9. 8. 2018 | Věra Novotná

Salzburg rozhodl o své výhře ve třetí třetině

přát., čtvrtek 9. 8. 2018
Benátky n.J. - Salzburg II BEN - SAL

Benátečtí začali přípravné zápasy na domácím ledě proti celku EC Red Bull Salzburg, který den předem odehrál vyrovnaný den proti Litoměřicím. Také duel v Benátkách měl opatrný začátek, avšak postupem času oba celky přidaly na obrátkách. Skóre zůstávalo dlouho neměnné s jedním gólem na obou stranách, nakonec to ale byli hosté, kdo se po závěrečné siréně radoval z těsného vítězství 3:2.

Benátky n.J.: Hosnedl – Aubrecht, Kolmann, Niko, Husa, Kellner, Miročnikov – Průžek, Burda, Zachar – Klapka, Šír, Braid – Řepík, Procházka, Hovsepyan – Wiencek, Nezbeda, Kačírek.
Salzburg II: Laakso – Meisaari, Schmitz, Birnbaum, Kokkila, Schreier, Stapelfeldt, Zündel – Evertsson, Nordberg, Pilloni – Predan, Zitz, Varejcka – Witting, Huber, Klöckl – Feldner, Rebernig, Schütz – Lobach.
Branky a nahrávky: 10. Burda (Zachar), 60. Braid (Niko, Kolmann) – 5. Rebernig (Klöckl, Pilloni), 49. Pilloni (Varejcka), 53. Witting (Meisaari, Nordberg). Rozhodčí: Wagner – Axman, Kettner. Vyloučení: 11:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 20:28.

Start zápasu byl z obou stran opatrný, jako první se osmělil se svou střelou Průžek, avšak jeho pokus jen vyprášil betony brankáře Laaksa. Hosté se nechtěli nechat zahanbit a i oni vyrazili na zteč, Feldnerovu akci však zhatil obránce Kolmann. Rakušané ale nemuseli smutnit, neboť jejich první zásah přišel po pěti minutách hry. Po rychlé akci a sražené střele se puk dostal až na hůl Maxmiliana Reberniga, který měl jednoduchou práci, a to doklepnout kotouč do opuštěné části Hosnedlovy branky. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, časomíra ukrojila další pětiminutovku ze hry a červené světlo za brankou se znovu rozsvítilo. Tentokrát ale na opačné straně kluziště, což znamenalo vyrovnaný stav, o nějž se z pokleku postaral Václav Burda, jenž dokázal poslat puk za přesouvajícího se Laaksa. První třetina nabídla také vyloučení na obou stranách, ani jeden z celků ale se hrou v početní výhodě gólově nenaložil. Poslední větší akci první dvacetiminutovky měli znovu hosté, konkrétně Huber, který zůstal osamocený v prostoru mezi kruhy. Hosnedlovy betony ale včas zaklaply, a tak Středočeši odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

Také prostřední třetina nabídla rychlý nástup domácích hráčů, kteří ale znovu z tlaku gól nevytěžili. Rakouská obrana byla konsolidovaná a vždy zažehnala potencionální nebezpečí. Úspěšný tak nebyl nikdo z trojice Šír, Klapka, Kolmann. Benátečtí měli více ze hry, avšak tlak opadl po vyloučení, které ale domácí hráči znovu úspěšně ustáli. Velkou šanci diváci ve druhé třetině neviděli, ani jeden z týmů nechtěl být tím, kdo bude muset dohánět případnou ztrátu a tak byla na prvním místě hra v obranném pásmu. Z domácích předvedl pěkný sólový únik Marek Zachar, za hosty si poté větší šanci připsal Schmitz. Oba brankáři však podrželi své týmy.

Třetí část patřila hostům, kteří chtěli rozhodnout zápas hned v začátku třetí třetiny. Velmi blízko k tomu měl Evertsson, jenž tečoval střelu od modré čáry. Puk zamířil vedle tyčky a domácí příznivci si mohli oddychnout. Také Benátečtí ale vystrčili drápky. Velmi nadějně vypadala souhra Kellnera spolu s Kačírkem. Druhý jmenovaný byl zastaven na hranici faulu, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Domácí mohli následně zvýšit své šance na zisk bodů v přesilové hře, ale vyloučení soupeře nepotrestali. Následně si tedy vzali slovo hosté, konkrétně Yannick Pilloni, který byl na konci rychlé výměny kotouče. Tento gól trochu rozbil hru benáteckého celku, kterému se na hokejky začala lepit nepřesnost. Během pěti minut byli vyloučeni hned tři hráči a Salzburští početní výhodu využili zásluhou Samuela Wittinga, jenž se trefil přesně na Hosnedlovo rameno. Ačkoliv byl rozdíl dvougólový, Benátečtí se snažili vyrovnat do poslední chvíle. Jiskřičku naděje vykřesal v poslední minutě Chance Braid, který dostal puk za brankovou čáru po dělovce Jána Nika od modré čáry. Více již ale parta trenéra Kudrny nestihla a připsala si prohru v prvním přípravném zápase.

Teemu Levijoki (EC Red Bull Salzburg):Včera jsme odehráli jeden zápas, takže začátek byl pro nás trochu těžší, tahali jsme nohy a museli jsme se dostat do tempa. Nemohl jsem dnes od kluků očekávat a chtít víc, jsem za výhru rád.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): My jsme dnes dali příležitost hráčům, kteří jsou u nás na zkoušce, aby se ukázali. Pro většinu kluků to byl první zápas. Myslím si, že jsme dnes neměli špatné pasáže, bylo však hodně vyloučení a malý důraz v předbrankovém prostoru. Utkání splnilo svůj účel, ale určitě se budeme chtít prezentovat lepšími výkony v přípravě. Máme na čem dělat.