23. 11. 2019 | Tomáš Vlček, Martina Kramerová

Rychlý gól nestačil! Benátky jedou z Havířova bez bodu

25., sobota 23. 11. 2019
Havířov - Benátky n.J. HAV - BEN
Začátek vykřesal naději na výhru, další část ji uhasila. Benátky se v Havířově dostaly rychle do vedení, když skóre zápasu otevřel Najman. AZet ale kontroval třemi góly a vývoj skóre zcela otočil. Postupně se prosadili Kotala, Veselý a Procházka. Benátečtí už nestačili zareagovat a vezou domů porážku.
Havířov: Stezka – Rašner, L. Rutar, Malina, Matai, Chroboček, Kachyňa – Kotala, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář (A), R. Veselý, Fridrich – Maruna (C), Starý, Baláž – Danielčák, Bernovský, Dvořák.
Benátky n.J.: Žajdlík – Kunst, Bukač, Havlín, Buchtela, Charvát, Niko, Had – Průžek (A), Chrtek, Rychlovský – A. Dlouhý, Najman, R. Duda – D. Špaček (C), Šír (A), Jiruš – Klapka, Wiencek, Šeliga.
Branky a nahrávky: 34. Kotala (F. Seman, Rašner), 37. R. Veselý (L. Bednář, Fridrich), 45. O. Procházka (Rašner, F. Seman) – 4. Najman (Průžek, Šír). Rozhodčí: Barek, Koziol – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 311. Střely na branku: 37:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Zápas začal výborně pro hosty. Ve 4. minutě dostali k dispozici přesilovku a už po 13 vteřinách ji přetavili v gól. Průžek našel z poza branky nekrytého Adama Najmana a ten z blízka překonal rozhozeného Stezku- 0:1. Chvíli poté hrál přesilovku AZ. Měl v ní hned několik solidních střeleckých příležitostí, branku však nedal. Další šanci měli domácí na začátku 9. minuty, konkrétně dobře najetý Baláž, ale v zakončení mu na poslední chvíli zabránil vracející obránce.

Zápas pokračoval v rychlém tempu dál. Od 13. minuty se hrálo ve čtyřech, šance to však nepřineslo. Až v 16. minutě ujeli domácí 3 na 2, Rutar se už už chystal zakončovat z mezikruží, vracející se protihráč mu však na poslední chvíli puk vypíchl. O minutu později se podruhé hrálo ve čtyřech. Krátce poté, co se oba vyloučení hráči vrátili na led, vyslal skrytou jedovku na Žajdlíka Seman, benátecký gólman však stihl betonem vyrazit.

Nástup do druhé třetiny měli lepší havířovští. Rašnerovo nahození tečoval Kotala těsně mimo, Kachyňovo zakončení z mezikruží vyrazil Žajdlík. Na druhé straně Stezka pokryl střelu Klapky a pak, v čele svých spoluhráčů, i oslabení od 28. minuty. Domácí poté pokračovali v náporu nakonec se dočkali i zaslouženého vyrovnání. Stalo se tak v přesilovce ve 34. minutě. Seman našel z rohu hřiště přihrávkou před brankou stojícího Jakuba Kotalu, ten si otočkou zpracoval puk, položil si gólmana a poslal kotouč bekendem do sítě – 1:1.

Za tři minuty už AZ vedl. Fridrich vyslal ve středním pásmu své spoluhráče do přečíslení, Bednář našel z levé strany přesně hůl Radka Veselého a ten se trefil přesně do poloodkryté branky – 2:1. Třetina se dohrávala podle havířovských not, ale branku už jsme neviděli.

První šanci třetí třetiny měli hosté, když Wiencek tečoval před Stezkou Bukačovu střelu, ale gól padl ve 45. minutě na druhé straně. Rašner obkroužil s pukem celou útočnou třetinu, vystřelil od modré a Ondřej Procházka sražený kotouč dorazil z levého kruhu do branky – 3:1. Havířovští pokračovali v parádní ofenzívní podívané, ale vyložené šance Kotaly, Semana a Baláže zůstaly nevyužity.

A protože stejně dopadly i gólovky Kotaly a Dvořáka, a Marunovo zakončení do prázdné branky, při power-play soupeře, zablokoval obránce, vyhrál AZ nad Benátkami 3:1.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Hráli jsme potřetí doma jakoby se slabším soupeřem, i když v dnešní době není slabých soupeřů. Jsme tedy rádi, že jsme to dneska zvládli. Do první třetiny jsme vstoupili trochu rozpačitě a dostali jsme první branku. Od druhé třetiny jsme něco změnili a hráli jsme to, co jsme si řekli. To se potom obrátilo v náš prospěch a jsme rádi za tři body.

Valdemar Jiruš (Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání jsme měli dobře rozehrané a první třetina byla z naší strany hodně povedená. Dostali jsme se do vedení a pak jsme měli ještě spoustu šancí, které jsme nevyužili. Ve druhé třetině jsme se dostali trochu pod tlak. Havířov dobře střídal a využíval šance. Ve třetí třetině si stav pohlídali a přidali k tomu ještě jednu branku. Dnešní zápas se domácím povedl a nezbývá nic jiného než jim gratulovat.