28. 9. 2020 | Ondřej Nejedlo, Tomáš Nejedlo

Sokolov se v předehrávce ukázal nad benátecké síly

26., pondělí 28. 9. 2020
Sokolov - Benátky n.J. SOK - BEN
Poprvé v letošní sezóně benátečtí hokejisté prohráli se svým soupeřem vyšším rozdílem, bylo to v předehrávce 26. kola Chance ligy na ledě Sokolova, a to po výsledku 1:5. Nutno přiznat, že Baník v tomto zápase zvítězil zaslouženě, a to i z toho důvodu, že Benátecké přestřílel výrazným poměrem 49:22. Jediný úspěch benáteckých barev zaznamenal ve třetí části hry Čederle, který už jen kosmeticky upravil stav, avšak na jasném vítězství Sokolova to nic nezměnilo. Nezbývá, než se opět vrátit k povedeným domácím výkonům a ve středu porazit Ústí nad Labem!
Sokolov: Neužil (Hamrla) – Houdek, J. Pohl (A), A. Rulík, D. Zeman, Klodner, Přindiš (A), Tureček – Šik, Gut, M. Kadlec – D. Tůma, Vrána, Vracovský – Prymula, T. Rohan (C), Švec – Jiskra, Kropáček.
Benátky n.J.: Pařík (41. Hrstka) – Aubrecht (A), Štibingr, Had, Kunst, Kovář, P. Krejčí – Pekař, Hrabík, Wiencek – D. Špaček (A), A. Dlouhý, Gajda – Hujer, Čederle, Pabiška (C) – Rossmy, Šafařovský, Maršoun.
Branky a nahrávky: 1. Gut (M. Kadlec), 4. M. Kadlec (J. Pohl, Prymula), 24. Gut (J. Pohl), 30. M. Kadlec (Šik, D. Zeman), 34. M. Kadlec (Gut, J. Pohl) – 42. Čederle (Rossmy). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 5:7 + navíc Štibingr (BEN) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Horší úvod do utkání si snad benátečtí hokejisté ani nemohli představit. Časomíra ukrojila jen patnáct sekund, když nepřesnou Pekařovu přihrávku vystihl Michal Gut a střelou z mezikruží mířil naprosto přesně. Navíc přesně po třech minutách hry byl na trestnou lavici poslán Pekař a domácí měli k dispozici přesilovou hru. Tu využili již po šestnácti sekundách. Pohlovu přihrávku přetavil v gól střelou na bližší tyčku Martin Kadlec. I nadále sokolovští hráči působili živějším tempem a diktovali ráz hry, oproti tomu Neužil zasahoval spíše sporadicky. Zvýšit mohl znovu Kadlec, toho tentokrát Pařík vychytal. Domácí brankář zůstal bez zákroku až do 9. minuty, kdy jej ale příliš nevystrašila Aubrechtova střela od modré čáry. O mnoho více práce měl s Kunstovým pokusem z téhož místa, ukázkový semafor ale puk zastavil. Přesto byl hostující gólman Lukáš Pařík určitě zaměstnanějším mužem, žádný puk ale do první sirény již za svá záda nepustil. Poměr střel 15:4 pro hráče v černém je všeříkající.

Domácí si přenášeli ze závěru úvodní periody přesilovou hru po Špačkově faulu. Přesně se vstupem vyloučeného Špačka na led jej na trestné lavici vystřídal Hrabík. Toho ale po dalších jedenačtyřiceti sekundách následoval znovu Špaček a domácí měli výhodu dvojnásobné přesilovky. Tu sice nevyužili a ani si v ní větší šanci nevypracovali, mrzet je to ale nemuselo. V pokračující klasické početní výhodě totiž Pohl narýsoval přesnou přihrávku Michalu Gutovi, který střelou o tyčku přidal svoji druhou branku. V polovině zápasu svítilo červené světlo za Paříkem znovu. Martin Kadlec tečoval kotouč těsně před benáteckým gólmanem, jemuž propadl puk do brankoviště, autor teče pak už měl opravdu jednoduchou úlohu. Hosté si vyžádali oddechový čas. Do zápasu je ale nevrátila ani následná přesilovka po faulu Prymuly.

Minutu a půl po návratu Prymuly na led vznikl před Paříkem závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Martin Kadlec a dovršil hattrick. Sokolovská první lajna tak vstřelila všech pět branek svého týmu. Závěr druhé třetiny odehráli domácí ve velkém stylu, navíc v poslední vteřině uháněl na Paříka Švec, avšak neproměnil. Po klaksonu, který ohlásil konec prostřední části hry, zůstal na ledě ležet benátecký brankář Pařík, kterému se udělalo nevolno, musel být odvezen do nemocnice a do třetí třetiny nahrazen Jakubem Hrstkou.

Ve 42. minutě benátečtí hráči konečně pokořili také Jakuba Neužila. Akci rozjel Rossmy, který přesnou přihrávkou našel Sebastiana Čederleho, jehož přesný zásah znamenal pro něho první branku v benáteckém dresu. Domácí už si ale přesvědčivé vítězství vzít nenechali. Museli však přečkat velkou šanci Maršouna, který mířil těsně vedle. Činit se ale musel také Hrstka, který si připsal několik opravdu těžkých zákroků a několikrát podržel své spoluhráče. Do konce zápasů už ani jedna střelecká příležitost nepohnula se brankovým skóre. Nutno poznamenat, že sokolovští hráči vyhráli naprosto zaslouženě.

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): Určitě jsme spokojení. Myslím si, že v prvních dvou třetinách jsme podali perfektní výkon. Kluci plnili to, co jsme po nich chtěli, navíc jsme byli aktivní a první u kotouče. Řekl bych, že Benátky jsme k ničemu nepustili a ve hře jsme jasně dominovali. Celkově musím zmínit, že jsme měli dobrý pohyb, puky jsme jednoduše dávali nahoru a přímo do hole. Vypracovali jsme si hodně šancí, takže z naší strany to byl super výkon.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): O dnešním zápase bych řekl, že jsme si ho prohráli už v prvních pěti minutách. Soupeři gratulujeme k zisku tří bodů.