19. 12. 2019 | Jiří Novotný (KAD), Tomáš Nejedlo

S Kadaní to byl opět lítý boj, konečně ale tříbodový

32., čtvrtek 19. 12. 2019
Kadaň - Benátky n.J. KAD - BEN
Až na třetí pokus dokázali benátečtí hokejisté v letošním ročníku Chance ligy porazit poslední celek tabulky Kadaň v řádné hrací době. Po výhře v prodloužení a těsné porážce 4:5 uspěla benátecká družina do třetice po výhře 4:2. Ta se ale nerodila vůbec lehce. Utkání nabídlo tradiční obrázek souboje těchto dvou celků. Tuhý odpor Severočechů zlomily Benátky až ve třetí části, kdy dokonale otočily nepříznivý vývoj. Vyrovnání zařídil dorážkou Dlouhého střely Najman, rozhodující se pak ukázala přesilovková trefa Buchtely z 55. minuty. V samém závěru hosté přežili oslabení a razítko výhře dal střelou přes celé kluziště do prázdné Havlín. Předvánoční program bude završen domácím soubojem s Ústím, a to v sobotu 21. prosince.
Kadaň: Neužil (Štěpánek) – Trefný, Eliáš, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Poizl, Procházka – Zabloudil, Kůs, Chlouba – Petržilka, Žolobov, Wojnar – Poppel, Morong, Wágner – Homer, Čech, J. Müller.
Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Kovář, Kolmann, Havlín, Bukač, Buchtela, Kunst, Žůrek – Najman, Rychlovský, Jiruš – A. Dlouhý, Wiencek, Šafařovský – R. Duda, Chrtek, Drábek – Šeliga, Strnad.
Branky a nahrávky: 1. Wojnar (Žolobov, Petržilka), 33. Homer (Eliáš, Čech) – 9. A. Dlouhý (Bukač, Strnad), 46. Najman (A. Dlouhý, Kunst), 55. Buchtela (Kolmann, R. Duda), 60. Havlín. Rozhodčí: Šindel, Zubzanda - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 307. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Úvod duelu se Trhačům se vydařil vskutku na jedničku. Již po necelé půlminutě hry nachytali hostující obranu v nedbalkách Žolobov s Jakubem Wojnarem, jenž se s kotoučem nikterak nemazlil a z těsné blízkosti jej poslal za Schwarzova záda.

Benátečtí byli rychlým gólem zaskočeni a dlouho nemohli najít rytmus, který by je vrátil do zápasu. Povedlo se jim to až v 9. minutě, kdy se před kadaňskou brankou kotouče zmocnil Adam Dlouhý a skákavý puk zasunul do domácí klece. Dalším nebezpečným pokusem se prezentoval Najman, ale jeho rána se mezi tři tyče o kousek nevešla.

Najman znovu zahrozil na začátku druhého dějství, kdy v tváří tvář Neužila na domácího gólmana nevyzrál. Aktivní Najman dělal domácí obraně vrásky i následujících minutách, nicméně domácí zadáci v čele s pozorným Neužilem jeho výpady zvládli a ve 33. minutě opět udeřili. Eliáš vyzval před brankou Davida Homera, na jehož zakončení z blízkosti branky Schwarz nedosáhnul - 2:1. Posléze se záludnou tečí prezentoval Wágner, puk prosvištěl těsně vedle benátecké svatyně. Tentýž hráč se ve 39. minutě zjevil v bezprostřední blízkosti Schwarze, ve vynikající pozici ovšem trefil pouze dobře postaveného gólmana Benátek.

Hned na začátku třetí periody si to na Neužila namířil Najman, ale gólman černožlutých jeho únik skvělým zákrokem zlikvidoval. Na druhé straně rozebrali hostující obranu Kůs s Müllerem, jenž v dobré palebné pozici selhal. Zatímco domácí forvardi velkou šancí pohrdli, Benátečtí nekompromisně trestali. Adam Najman se před domácí brankou probil ke kotouči a srovnal na 2:2.

Trhačům se následně podařilo Středočechy zatlačit, pokusy Trefného, Chlouby i Matěje Zabloudila však skončily na výborně chytajícím Schwarzovi. V 55. minutě putoval na trestnou lavici Homer a Benátkám se podařilo nabídnutou šanci bleskurychle využít. Kolmann naservíroval puk do levého kruhu Ondřeji Buchtelovi, jehož rána zapadla k pravé tyči branky bezmocného Neužila - 2:3. Domácí se z tvrdého direktu nedokázali vzpamatovat, v závěrečné hře bez brankáře navíc přidal čtvrtý zásah Benátek ranou přes celé hřiště Tomáš Havlín.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Dle mého je to minimálně třetí utkání za sebou, ve kterém jsme ztratili šance nejméně na jeden bod. V poslední třetině po neskutečné žákovské chybě nabídneme soupeři přesilovou hru, díky které vsítí rozdílovou branku. Je to škoda, protože si myslím, že první dvě periody jsme byli lepší, aktivnější, měli jsme více šancí a hrálo se nám dobře. Bohužel však neproměňujeme šance, trápí nás koncovka - nejsme důrazní. Další problém je, že se netlačíme tolik, jak bychom měli, stále něco vymýšlíme na krásu. Poslední třetina s již zmiňovaným faulem nás stála tři body. Musíme se na to více soustředit a hrát celých šedesát minut na sto procent.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): S Kadaní jsme sehráli vyrovnané utkání. Co jsme nezvládli, byla přesilová hra pět na tři ve druhé dvacetiminutovce. To nás velmi mrzelo. V závěrečné třetině jsme trochu zamíchali sestavou a vyplatilo se nám to. Myslím, že po zásluze z Kadaně vedeme tři body.