín, Pyrochta, Beránek, Kajínek, Šefl – Bárta, Plodek, Jonák – Krejčík, Skořepa, Klimt – Špaček, Skalický, Kica – Dlouhý, Mikyska, Bittner – Maďar.
Havl.Brod: Šindelář (Opršal) – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna, Milfait – Říha, Stehlík, Berger – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kozlík, Charvát.
Branky a nahrávky: 43. Skalický (Skořepa, Kajínek) – 24. Kozlík (Charvát), 41. Polodna (Kolafa). Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Hynčica, Kreuzer. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 194. Střely na branku: 42:24.

Benátečtí své předchozí dva zápasy vyhráli, stačily jim na to v obou případech dva góly. Rebelové do utkání vstupovali posilněni výhrou v derby s Jihlavou. Ve všech třech třetinách Benátky svého soupeře přestřílely, avšak Šindelář držel svůj tým parádně. První třetina nabídla bruslivý hokej z obou stran, příliš větších šancí ale k vidění nebylo. Vyzdvihnout z úvodní dvacetiminutovky lze snad jen ta ze 14. minuty, kdy se před Šindelářem strhla docela slušná mela, avšak ani Plodkovi nebo některému z jeho spoluhráčů se nepovedlo dotlačit puk za brankovou čáru. Rebelové zahrozili v přesilové hře, kdy po Havlově přihrávce zakončoval Drtina, avšak zamířil těsně vedle Stejskalovy branky.

Po třiceti sekundách hry ve druhé třetině stálo při hostujícím týmu štěstí. Tečující Plodek totiž zapříčinil, že kotouč propadl Šindelářovi skrz výstroj a došoural se těsně vedle tyčky jeho branky. Na druhé straně se činil i Stejskal, když v krátkém časovém sledu kryl dvě šance hostí, zejména pak ta Havlova měla gólové parametry. Ve 24. minutě hosté poprvé udeřili. Domácí ztratili puk, Rebel vyrazil do přečíslení. Charvátovu střelu vyrazil Stejskal k volnému Davidu Kozlíkovi, jenž bez rozpaků zamířil pod víko - 0:1. Inkasovaná branka Benátecké nepoložila a stále ohrožovali Šindeláře, který byl ale oporou. Zuby na hostujícím muži s maskou vylámali v polovině utkání zkušení útočníci Plodek i Skořepa. I další šance domácích úspěchem neskončily, a tak do kabin odcházeli s těsným náskokem po čtyřiceti minutách hosté.

Vstup do poslední dvacetiminutovky se Havlíčkobrodským vydařil na výbornou. Po devětadvaceti vteřinách hry předvedli hosté pěknou přímočarou akci, kterou gólem zakončil Petr Polodna - 0:2. Odpovědět mohl po Kajínkově střele dorážející Plodek, ani on kotouč za brankovou čáru nedostal. Povedlo se to až ve 43. minutě Danielu Skalickému, když stál v pravý čas na správném místě a doslova dotlačil puk za bezmocného Šindeláře - 1:2. Zápas byl v tu chvíli opět otevřen, Havlova střela šla poté vedle pravé tyčky. Na druhé straně se v šanci zjevil Kica, mířil na vzdálenější tyč, jenže puk rozduněl jen zadní mantinel. Hosté se i nadále bránili útokům benáteckého týmu, Šindelář si ve třetí části připsal hned sedmnáct úspěšných zásahů. Ani v závěru utkání při hře bez brankáře se domácí nedočkali, přestože po Kajínkově střele zůstal puk v brankovišti volný. Rebelové se s kopou štěstí ubránili a mohli tak slavit tříbodový zisk.

Filip Pešán (Benátky nad Jizerou): Po řadě utkání, kdy jsme hráli dobře systémově i s nasazením, tak dnes přišel z naší strany slabší výkon. Hráli jsme se dvěma dorostenci a třemi juniory, což také bylo trochu znát. Kluci byli možná nervózní, nebo unavení, protože se nyní skoro ob den hrála etapa zápasů. Soupeře jsme sice přestříleli, avšak nebyli jsme schopni překonat vynikajícího Šindeláře. Z nególových hostujících střel jsme nakonec dostali dvě branky a výsledek se nám už nepodařilo otočit. Je to krutá ztráta tří bodů po vybojovaném vítězství z Českých Budějovic.

Jiří Mička (Havlíčkův Brod): V první třetině jsme hráli strašně. Měli jsme obrovskou kliku, že výsledek po dvaceti minutách byl 0:0. Ve druhé pasáži jsme se zlepšili, dá se říct, že byla z naší strany dobrá. Dostali jsme se do vedení. Ve třetí třetině jsme byli pod velkým tlakem domácího týmu. Perfektně jsme ale uhráli oslabení. Odvážíme si tři body. Benátky měly rozhodnout v první třetině, kdy jsme byli strašní.