15. 11. 2021 | Jakub Slunečko, Tomáš Nejedlo

Skvěle! Benátky zaslouženě udolaly Slavii a berou výhru

20., pondělí 15. 11. 2021
Benátky n.J. - Slavia BEN - SLA
Po více jak týdenní pauze se opět rozjel kolotoč mistrovských zápasů Chance ligy a benátečtí hokejisté v něm hostili na svém ledě pražskou Slavii. Středočeši v utkání předvedli velmi dobrý výkon, svého soupeře přestříleli a po celé utkání byli lepším týmem. Odměnou jim za vyrovnaného stavu byl vítězný gól Sebastiana Čederleho v 55. minutě, který tečoval Žůrkovu střelu a rozjásal Benátecké! Razítko dalším důležitým bodům dal při power-play hostů skórující Adam Klapka a Benátky už vzhlíží ke středečnímu duelu na ledě lídra tabulky z Třebíče.
Benátky n.J.: J. Pavelka (Žajdlík) – Štibingr, Aubrecht, Kunst, Žůrek, Bukač, Hampl, Patzelt – Rychlovský, Dušek, Daniel Špaček – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Pabiška, Čederle, Wiencek – Křepelka, Kalaj, E. Čermák.
Slavia: R. Málek (M. Michajlov) – Zelingr, R. Havel, Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, Hejda, T. Duda – Jaroslav Brož, Žejdl, Poletín – V. Bílek, T. Knotek, P. Machač – D. Petrov, Kern, J. Doležal – Š. Slavíček, T. Pšenička, Šteiner.
Branky a nahrávky: 12. Dušek (Rychlovský), 55. Čederle (Žůrek), 59. Klapka (Wiencek) – 26. Jaroslav Brož (Žejdl, R. Havel). Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 244. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Gólově poměrně chudé utkání rozehráli domácí dobře a v první třetině Slavii přestříleli i díky dvěma přesilovým hrám. Zato hosté se nemohli do zakončení příliš dostat.

Úvodní branka v Málkově síti přišla ve 12. minutě, kdy Rychlovský skvělým pasem skrz kluziště našel na pravém křídle rozjetého Antonína Duška. Pětatřicetiletý útočník šancí nepohrdl a rychlou střelou na zadní tyč nedal Málkovi šanci - 1:0.

Hosté se do koncovky dostávali těžko, i tak ale před koncem třetiny přišla velká šance na srovnání. Nejprve byl na kruhu v dobré pozici Pšenička, následně se k puku dostal Hovorka a po individuální akci trefil horní tyčku Pavelkovy branky.

Výsledek první třetiny domácí nabudil a hned po přestávce ujel sám na Málka další veterán Pabiška, slávistický brankář tentokrát odolal a podržel svůj tým.

I když byli v úvodu druhé třetiny domácí lepším týmem, Slavia srovnala krok. Po rychlé akci z 26. minuty si do pravého křídla najel Jaroslav Brož, dostal se do velkého úhlu, ale přesto dokázal domácího brankáře překvapit a procedit skrz mezeru v jeho výstroji puk do sítě - 1:1.

A pak se bylo na co dívat. Povzbuzení hosté dostali k dispozici první přesilovku v zápase a v ní měl obrovskou možnost Machač, branku ale minul. Ještě v téže početní výhodě pak na druhé straně ujel do přečíslení v oslabení Šír, trefil jen horní tyčku Málkovy branky.

Sešívaní postupně vyrovnali hru a přicházely šance. Až do 55. minuty se ale hrálo bez inkasovaných branek a další trefa přišla po pár nadějných příležitostech Slavie z hokejek domácích hráčů.

Byl to Sebastian Čederle, který v závěru zasadil hostům bolestivou ránu, když šikovně tečoval Žůrkovo nahození od modré a Benátky byly zase na koni - 2:1.

Hosté tři a půl minuty před koncem odvolali Málka z branky a dobrou šanci měl z kruhu pálící Krejčí, Pavelka ho ale parádním zákrokem lapačkou vychytal.

A tak si domácí v 59. minutě pojistili vítězství díky Adamu Klapkovi. Ten po chybě v hostující rozehrávce uklidil puk do prázdné klece - 3:1. Střeleckou smůlu Slavie naopak potvrdil na druhé straně Slavíček, který chvíli před koncem v samostatném nájezdu nepřekonal Pavelku.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Dnešek si užíváme. Máme za sebou dvacet kol a až na utkání v Sokolově, které se nám nepovedlo, hrajeme podobně jako dnes, jen s tím rozdílem, že z dnešního zápasu bereme všechny body. Do kabiny patří klukům díky.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Benátkám můžu pogratulovat k vítězství. Sice nerad, ale gratuluji jim. Myslím si, že jsme do utkání dobře vstoupili. Trošku nás přibrzdilo oslabení, které naopak domácí nakoplo. Po vyrovnávacím gólu to bylo o tom, kdo bude trpělivější, možná spíše, kdo udělá chybu. Bohužel my jsme jich udělali několik a soupeři tak vícekrát nabídli možnost ke skórování. Podobné šance náš tým neměl. I když jsme si nějaké vypracovali, tak jsme je nevyužili. V tomto jsme byli nedisciplinovaní. Celou pauzu jsme se na tohle připravovali, bohužel se ale objevily přesně ty věci, na které jsme hráče upozorňovali.