2. 11. 2011 | Tomáš Nejedlo, Tomáš Nejedlo, Ondřej Nejedlo

Sklonit se museli i Berounští Medvědi

19., středa 2. 11. 2011
Beroun - Benátky n.J. BER - BEN
Benátečtí hokejisté získali další cenný skalp. Jejich soupeř, Berounští Medvědi, neprohráli na domácím stadionu od 19. září 2011. Nyní se však museli poklonit rozjetému benáteckému týmu. Přesvědčivou výhru 3:0 podpořil vynikajícím výkonem mladý gólman Robin Blažíček, jenž si v zápase připsal 42 úspěšných zákroků. Jeho neprůstřelnost tak činí již 126 minut!
Beroun: Kareš (Frolík) – Sobotka, Špelda, Barák, Jebavý, Veselý, Nedvěd, Malý, Hertl – Pavel, Švagrovský, Stromko, Hašek, Rubeš, Vlček, Stránský, Doležal, Poletín, Milfait, Žalčík, Klhůfek.
Benátky n.J.: Blažíček (Nedvídek) – Říha, Jaroměřský, Mrkvička, Niko, Ulrych, Vála, Pabiška, Pavlů, Kellner – Kopic, Vařecha, Jonák, Vlach, Liška, Král, Klimt, Skořepa, Jech, Kouřil, Skalický.
Branky a nahrávky: 26. Vařecha (Ulrych, Skořepa), 44. Jonák (Král, Skalický), 46. Pavlů (Král, Jonák). Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:4 + navíc Hašek (BER) 10 minut OT, 20 minut OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 42:36.

Beroun do utkání nastoupil s Karešem v brance a do útoku se po delší přestávce, kterou vyplnil působením v pražské Spartě, vrátil Žálčík. V sestavě už chyběl i útočník Besser, který odešel na zahraniční štaci. Zápas Berounu vůbec nevyšel, Medvědi se trápili a všechny tři góly dostali v nevyrovnaném stavu hráčů na ledě. Benátky naopak předvedly soustředění výkon podpořený skvěle chytajícím Blažíčkem, jenž si statistiky vylepšil dvaačtyřiceti úspěšnými zákroky.

V úvodní třetině nebylo k vidění žádné brankové situace. Ani na jedné straně se nepovedlo využít početní výhody a obě přesilové hry nebyly dobře odehrané. První velkou šanci měly Benátky. Do brejku se dostal hostující Vařecha, jeho zakončení mezi betony Kareše nebylo úspěšné. O pár vteřin později měl takřka stejnou šanci Hašek, bekhendová klička gólem taktéž neskončila. Medvědi svého soka v první části ovšem výrazně přestříleli. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina byla poněkud zajímavější. Největší domácí šanci zápasu spálil Rubeš, když se netrefil do prázdné branky a při následném vyhození Blažíčkovy hole se stejnojmennému hráči naskytla výhoda odpískaného nájezdu. Tomáš Rubeš svým bekhendem zklamal domácí publikum. Přišlo tedy staré dobré pravidlo nedáš - dostaneš. Ve hře čtyř proti čtyřem se prosadil Lukáš Vařecha, když v úniku překonal Daniela Kareše - 0:1. Medvědi se po vyrovnání natahovali v prostřední třetině marně, ani duo Hašek - Švagrovský nevyzrálo na Blažíčka a nenašlo na něj ten správný recept. Krátce před závěrem druhé dvacetiminutovky v akci tří na jednoho nedokázal skákající kotouč dopravit za Blažíčkova záda ani ostřílený harcovník Jaroslav Nedvěd.

V závěrečné třetině rozhodli Benátečtí. V početní výhodě v čase 43:49 překonal Kareše Vít Jonák, když dorazil puk po střele Krále za bezmocného strážce berounské svatyně - 0:2. O necelé dvě minuty později využil další početní výhodu hostující Michal Pavlů. Přihrávku Lukáše Krále usměrnil po vyjetí z modré čáry mezi Karešovy betony a dostal tak svůj tým do tříbrankového vedení - 0:3.

Benátky nad Jizerou jsou tak třetím týmem, kterému se povedlo porazit Beroun na jejich domácí půdě, naposledy se to povedlo ve třetím kole Litoměřicím.

Miloš Pecka, asistent trenéra Berouna
"První třetina, dá se říct, byla vyrovnaná. Měli jsme tam nějaké šance, ale gól jsme nedali. Myslím si, že zápas se zlomil po naší neproměněné penaltě, kdy za chvilku na to dal soupeř první branku. Od té doby byl soupeř lepší. My jsme byli všude pozdě, všude jsme byli druzí. Špatně jsme napadali, nedobruslovali jsme hráče, nechávali jsme kolem branky volné prostory na dorážení. Bylo to takové křečovité. Když se hra nedaří, tak to tak vypadá, ale myslím, že oni moc dobře vědí, co mají hrát. Děláme to každý den na tréninku. Ve třetí třetině tam bylo vyloučení a ještě bylo signalizované další vyloučení. Druhá branka byla pro nás hodně nepříjemná. Myslím si, že tento gól definitivně rozhodl. Byl to takový vyloženě nepovedený zápas. Po zápase jsme měli proslov v kabině. Musíme zase začít od začátku, tak jak jsme vyhrávali domácí zápasy. Každý musí začít sám u sebe."

Luděk Škaloud, asistent trenéra Benátek nad Jizerou
"První třetina byla z naší strany špatná. Od té doby jsme ale byli lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili."