10. 8. 2008 | Tomáš Nejedlo, Mirek Ondra, Tomáš Nejedlo

Slibně rozehrané utkání se nedohrálo

přát., neděle 10. 8. 2008
Benátky n.J. - Písek BEN - PIS
Ve druhém přípravném utkání vyzvali benátečtí hokejisté soupeře z Písku. Domácí vstřelili již v první minutě branku a kráčeli bez potíží za vítězstvím. Během druhé třetiny však někdo odcizil ze šaten píseckých hráčů veškeré jejich osobní věci a hráči zcela pochopitelně odmítli nastoupit. Utkání skončilo za stavu 3:1. Branky domácích si vstřelili Lukáš Tondr, Peřina a Tomáš Kadeřábek. Za hosty zaznamenal jediný úspěch Štěrba.
Benátky n.J.: Hanousek – Tondr, Ton, Mrkvička, Ulrych, Klouček, Pavlů, Hobza, Hataš – Kudrna, Skořepa, Weiss – Pabiška, Bacovský, Stehno – L. Tondr, Kadeřábek, Hudíček – Vach, Procházka, Peřina
Písek: Pinkas (Kubiš) - Burkoň, Klíma, Kalečík, Předota, Procházka F., Štěrba, Bílek, Svoboda J., Novotný R., Pitel, Novák V., Slavík, Hovora, Mošovský, Bican, Pošmourný, Nikodém, Gaba, Stropnický
Branky a nahrávky: 1. L. Tondr (Kadeřábek, Hudíček), 5. Peřina, 29. Kadeřábek – 27. Štěrba (Nikodém). Rozhodčí: P.Wütrherle - Macháč, Prokop. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Přípravný duel hokejistů HC Benátky a IHC Písek rozhodčí předčasně ukončili po skončení druhé třetiny. Po 40 minutách domácí sice vedli 3:1, ale na pokračování duelu nikdo ani nepomyslel. Šatnu hostí totiž navštívili zloději a odnesli téměř vše, co jim přišlo pod ruce.

Píseckým hokejistům se tak noc na sobotu protáhla. Ještě před návratem domů je čekala cesta na služebnu Policie České republiky a zhruba tříhodinové sepisování protokolů.

Utkání se hrálo ve svižném tempu a už v páté minutě Benátečtí vedli 2:0. Po přesné přihrávce Kadeřábka otevřel nejprve v přesilové hře skóre Lukáš Tondr. Druhý úspěch zaznamenal Jiří Peřina trefou mezi betony píseckého gólmana Pinkase. Ve druhé části Štěrba v početní převaze snížil, ale poslední slovo měl, znovu při přesilovce, Tomáš Kadeřábek. To když trestal hrubku hostující obrany.

Po skončení třetiny se hráči odebrali do kabin, kde na hosty čekalo nemilé překvapení. Zloději přepilovali mříž na okně a do hokejových brašen naskládali nejen cennosti, ale i oblečení.

„Hráči a členové realizačního týmu přišli o finanční hotovost, kreditní karty, mobilní telefony, klíče od aut i od bytů. Navíc lapkové sebrali i oblečení, takže někteří snad musí odjet ve výstroji,“ pravil v útrobách benáteckého zimního stadionu rozladěný písecký trenér Jan Rybáček.

„Celá věc je pro mě nepochopitlená. Nevíme přesně v tuto chvíli, jaké jsou ztráty. Případ vyšetřuje policie. Všichni jsme z toho ale znechuceni,“ konstatoval prezident HC Benátky Bohumil Bartoň.

Benátečtí navíc musí řešit nečekané problémy se strojovnou, a tak plánované pondělní utkání s Mostem sehrají svěřenci Petra Hakena na ledě soupeře!