19. 11. 2022 | Petr Eliáš, Tomáš Nejedlo

Sérii čtyř venkovních výher utnula těsná porážka v Písku

18., sobota 19. 11. 2022
Písek - Benátky n.J. PIS - BEN
Na šňůru čtyř venkovních výher benátečtí hokejisté bohužel pátý korálek nenavlékli. V Písku hostům nevyšel úvod zápasu, v 7. minutě prohrávali po trefách Koupala a Matiáška 0:2 a ve druhé části už se povedlo jen snížit díky trefě Zumra. Jiný puk už brankář Kříž za svá záda nepustil, a tak Benátečtí museli přijmout porážku 1:2 s tím, že Písku podlehli i podruhé v této sezóně. Nedá se nic dělat, je třeba se koukat dopředu - teď Benátky čekají dva domácí zápasy za sebou, ve středu přijede Jablonec a v sobotu poté Most.
Písek: Kříž (Novák D.) – Novák F., Radoš, Dvořák, Dudáček, Hanus, Turek, Pavlát – Březina, Hrakholski, Hollar, Brož, Koupal, Macháček, Novotný, Volf, Matiášek, Bednařík, Pouzar, Prášek
Benátky n.J.: Sejpal (Šuhájek) – Čížek, Klodner, Antoš, M. Tondr, Mrkvička, Mašek - Dvořák, Bříška, Zumr - Hejňák, Jankovský, Šafránek - Stehlík, Král, Šíma.
Branky a nahrávky: 1. Koupal (Prášek, Matiášek), 7. Matiášek (Prášek, Dudáček) – 24. Zumr (Jankovský, Bříška). Rozhodčí: Šperl – Brož, T. Kučera. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 291. Střely na branku: 34:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Kdo se zdržel v kiosku přišel o úvodní branku, která padla již po dvaceti vteřinách hry. Prášek držel puk za brankou a viděl zcela osamoceného Martina Koupala v předbrankovém prostoru, kterému bez váhání poslal kotouč. Ten ranou z první prostřelil benátského brankáře Sejpala. Královská družina po šesti minutách udeřila znovu, když opět z prostoru mezi kruhy vstřelila druhou branku. Přesně se trefil Jan Matiášek. Benátky mohly snížit ještě v první části, když se do samostatného úniku dostal Jankovský. Nepovedlo se mu ale najít recept na píseckého maskovaného muže.

V úvodu prostředního dějství dostali hosté možnost hrát přesilovou hru pět na tři. A Benátky tuto možnost patřičně využili! Ukázkovou kombinaci na jeden dotek zakončil přesnou střelou Dominik Zumr. Ve druhé třetině se dostal do samostatného úniku i písecký Volf, který nasadil bekhendový blafák. Sejpal ale skvělým zákrokem udržel svůj mančaft ve hře. Brankář Benátek si poradil i s přečíslením dva na jednoho. V závěru druhé periody mohl dodat domácím klid Koupal, ke kterému se odrazil puk a měl před sebou zcela odkrytou branku. Střelec úvodní branky neměl tentokrát správně seřízená mířidla.

Pohledný hokej ze strany na stranu zdobil celou závěrečnou dvacetiminutovku. Skvěle se ale prezentovali oba brankáři, kteří za svá záda už žádnou střelu nepustili. Nejtěžší okamžik pro Sejpala nastal deset minut před třetí sirénou, když Volf jel samostatný nájezd. Kapitán domácích ale trefil tyčku, a tak gólman reprezentující Benátky nemusel vůbec zasahovat. S přibývajícím časem začala benátská ofenzíva přitvrzovat. Na píseckém brankáři si ale vylámal zuby například ostřílený hokejista Bříška. Následnou hru bez brankáře hosté nevyužili a utkání tak skončilo překvapivou výhrou domácích 2:1.

Tomáš Matušík (IHC Králové Písek): Máme tři body, je to skvělé, ale zápas jsme měli vyhrát daleko větších rozdílem, protože šance jsme na to měli. Kluci se semkli a podpořeni brankářem Křížem to zvládli. Vstup do zápasu jsme měli výborný, vedli jsme 2:0. Pak jsme udělali blbost, nechali jsme se dvakrát vyloučit a špičkoví hráči soupeře nám za jedenáct vteřin dali gól do prázdné branky. Ještě ve druhé třetině jsme měli čtyři až pět čistých gólovek, ve třetí třetině to samé. Ale bruslili jsme a soupeř už se nedostal v podstatě ani do tlaku. Dřeli jsme jak hovada a zvládli jsme to, dobrý.

Antonín Nečas (HC Benátky nad Jizerou): Celý zápas jsme dotahovali manko, které vzniklo v první třetině. Šance, které jsme si vytovřili, jsme bohužel nedokázali proměnit. Prohráli jsme 1:2, sahali jsme po bodu, chtěli jsme odsud něco přivézt. Dobře bruslící a houževnatý tým nám ale nedovolil skórovat a vyrovnat tak stav.