16. 8. 2007 | Mirek Ondra, Michal Slavík

S Vrchlabím opět smírně

přát., čtvrtek 16. 8. 2007
Benátky n.J. - Vrchlabí BEN - VRC
Jako přes kopírák dopadl druhý souboj s hokejisty Vrchlabí, a Benátečtí tak pokračují ve své vyrovnané bilanci přípravných zápasů. Prvoligový nováček šel již ve čtvrté minutě do vedení, pak si však střelci obou mužstev vzali dlouhou pauzu. Branek se diváci dočkali až v závěru, kdy se díky trefám Jiřího Jakeše a Martina Kocmana domácím povedlo dvakrát smazat náskok soupeře.
Benátky n.J.: Hanousek - Beránek, Pešek, Nedbal, Gajda, Kaulfus, Svoboda, Ton, Tondr - Zajíček, Kristek, Mácha, Jakeš, Skořepa, Malý, Mařík, Kocman, Kadeřábek T., Kounovský, Kučera, Drak
Vrchlabí: Ševčík - Matějíček, Višňák, Vyskočil, Chaloupka, Bendík, Giba, Drbohlav, Kájínek - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Valko, Horčička, Hájek, Dvořák, Přeučil, Gengel, Nakládal, Vach, Nevyhoštěný
Branky a nahrávky: 47. Jakeš (Kadeřábek), 59. Kocman (Zajíček, Skořepa) - 4. Horčička (Chaloupka, Valko) , 54. Pajič (Brynecký). Rozhodčí: Macháč - Prokop, Řídka. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1 / 0:1 / 1:1 - 1:2 - 2:2.

Fotogalerie

Že půjde o zápas plný nasazení, bylo zřejmé již od prvních. Do šance se dostal Lukáš Zajíček a hned vyzkoušel připravenost lapačky vrchlabského Ševčíka. Další minuty byly však v režii hostů. V přesilovce dorážel Pajič střelu Matějíčka ale netrefil cíl. Zanedlouho, ještě v téže přesilovce, se už mohli Vrchlabští radovat. Chaloupka zatáhnul puk do pásma, naznačil střelu, místo ní ale zvolil chytrou přihrávku na Petra Horčičku a pro něho již nebyl žádný problém dopravit puk do sítě.

Jasnou převahu dokumentoval i samostatný únik Roka Pajiče. Ten však na Hanouska nevyzrál. Později stejně pohořel Kamil Tvrdek.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, Benátky zkonsolidovaly obranu a byly velmi nebezpečné směrem dopředu. Do zakončování se dostával Lukáš Zajíček, Karel Nedbal nebo Martin Mařík. Na druhé straně nejvíce zahrozil zhruba v polovině druhé části střelou z levého kruhu Michal Nevyhoštěný. Dvacetiletý útočník přišel do Vrchlabí v létě z Liberce.

Třetí dějství přineslo nejhezčí hokejovou podívanou z celého zápasu. Benátky si při úvodních vyloučeních vytvořily tlak, nedokázaly se však dostat do vyložených šancí. Zato Vrchlabí bleskurychle kontrovalo. Rok Pajič s Danielem Bryneckým uháněli na bránu Jana Hanouska. Prvně jmenovaný střílel, Hanousek puk neudržel, ale Brynecký minul odkrytou branku. Karel Nedbal musel tento únik vrchlabských rychlíků řešit nedovoleným zákrokem. V následné přesilovce pálil velmi nebezpečně od modré Bohdan Višňák. Ve 47. minutě přišla chvíle kapitána domácích Jiřího Jakeše. Nádhernou hokejovou parádou, kdy si narazil puk z otočky o mantinel za bránou, obešel svého vrchlabského strážce, obkroužil svatyni hostí a střelou švihem vymetl horní růžek brány Petra Ševčíka. Jiří Jakeš jakoby dostal křídla a hned při dalším střídanání byl opět šanci. S trochou štěstí a velkou porcí hokejového umu se dostal přes dva obránce, puk ale dostal pod kontrolu příliš blízko gólmana a střelu namířil pouze do jeho výstroje. Převahu Benátek potvrdila střela Kaulfuse od modré. Ta po cestě několikrát změnila směr a nadělala Ševčíkovi velké problémy.

V 11. minutě třetí třetiny se u brány hostí strhla menší potyčka, když Jiří Drak oplácel poněkud nešetrný zákrok na Ondřeje Máchu. Rezultovaly z toho dva tresty do konce utkání pro Draka a Gibu navíc pro Gengela z Vrchlabí dvě minuty za hrubost. V přesilovce dostal touš na hůl Karel Nedbal, vypálil, ale střelu mířící pod víko Ševčík kryl.

Následně opět převzali taktovku hry hosté. Rok Pajič dokázal z ostrého úhlu prostřelit Hanouska a vedení bylo opět na straně Vrchlabí. To na tabuli svítil čas 53:55.

Necelé dvě minuty před koncem po velkém úsilí benáteckých hráčů přišlo vyrovnání. Lukáš Zajíček se pokoušel usměrnit střelu Josefa Skořepy, tu Ševčík pouze vyrazil. Martin Kocman stál na svém místě a doklepnul puk do branky.

Po remízovém utkání si obě mužstva vyzkoušela trestná střílení ve třech sériích. Jediný nájezd proměnil hned v té první vrchlabský Michal Nevyhoštěný, neuspěli Karel Vach a Petr Přeučil. Z mužstva Benátek neproměnil ani jeden z trojice Jiří Svoboda, Josef Skořepa a Josef Malý.

Luděk Škaloud (trenér Benátek): "Utkání se určitě muselo divákům líbit, protože mělo dobré tempo na to, že to bylo pouze přátelské utkání. V první třetině nás Vrchlabí zaskočilo brankou v jejich přesilové hře. Od druhé třetiny jsme tu hru zpřesnili, dali jsme do toho větší důraz a začalo se to otáčet. Zaslouženě jsme vyrovnali ve třetí třetině po nešťastné brance jsme ožili a podařilo se nám vyrovnat. Myslím, že to je zasloužená remíza. Měli jsme o dokonce zhruba o osm střel více, a tady bych chtěl vyzdvihnout i výkon brankáře Ševčíka, ten zápas odchytal velmi dobře."

Vladimír Jeřábek (trenér Vrchlabí): "Bylo vidět, že jsme hodně unavení. Ten led tomu nepřidal, protože byl těžký a bruslit nám na něm moc nešlo. Spokojenost může být snad jen v tom, že jsme odehráli dobře tu první třetinu. Dali jsme gól, dostali jsme se do vedení, to se nám daří. Bohužel, měli jsme si vytvořit větší náskok a ten zápas rozhodnout. Byla tam vidět únava na našich hráčích proto jsem rád, že se nikdo nezranil."